Skip to main content
Kripto Haberleri

Hoskinson, 2022 için Cardano Yol Haritasını Ortaya Koyuyor, ADA Fiyatı İçin Önümüzde Ne Yatıyor?

Yazan Aralık 30th, 2021Yorum Yazılmamış

Cardano, kripto para ekosisteminin en hızlı büyüyen girişimlerinden biridir. Muazzam potansiyeli nedeniyle çok dikkat çekti. Özellikle, projenin daha büyük topluluğu oldukça iyimser. Projenin yerli kripto varlığı ADA, son bir yılda yüzde 850’den fazla arttı.

Yazarken Cardano fiyatı 1.41 dolardan işlem görüyordu. Satıcılar 1.6 dolar civarında adım attı ve fiyatı 1.46 dolara düşürdü. Bu önemli bir destek seviyesi olmasına rağmen, Cardano’nun daha büyük zaman dilimlerindeki düşüşü hala devam ediyordu.

Bununla birlikte, bazı olumlu göstergeler vardı. 2022’deki boğa bitcoini, ADA’nın bu yılın başlarında olduğu gibi düşüş trendinin kırdığını görebilir.

Cardano için 2022 Yol Haritası

Projenin yol haritası yeni açıklanmışken, kurucu Charles Hoskinson yeni yıla hazır. En son bu şekilde Yayınla, IOHK CEO’su, projeyi eleştirenlere cevap verirken, yaklaşan birkaç Cardano özelliği hakkında konuştu.

“Cardano’da aktif olarak inşa etmek isteyen veya inşa etmek isteyen 127’den fazla proje olduğunu biliyorum.”

Ancak Hoskinson, DEX’in önümüzdeki haftalarda Cardano’da bir şekilde ana ağda piyasaya sürüleceğini ima etti. DEX’lerin zaten test aleminde olduğunu söylemeye devam etti. Ana ağda zaten biraz var ve orada çok fazla rekabet var.

Hoskinson daha önce H2 2022’nin Noel arifesinde Cardano’da uç-uca mikrofinans işlemlerini teşvik etme amacını ortaya atmıştı. CEO, Ocak-Haziran 2022 döneminin cardona’nın kullanım yardımcı programının bu sefer pazarlanması için kritik öneme sahip olduğunu vurguladı.

IOHK’nin raporuna göre Cardano, P2P test sinesinin piyasaya sürüldüğü ve Plutus uygulamasının Aralık ayında arka ucunun tanıtıldığını zaten gördü.

Şaşırtıcı bir şekilde, Hoskinson takip eden 90 günü “çok yoğun bir zaman” olarak tanımladı. Yöneticiye göre, Plutus iyileştirmeleri kombinator etkinliği belirsiz bir şekilde Şubat ayına ayarlandı.

“Bir sonraki hard fork kombinatör etkinliği Haziran ayında ve bu, CDA gibi insanların önerdiği birçok Plutus iyileştirmesini gündeme getirecek.”

CDA veya Cardano DeFi Alliance, web sitesine göre “önde gelen DeFi protokolleri arasında işbirliğine olanak sağlamayı ve Cardano DeFi ekosisteminde yenilik yapmayı” amaçlıyor.

Yönetici, bunun Cardano’da büyük bir DeFi ekosisteminin ortaya çıkmaya başladığının bir ipucu olduğu sonucuna vardı.