Skip to main content
Kripto Haberleri

Gri tonlamalı DeFi Fund drop Balancer (BAL) ve UMA’yı yeniden dengeler

Yazan Ocak 4th, 2022Yorum Yazılmamış


Kripto varlık yöneticisi Grayscale Investments, Grayscale DeFi Fund’ı yeniden dengeledi ve Digital Large Cap Fund’ın ağırlıklarını ayarladı.

3 Ocak duyuru Grayscale’in iki fonunda yaptığı değişiklikleri detaylandırdı. DeFi Fonu’nun ağırlıkları yeniden dengelendi. AMP, Flexa ödeme ağının yerel teminat belirteci eklenirken, Bancor’un (BNT) ve Evrensel Pazar Erişimi (UMA) kaldırıldı.

Flexa, kripto ödemelerini teminat altına almak için AMP jetonunu kullanır ve tüccarların kriptoyu kolayca kabul etmesini sağlayan alıcılara fiat olarak yerleştirir.

Gri tonlamalı ağırlıklar yeniden karıştırıldı, ancak Gri Tonlamalı Dijital Büyük Sermaye Fonu’nun (GDLC) belirteç listesini değiştirmedi.

Grayscale’in DeFi Fonu artık DeFi ekosisteminden dokuz farklı kripto varlığından oluşuyor. Uniswap (UNI) %42,33 ile fonda en yüksek ağırlığa sahipken, yeni eklenen AMP %7,39’u oluşturuyor. Fonda yapılan değişiklikler CoinDesk’in DeFi Endeksinde (DFX) yapılanları yansıtıyor.

Yazım sırasında, Gri Tonlamalı DeFi Fonu’nun hisse fiyatı 5,56$’dır ve bu, 14 Temmuz’daki başlangıç ​​hisse fiyatı olan 5$’dan bu yana %11,2’lik bir kazançtır. Fonun yönetimi altında 11,6 milyon dolarlık varlığa ve 2,08 milyon hisseye sahip.

Grayscale, şu anda yönetim altında 30,1 milyar dolarlık varlığa sahip olan Grayscale Bitcoin Trust ile tanınır. Hisseler, 14 Temmuz’dan bu yana %23 ve son 12 ayda %59.16 artışla 34.27$’dan işlem görüyor.

Hem Gri Tonlamalı DeFi Fonu hem de Bitcoin Trust, 14 Temmuz’dan bu yana piyasa değerine göre en büyük perakende DeFi endeksi olan DeFi Nabız Endeksi’nden (DPI) daha iyi performans gösterdi. DPI daha yüksek bir işlem hacmine sahip olmasına rağmen, aynı dönemde %2 düştü .

İlişkili: Grayscale, ankete katılan ABD hanelerinin %25’inden fazlasının şu anda Bitcoin’e sahip olduğunu tespit etti.

Gri tonlama, Bitcoin’de en yüksek artışa sahipti (BTC) holdingler Spot Bitcoin ETF’leri ve şirketleri arasında 2021 yılına kadar, spot ETF’nin ve kurumsal piyasalardaki BTC varlıklarının %71’ini oluşturan yıl sonuna kadar 645.199 BTC tahakkuk ettirerek.