Skip to main content
Kripto Haberleri

Halka açık şirketlerin Bitcoin holdingleri 2021’de arttı

Yazan Ocak 3rd, 2022Yorum Yazılmamış


Özel şirketler tarafından tutulan Bitcoin miktarı, bir önceki yıla göre artışlara bağlı olarak 2021 yılında önemli ölçüde arttı.

3 Ocak’ta cıvıldamak, zincir içi analist Willy Woo, “önemli miktarda BTC’ye sahip olan kamu şirketlerinin, kamu hisse senedi piyasalarında BTC riskine erişmenin bir yolu olarak spot ETF’lerden pazar payı kazandığını” iddia etti.

Bu, MicroStrategy’nin “Şirketler için Bitcoin3 ve 4 Şubat 2021’deki konferans. Çevrimiçi seminer, Bitcoin’i işlerine ve rezervlerine entegre etmek isteyen firmalar için yasal hususları açıklamayı amaçladı.

Michael Saylor’un MicroStrategy’si lider bir iş zekası firmasıdır ve özellikle BTC’de yükseliş eğilimi, neredeyse $ sahibi6 milyar kripto varlık.

30 Aralık’ta Saylor’un firması 94 milyon dolar değerinde 1.914 BTC daha satın aldı. Şirket, Ağustos 2020’deki ilk BT satın alımından bu yana 2,1 milyar dolardan fazla kar elde etti.

Woo, bir Çizelge Kitle kaynaklı kurumsal hazine verilerine dayalı olarak, hisse senedi piyasaları aracılığıyla kamu mülkiyetine açık ETF’ler ve kamu şirketi hazinelerindeki BTC varlıklarının oranı.

Spot Borsa Yatırım Fonları (ETF’ler) şirketlerin CME vadeli işlem piyasasından sözleşmeler yoluyla risk satın aldığı Vadeli İşlemlerin aksine BTC’ye sahip olun.

Veriler, dijital para varlık yönetimi şirketi Grayscale’in 2021 sonunda 645.199 BTC ile büyük bir farkla en yüksek pazar payına sahip olduğunu gösteriyor. Bu, tüm spot ETF’lerin ve şirketlerin toplamı 903.988 olduğu için daha geniş pazarın %71’ini aldı. Grafiğe göre BTC.

İlişkili: 2021’de sıcak kripto stoklarını kaçırdınız mı? Veriler, sadece Bitcoin ve Ethereum satın almak için para ödedi

MicroStrategy, yaklaşık 5,8 milyar dolar değerinde 124.391 BTC’ye sahip en büyük kurumsal yatırımcı. BitcoinHazineleri. İkinci sıradaki Tesla, mevcut fiyatlarla yaklaşık 2 milyar dolar değerinde yaklaşık 43.200 jeton tutuyor.

2020 yılında halka açık şirketler tarafından tutulan BTC miktarı 12 ayda %400 arttı Cointelegraph tarafından bildirildiği üzere 3,6 milyar dolara yükseldi.