Skip to main content
Kripto Haberleri

Huobi, İlk Ulusal Token DMC’yi Başlatmak İçin Tron ile Ortak Oldu

Yazan Kasım 29th, 2022Yorum Yazılmamış

Kripto kralı ve Tron blok zincirinin kurucusu Justin Sun bir darbe daha attı. Sun, birkaç saat önce kripto borsası Huobi Global’in dünyanın ilk ulusal tokeni Dominica Coin’i (DMC) başlatmak için Tron DAO ve DMC Labs ile birlikte çalıştığını duyurdu.

Dikkat çekici bir şekilde, DMC belirteci, ulusal bir hükümetin, bu durumda Dominika Topluluğu’nun yetkisi altındaki dünyanın ilk ulusal simgesidir.

Huobi’nin açıklamasına göre token aynı zamanda metaverse’e açılan bir kapı olacak. Bunun için DMC, “zamanı geldiğinde” tanıtılacak olan Tron ağı tabanlı merkezi olmayan bir tanımlayıcı (DID) sağlar. Bu aynı zamanda bir millet için bir ilktir.

Akabinde Huobi, KYC doğrulaması için Dominika DID’sini de destekleyecektir. DMC’nin yaklaşan Huobi Prime etkinliği ile birlikte satışa çıkması planlanıyor.

Tron, Dominika’nın Belirlenmiş Ulusal Blockchain’idir

Dominika DID’sinin yanı sıra DMC belirtecinin verilmesi, başlangıçta BitTorrent zincir protokolü aracılığıyla eklenecek Ethereum, BSC ve diğer halka açık zincirlerle çapraz zincir etkileşimi ile Tron Ağı aracılığıyla gerçekleşecek.

Bununla birlikte, Tron Ağı “Dominika Topluluğu’nun belirlenmiş ulusal blockchain altyapısıdır.” Bu nedenle DMC, TRC 20 standardını temel alacaktır ve ERC 20 ve BEP 20 standartlarını içerecek şekilde genişletilmesi beklenmektedir.

Duyuru, “DMC ve Dominica DID için vizyonumuz, kullanıcıların gelecekteki Metaverse dünyasına erişmeleri için önemli bir sertifika görevi görecek olmalarıdır” diye devam etti.

Huobi kullanıcıları duyurudan heyecan duymalıdır, çünkü borsa DMC belirteçlerini havadan dağıtacak ve her kayıtlı kullanıcı için Dominika DID uygulamasını etkinleştirecektir.

DMC sahipleri ayrıca ada devletinde çok sayıda avantaja sahip olacak. Diğer şeylerin yanı sıra, yatırım yoluyla vatandaşlık programı kapsamında Dominika Topluluğu’ndan pasaport alma olanağına sahip olacaklar.

Buna ek olarak DID, yerel yasa ve düzenlemelere uygun olarak banka veya finans hesapları açmak, kredi başvurusunda bulunmak, KYC doğrulaması ve işletme kaydı için kullanılabilecektir.

Dominika meta veri deposunun gelecekteki bir aşamasında, meta veri deposunu oluşturmak için temel belirteç olarak DMC de kullanılacaktır.

Huobi ve Justin Sun Arasındaki İlişki

Justin Sun ve Huobi arasındaki ilişki son zamanlarda kripto topluluğunu şaşırtıyor. Çin kökenli borsa, geçtiğimiz ay kurucu ortak ve ana hissedar Leon Li’nin hisselerini sattığını duyurmuştu.

Daha sonra, Sun’ın yeni sahibi olduğu söylentileri ortaya çıktı. Kripto kralı spekülasyonu reddederken, onun öyle olduğuna dair sesler kalınlaştı.

Son fakat en az değil, söylentiler de su yüzüne çıktı Sun’ın Circle’dan 2019’da satın aldığı borsa Poloniex’in Huobi ile birleşebileceği, konuya yakın kaynaklar tarafından açıklandı.

Ancak Sun, her iki şirketin de bağımsız olduğunu vurgulayarak bu söylentileri de yalanladı. Ancak gelecekte bir birleşme olup olmayacağı sorulduğunda, bunun “mümkün” olduğunu söyledi.

Doğru olsun ya da olmasın, özellikle HT belirteci son zamanlarda bir ralli yaşadı. TRX fiyatı son 24 saat içinde yaklaşık %3’lük mütevazi bir artış görürken, Huobi tokeni (HT) baş döndürücü bir performans gösteriyor.

HT, son 24 saatte %10 ve son yedi günde %46 arttı.

HT USDT, Tron'un kurucusu Sun hakkındaki son söylentilerden yararlanıyor
HT, son söylentilerden ve haberlerden kazanç sağlıyor. Kaynak: TradingView