Skip to main content
Kripto Haberleri

Genesis, iflastan kaçınma mücadelesinde yeniden yapılandırma uzmanını çağırıyor

Yazan Kasım 23rd, 2022Yorum Yazılmamış

Kripto para kredi firması Genesis Global Capital’in, potansiyel bir iflas dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere tüm olası seçenekleri araştırmak için bir yeniden yapılandırma danışmanı tuttuğu bildirildi.

Firmanın seçenekleri araştırması için yatırım bankası Moelis & Company’yi tuttuğu anlaşılırken, duruma aşina olan kişiler herhangi bir finansal kararın verilmediğini ve şirketin iflas başvurusundan kaçınmasının hala mümkün olduğunu vurguladı. 22 Kasım tarihli New York Times raporu.

İlginç bir şekilde Moelis & Company, “stratejik alternatifleri” keşfetmek için 1 Temmuz’da para çekme ve para yatırma işlemlerini askıya aldıktan sonra Voyager Digital’in anlaştığı firmalardan biriydi.

Günler sonra Voyager Digital, sonunda “müşterilere değer kazandıracak” bir yeniden yapılanma planının bir parçası olarak New York Güney Bölge Mahkemesinde Bölüm 11’de iflas başvurusunda bulundu.

Bununla birlikte, bir Genesis sözcüsü geçtiğimiz günlerde Cointelegraph’a, Bloomberg’in aksini öne sürdüğü 21 Kasım tarihli bir raporun ardından iflas başvurusunda bulunmak için “yakın” bir planı olmadığını söyledi.

“Yakında iflas başvurusunda bulunma planımız yok. Amacımız mevcut durumu herhangi bir iflas başvurusuna ihtiyaç duymadan uzlaşma ile çözmektir. Genesis, alacaklılarla yapıcı görüşmeler yapmaya devam ediyor” dedi.

Genesis’in, nihayetinde “benzeri görülmemiş piyasa kargaşasından” ve kripto borsası FTX’in düşüşünden kaynaklanan bir açığı kapatmak için yatırımcılardan 500 milyon ila 1 milyar dolar arasında bir yer aradığı anlaşılıyor.

22 Kasım Bloomberg raporuna göre, sorunlu borç verme şirketinin bilançosunda 2,8 milyar dolarlık ödenmemiş kredi var ve kredilerinin yaklaşık %30’u ana şirketi Digital Currency Group ile iştiraki ve borç verme dahil “ilişkili taraflara” verildi. birim, Genesis Küresel Ticaret.

Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert’in yakın zamanda dolaşan bir mektubu, Mayıs 2023’te vadesi dolacak olan Genesis Global Capital’e 575 milyon dolar borcu olduğunu belirtiyor.

İlişkili: Genesis, iflas başvurusunda bulunma ‘yakın’ planlarını reddetti

FTX’in 11 Kasım’daki çöküşünden bu yana tüm gözler, şirketlerin salgının bir sonraki kurbanları olabileceği endişesiyle Genesis, Grayscale Investments ve onların ana şirketi Digital Currency Group’a çevrildi.

Üç şirket de geçen hafta yatırımcıların korkularını bastırmaya çalıştı.

Grayscale Investments, 17 Kasım tarihli bir tweet’inde, Genesis Global Trading’in ürünlerinin normal şekilde çalışmaya devam ettiğini ekleyerek para çekmeyi durdurmasına atıfta bulunarak “Grayscale dijital varlık ürünlerinin temelindeki varlıkların güvenliğinin ve güvenliğinin etkilenmediğini” belirterek yatırımcılara güvence verdi.

Genesis, borç verme işinde müşteri çekme işlemlerinin askıya alınmasına rağmen, spot ve türev alım satım ve saklama işlerinin “tamamen faal durumda kaldığını” yineledi.

Bu arada, Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert’in yatırımcılara yazdığı son mektup, yatırımcılarına DCG’nin 2022’de 800 milyon dolar gelir elde etme yolunda olduğuna dair güvence verdi.

“Önceki kripto kışlarını atlattık ve bu daha şiddetli gelse de toplu olarak bundan daha güçlü çıkacağız” dedi.