Skip to main content
Kripto Haberleri

Güney Kore Yakın Gelecekte Kripto Düzenlemesi Oluşturmak Zor

Yazan Eylül 20th, 2022Yorum Yazılmamış

Güney Kore’nin en iyi finansal gözlemcisi Pazartesi günü yaptığı açıklamada, sınır ötesi uygulamanın çok önemli bir etkinlik sürücüsü olacağından, dünya çapında tek tip bir düzenleyici çerçeveden önce ülkedeki kripto para birimi işini kontrol eden düzenlemelerin oluşturulmasının zor olacağını söyledi.
Güney Kore Yakın Gelecekte Kripto Düzenlemesi Oluşturmak Zor

Bu Güney Kore’nin Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) Ülkenin şu anda geliştirilmekte olan iddialı yeni kripto para yasası hakkında alarm verdiğini ifade etti.

Park Joo-genç FSC’nin Finansal İnovasyon Bölümü’nden şunları söyledi:

“Düzenleyici boşluk nedeniyle bir aciliyet hissi olabilir, ancak uluslararası tutarlılığa sahip bir düzenleyici çerçeve oluşturmak önemlidir. Uluslararası tutarlılık sağlanana kadar Kore’nin tek başına bir düzenleyici sistem oluşturması zor olacak.”

Park’ın açıklaması PazartesiUlusal Meclis’in politika tartışmasında yapılan ilk jeton teklifleri (ICO)Güney Kore Devlet Başkanı’nı sorguya çekti Yoon Suk-yeol dijital para birimlerini hızla kurumsallaştırmak. Yoon’un hükümetinin 2016’da yürürlüğe girecek bir yasa üzerinde çalıştığı söyleniyor. 2024 gelecek yıla kadar.

Güney Kore Yakın Gelecekte Kripto Düzenlemesi Oluşturmak Zor
Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk-yeol

Öte yandan FSC temsilcisi, tasarı henüz tamamlanmadığı için çerçeveyi geliştirmeye başlamanın imkansız olduğunu söyledi; bundan da bahsetti 14 adet mevzuat kripto para birimlerine bağlı hala beklemede Ulusal Meclis.

Her on sakinden birinin kripto para kullandığı Güney Kore, Yoon’un başkan seçilmesinden bu yana kripto para promosyonu konusundaki konuşma miktarında bir artışa tanık oldu. Mayıs.

Güney Kore Yakın Gelecekte Kripto Düzenlemesi Oluşturmak Zor

Yoon ICO’ları yeniden tanıtma sözü verdiFSC tarafından yasaklanan 2017ayrıca geçici olarak kriptoyu destekleyen dijital varlık temel eylemi olarak adlandırılan yeni bir kripto politikası.

Kore’nin geçen yıl kripto borsalarında kara para aklamayla mücadele sınırlamalarını izleyen önlem, büyük olasılıkla müşterileri korumak ve milyarlarca dolarlık Terra-LUNA’nın tekrarını önlemek için token ihraççılarını ve kripto geliştiricilerini daha yüksek standartlarda tutmaya dayanacak. felaket.

YASAL UYARI: Bu web sitesindeki bilgiler genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Haberleri takip etmek için CoinCu Telegram’a katılın: https://t.me/coincunews

CoinCu Youtube Kanalını Takip Edin | CoinCu Facebook sayfasını takip edin

harold

CoinCu Haberleri