Skip to main content
Kripto Haberleri

Halka açık şirketler 2021’de Bitcoin Hodl’ı artırıyor

Yazan Ocak 3rd, 2022Yorum Yazılmamış

Halka açık şirketler tarafından spot ETF’lerde tutulan Bitcoin miktarı, MicroStrategy’nin Şubat 2021’deki Şirketler için Bitcoin konferansından bu yana önemli ölçüde arttı.

Özel şirketlerin elindeki Bitcoin (BTC) miktarı 2021 yılında bir önceki yıla göre önemli ölçüde arttı.

Pazartesi günü bir tweet’te, zincir analisti Willy Woo, çok fazla BTC’ye sahip halka açık şirketlerin piyasada BTC’ye maruz kalmak için spot ETF’lerden pazar payı kazandığını iddia etti.

Bu, 3 ve 4 Şubat 2021’de düzenlenen “Şirketler için Bitcoin” MicroStrategy konferansından bu yana daha fazla ilgi gördü.

MicroStrategy, yaklaşık 6 milyar dolarlık en iyi kripto para birimine sahip BTC boğası olarak bilinen lider bir iş zekası şirketidir.

Perşembe günü, Saylor’un şirketi 94 milyon dolar değerinde ek 1.914 BTC satın aldı. Şirket, Ağustos 2020’deki ilk Bitcoin alımından bu yana 2,1 milyar doların üzerinde kar elde etti.

Woo, ETF’lerdeki BTC varlıklarını ve borsa aracılığıyla kamuya ait olan devlet tahvillerini haritaladı.

Spot ETF’ler, şirketlerin Chicago Ticaret Borsası’nın vadeli işlem piyasasındaki sözleşmeler yoluyla işlem değerini satın aldığı vadeli işlem piyasasının aksine, büyük miktarda BTC bulundurur.

Veriler, dijital para varlık yönetimi şirketi Grayscale’in 2021 sonunda 645.199 BTC veya pazarın %71’i ile en yüksek pazar payına sahip olduğunu gösteriyor. Tüm spot ETF’ler ve şirketler şu anda toplam 903.988 BTC’ye sahip.

MicroStrategy, yaklaşık 5,8 milyar dolar değerinde 124.391 BTC’ye sahip en büyük yatırım şirketidir. Tesla, mevcut fiyatlarla yaklaşık 2 milyar dolar değerinde yaklaşık 43.200 BTC’yi elinde bulundurarak ikinci sırada yer alıyor.

2020 yılında halka açık şirketlerin BTC tutarı 12 ayda %400 artarak 3,6 milyar dolara yükseldi.

Haberleri takip etmek ve bu makale hakkında yorum yapmak için Bitcoin Magazine Telegram’a katılın: https://t.me/coincunews

Sentetik Takım

Bitcoin dergisi

Youtube Kanalını Takip Edin | Telegram kanalına abone olun | Facebook sayfasını takip edin