Skip to main content
Kripto Haberleri

Hackerlar CoinDCX Twitter Hesabını Kontrol Ediyor ve Yanlış XRP Reklamları Yayınlıyor

Yazan Eylül 20th, 2022Yorum Yazılmamış

Bilgisayar korsanları, hesabın takipçilerini aldatmak amacıyla sahte XRP promosyonları ve kimlik avı bağlantılarını yaymak için Hindistan merkezli kripto para borsası CoinDCX’in resmi Twitter hesabının kontrolünü ele geçirdi.

resmi müşteri hizmetleri hesabı CoinDCX saldırıya, istismarı işaretleyerek ve müşterilerine güvenliği ihlal edilmiş hesaptan gelen herhangi bir bağlantıyı veya mesajı takip etmemelerini tavsiye ederek yanıt verdi. Borsa, hesabı geri almaya çalıştıklarını ve yakında takipçilerini güncelleyeceğini iddia ediyor.

Bilgisayar korsanları, planlarının yazıldığı sırada gerçek görünmesini sağlamak için Ripple Labs CEO’su Brad Garlinghouse’un resmi gönderilerini retweetliyorlar. Bunu yaparken, dolandırıcılar kripto para birimiyle ilgili tweet’lere hileli bağlantılarla tepki veriyor.

Hesabın bağlantılarına tıklayan kullanıcılar, bilgisayar korsanının oyununa paralarını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalırlar.

CoinDCX Twitter’ın 230.000’den fazla takipçisi var

Sorun hızlı bir şekilde çözülmezse, kayıplar gerçekten kötüleşebilir.

Bu ayın başlarında, bir sahtekarlığa yönelik kimlik avı bağlantıları Küçük resimleri Twitter hesabına gönderilirken Garlinghouse’un fotoğraflarını kullanan Ripple olayı Dört Büyük muhasebe şirketinden biri olan PwC Venezuela da kaçırıldı.

Aynı gün, Güney Kore hükümetine ait resmi bir YouTube hesabı, Elon Musk çekiliş dolandırıcılığından etkilendi. Hesap hacklendi, adı SpaceX Invest olarak değiştirildi ve Musk’ın kripto para birimlerini tartıştığı sahte videolar yayınlamaya başladı.

YASAL UYARI: Bu web sitesindeki bilgiler genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Haberleri takip etmek için CoinCu Telegram’a katılın: https://t.me/coincunews

CoinCu Youtube Kanalını Takip Edin | CoinCu Facebook sayfasını takip edin

Annie

CoinCu Haberleri