Skip to main content
Kripto Haberleri

Güney Kore Borsaları Doğrulanmamış Cüzdanlara Transferleri Yasaklayacak

Yazan Aralık 30th, 2021Yorum Yazılmamış

Anonim kripto transferleri Güney Kore’de tarih olabilir.

Büyük Güney Kore borsaları, Coinone’un kararının ardından doğrulanmamış cüzdanlara transferleri yasaklayacak. İşletmeler, hükümet tarafından belirlenen yeni düzenlemelere uyum sağlıyor.

Dahil olmak üzere borsalar upbit, bithumb, ve korbit, Koreli bir kripto borsası tarafından benzer bir kararı takip edecek, madeni para.

Çarşamba günü, madeni para artık doğrulanmamış özel cüzdanlardan para yatırma ve transferlere izin vermeyeceğini duyurdu. Karar, Kore’deki yeni daha katı düzenlemelerin bir sonucu olarak geldi.

Yeni kurallar, borsaların platformlarından ve platformlarına tüm kripto işlemlerini izlemesini gerektirecek. Bu aynı zamanda cüzdanın arkasındaki kişinin kim olduğunu takip etmek anlamına gelir. İşletmelerin yeni kurallara uyum sağlamaları için son tarih 25 Mart 2022.

Bu yeni kuralların arkasındaki ana sebep, kara para aklamanın önlenmesidir. Sonuç olarak, diğer büyük Kore borsalarının yakında doğrulamalarını son tarihten önce uygulaması gerekecek.

Kullanıcıların cüzdanlarını adlarına bağlamak için 23 Ocak 2022’ye kadar süreleri olacak. Çoğu kripto borsası, kullanıcıların kaydolurken e-postalarını, telefon numaralarını, adlarını ve kimlik kartlarını vermelerini zaten şart koşuyor. Artık cüzdan adreslerini de vermek zorunda kalacaklar.

Kullanıcılar son tarihe kadar kaydolmazlarsa, Coinone’daki sanal varlıklarını çekmeyecekler.

Küresel Düzenlemeler

Yeni kurallar uymak için ayarlandı Mali Eylem Görev Gücü, kara para aklamaya karşı küresel bir bekçi köpeği. FATF’ın ‘Seyahat Kuralı‘, borsalar da dahil olmak üzere finansal kurumların, borsadaki her iki tarafın tanımlayıcı bilgilerinin bir kaydını tutmasını gerektirir. Buna, kullanıcıların paralarını göndermek istedikleri cüzdanlar da dahildir.

Ayrıca, 1.000 doların üzerindeki her işlem için bu bilgileri değiş tokuş etmelerini isterler. Kore’de, yeni düzenleme bu eşiği 1 Milyon KRW veya yaklaşık 840$ olarak belirler.

Şimdiye kadar çoğu ülke Seyahat Kuralını tam olarak uygulamadı. Ancak, bunu kısa süre içinde yapmaları muhtemeldir. Kore bile, başlangıçta 2022 için belirlenen uygulamayı erteledi.

Koreli tüccarlar ve borsalar üzerindeki tek kısıtlama bunlar değil. Örneğin, 2018’de Güney Kore, kripto ticaretini “gerçek banka hesapları” olan kişilerle kısıtladı. Yasalar, kripto tüccarlarının borsalarıyla aynı bankada gerçek isimli bir banka hesabı açmasını gerektiriyordu. Ayrıca, hem banka hem de satıcı, tüccarın kimliğini doğrulamak zorunda kaldı.

Kore kripto çılgınlığı

Bu kısıtlamalara rağmen, kripto Güney Kore’de yaygın olarak popüler olmaya devam ediyor. Sonuç olarak, ülke kripto benimseme konusunda ön saflarda yer alıyor.

Teknoloji meraklısı Koreliler, kriptoda büyük getiri vaatlerini güzel buluyor. Sonuç olarak, Kore sanal varlık pazarı yalnızca Çin ve ABD’nin gerisinde kalıyor.

Ayrıca, Coinhills’e göre Kore Wonu, ülkede en çok işlem gören dördüncü ulusal para birimidir. Bitcoin, USD, Euro ve JPY’yi takip ediyor.

Mayıs ayında, yaklaşan seçimlerde genç seçmenlerin azalan desteği nedeniyle, Kore seçimleri ertelemeye karar verdi. kripto vergisi.

Sonuç olarak, vergi 2022 yerine 2023’te yürürlüğe girecek. Önerilen vergi, tüm kripto kazançları üzerinden %20 alacak. Vergi, 2.125 doların üzerindeki işlemler için geçerli olacaktır. Üstelik vergi, NFT’den elde edilen herhangi bir kâr için geçerli değildir.

Kore kurumları bile blok zincirine dahil oluyor. Örneğin, bu yılın Mayıs ayında, Suseong Üniversitesi ile ortak oldu KORAYA Daegu’da bir kampüs geliştirmek için. Kampüs blok zinciri ve yapay zekayı araştıracak ve bunlarla ilgili projelere başlayacak.

Ayrıca, 2021’in başlarında, Kore hükümeti blok zinciri teknolojisini kullanan girişimleri finanse etmek için yaklaşık 3,2 milyon dolar tahsis etti.

En son makalelerimizle güncel kalın