Skip to main content
Kripto Haberleri

Hackerlar CoinDCX’in Twitter Hesabında Sahte XRP Eşantiyonunu Tanıtıyor

Yazan Eylül 21st, 2022Yorum Yazılmamış

Hindistan kripto borsası CoinDCX, Salı günü Twitter hesabını hackledi. Bilgisayar korsanları, sahte bir Ripple (XRP) hediyesini tanıtmak için ele geçirilen hesabı kullandı. “Bugün XRP pompalıyoruz. Topluluğumuzu desteklemek için 100.000.000 XRP GIVEAWAY’ı duyuruyoruz ”dedi. Sahte promosyonun ardından bir kimlik avı bağlantısı geldi. Şüpheleri ortadan kaldırmak için bilgisayar korsanları, Ripple Labs CEO’su Brad Garlinghouse’un resmi gönderilerini retweetlediler. Ayrıca, kimlik avı bağlantılarıyla tweet’lere yanıt verdiler.

CoinDCX, hesabın kontrolünü yeniden ele geçirmeye çalışırken uyarıldı Müşteri desteği Twitter tanıtıcısı aracılığıyla sorunun takipçileri.

Twitter’ımızı tehlikeye atmaya yönelik olası girişimi daha fazla araştırma sürecindeyiz (hasta) profili… erişilemezliğine yol açtı” ilan edildi.

Kullanıcılarını, güvenliği ihlal edilmiş hesaptaki herhangi bir bağlantıya tıklamamaları konusunda uyarmak için daha da ileri gittiler.

Peckshield tarafından görüldü

Blockchain güvenlik şirketi Peckshield, bir Twitter kullanıcısından gelen istihbarat yoluyla saldırıyı tespit eden ve bildiren ilk kişi oldu. Peckshield bir tweet uyarısı hemen.

Görünüşe göre Hindistan kripto borsası CoinDCX’in Twitter hesabı… ele geçirildi ve istismarcı tarafından sahte $XRP GIVEAWAY bağlantılarını paylaşmak için kullanıldı. İstihbarat için @aayushrai11’e teşekkürler,” tweeti okundu.

Uyarıyı, güvenliği ihlal edilmiş sayfada sahte XRP promosyonunun ekran görüntüsüyle birlikte yayınladılar.

CoinDCX, Hindistan’ın ilk kripto tek boynuzlu atıdır ve Twitter’da 230.7K’dan fazla takipçisi vardır. Bağlantıya tıklayan takipçiler varlıklarını kaybetme riski altındadır. Bununla birlikte, CoinDCX’in ilan edildi hesabın kontrolünü yeniden ele geçirdiklerini söyledi.

Bir dizi Twitter Hack’i

CoinDCX’in saldırısı, son birkaç ayda meydana gelen birkaç saldırıdan biri. Aslında CoinDCX, hacklenen tek Hintli kuruluş değil. Nisan içinde, Hindistan’ın Üniversite Hibe Komisyonu (UGC) sahte Azuki NFT airdrop’larını tanıtmak için kullanılan bir Twitter hackinin kurbanıydı. Benzer şekilde, Filipinler Üniversitesi’nin resmi Twitter hesabı, sahte bir airdrop’u tanıtmak için saldırıya uğradı.

Ayrıca, Mayıs ayında Mike Winkelmann (aka Beeple) bir Twitter ihlaline kurban gitti. İstismarcılar, güvenliği ihlal edilmiş hesabı kurbanlardan 72.000 dolardan fazla çalan bir kimlik avı dolandırıcılığını desteklemek için kullandılar.

bu İngiliz ordusu Temmuz ayında güvenliği ihlal edilmiş bir Twitter hesabının da kurbanı oldu. Bilgisayar korsanları hesabı BTC ve NFT dolandırıcılığını desteklemek için kullandı. Ancak İngiliz Ordusu iki saat sonra kontrolü yeniden ele geçirdi.

En son makalelerimizle güncel kalın