Skip to main content
Kripto Haberleri

ICO Token Değerlemesi ve Blockchain Teknik Uzmanları ve ICO Danışmanlarına Yanlış Yerleştirilmiş Vurgu

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

İstatistikler artık göz ardı edilemedi. Çoğu ICO tankı ve tanklı kalın, jetonlar kripto borsalarına ulaştıktan sonra, crowdsale’e katılan çılgınlık ve ‘FOMO’ bittikten sonra.

ICO fenomenini evrensel olarak takip eden çoğu izleyici, kripto para birimi bir değişim portalına ulaştığında, birçok alıcının kendilerine söz verilen ‘ay’ için boşuna beklediği, son birkaç aydaki eğilimin ICO’ların crowdsale sonrası değerini kaybetmesi olduğu konusunda hemfikir.

Bununla birlikte, tartışılmayan şey, bu fenomene tanık olmamızın temel nedenidir ve çoğumuzun bir seçim yapmak için güvendiği derecelendirme şirketleri de dahil olmak üzere bir crowdsale’deki katılımcıların, ICO’nun en değerli olduğu veya crowdsale sona erdiğinde değerin yükselme olasılığının en yüksek olduğu seçimi yaparken yanlış yapıyor olmaları gerekir.

Bu fenomen için meşru bir şekilde öne sürülebilecek birçok neden olsa da, bunun muhtemelen diğer birçok iddialı nedenden daha sorumlu olduğunu düşündüğüm bir gerçek var: ICO token değerlemesi ve erc20 belirteçleri için ‘blockchain uzmanları’, ‘ICO danışmanları’ veya ‘teknik whizkids’ vurgusu.

Her zaman blockchain teknik uzmanlarına veya ICO teknik danışmanlarına olan ihtiyacın abartıldığını, hatta bir proje bu kriterlerle değerlendirildiğinde, projenin gerçekten yepyeni bir coin konsepti yaratmaya çalışmadığı sürece yanlış yerleştirildiğini düşünmüş olabilirim. Çoğu ERC20 Jetonu ve kopyacı madeni para için asıl önemli husus, belirtecin arkasındaki İş Planı ve Ekip liderlerinin yönetimsel öncülleri ve yönetici profilleri olmalıdır.

Sektörde yer alan herkesin bilmesi gerektiği gibi, Ethereum’dan bir ERC20 jetonu veya diğer kripto para birimlerinden benzer belirteçler oluşturmak, büyük bir teknik beceri almaz veya abartılmış herhangi bir blockchain danışmanı gerektirmez (aslında, yeni yazılımlarla, tam bir teknik acemi tarafından 10 dakika içinde bir ERC20 Token yapılabilir.

Bu yüzden teknik artık jetonlar için bile önemli olmamalı). Anahtar iş planı olmalıdır; iş deneyimi düzeyi; proje liderlerinin yetkinliği ve fonları toplayan ana şirketin iş pazarlama stratejisi.

Açıkçası, 30 yılı aşkın bir Avukat ve İş Danışmanı olarak, küresel olarak birkaç şirkete, insanların bir İş KAVRAMI için kitlesel fonlama kampanyası olan bir ICO’nun gücünü belirlemek için neden bazı Rus veya Koreli veya Çinli ‘Crypto Whiz’ veya ‘Kripto Danışmanı’ aramaya devam ettiğini anlayamıyorum…

Çoğu ICO’nun hiçbir zaman başlatma öncesi yutturmacalarına kadar yaşamamasının en önemli nedenlerinden biri olan güçlü bir görüşe sahibim. Jeton oluşturma yazılımının, platformlarının ve serbest çalışanlarının bol olduğu bir çağda, organizatörlerin blockchain deneyimine veya teknik yeteneğine orantısız bir şekilde odaklanmak çoğunlukla yanlış yerleştirilmiştir. Bu, personelinin iyi bir web sitesi veya uygulama oluşturma yeteneğine dayanarak bir şirketin olası başarısına değer vermeye çalışmak gibidir. O tren uzun zaman önce Guru gibi serbest çalışan yerlerde teknik ellerin çoğalmasıyla istasyondan ayrıldı; Upwork, freelancer ve hatta Fiverr.

İnsanlar, bir ICO’yu, özellikle ERC20 Ethereum tabanlı belirteçleri tanıtan insanların yutturmacasına ve teknik niteliklerine çok kapılmış görünüyordu ve daha sonra teknik olarak üstün bir Rus, Çinli veya Koreli adamın bağış kampanyasından sonra neden şirketin iş sonunu sağlayamadığını merak ediyor.

ICO Rating şirketlerimizin çoğu bile, toplanan fonlarla oluşturulacak temel iş modeline odaklanmak yerine, ekip üyesinin kripto deneyimine, kaç kripto danışmanına sahip olduklarına ve takımlarında sahip oldukları ICO başarı deneyimine orantısız sayıda puan ayırıyor gibiydi.

Kriptoların ve ICO’ların% 90’ından fazlasının sadece bir fikir için crowdfunds toplamak için oluşturulan jetonlar olduğunu ve jetonun iyiliği için bir belirteç olmadığını anladıktan sonra, halk vurgusu teknik açılardan iş fikrinin kendisini ve kurumsal iş planını değerlendirmenin daha alakalı çalışmalarına kayacaktır.

Bir kripto para birimi satın almaya veya yatırım yapmaya karar vermeden önce bu değerlendirme çağına geçtiğimizde, aşağıdaki gibi sağlam iş konularına dayanarak gelecekteki beklentilerimizi veya jetonlarımızın değerini değerlendirmeye başlayacağız:

– Şirketin ve organizatörlerinin Swot Analizi

– Ekip liderlerinin yönetim yetkinliği ve deneyimi

– Bir jeton oluşturmanın ötesinde iş fikrinin sağlamlığı

– Şirketin bu fikirleri satmak için pazarlama planı ve stratejisi

– Temel alınan ürünleri pazara teslim edebilme

– Müşteri base şirket tarafından oluşturulacak ürün ve hizmetler için

– ve pazar yerinde evlat edinmenin projeye dayanağı

Çoğu insanın fark edemediği şey, token’larının ICO sonrası değerde yükselme potansiyelinin teknik bir şeye değil, şirketin fonları toplamasında ve iş planını sunarken ve iş ürünlerini teslim ederken şirketin değerlemesinde algılanan artışta meydana gelen iyi şeylere bağlı olduğudur.

Tabii ki, kripto para birimi satın almak hisse senedi satın almak değildir ve herhangi bir şirkette güvenliği satın almak değildir. Bunu anlıyoruz, ancak jetonlar, hisse senetlerinin bir şirketle ilgili iyi veya kötü haberlere tepki verdiği gibi tepki veriyor. Tek fark, kriptolar söz konusu olduğunda, etkinin 100 kat büyütülmasıdır.

Bu nedenle, bir şirket bazı finansal veya iş kilometre taşlarını karşıladığında, borsadaki jetonunun fiyatı artacaktır… Ve iyi bir şey olmadığı zaman hızla batar. Bu nedenle, şirketin ICO’dan sonra ne yapacağı ve nasıl yapacağı, Jetonlarının değerinin düştüğünü görmek ve sonsuza kadar aşağıda kalmak istemeyen herkes için son derece önemli olmalıdır.

Elbette, jetonların çoğu jeton, belirteçler ICO’dan sonra bir kripto borsasına çarptığında, hemen kar almak isteyenler nedeniyle düşer, ancak size beklenen birden fazla haneli karı vermek için geri gelip gelmeyeceği her zaman yukarıda özetlediğim kriterlere bağlı olacaktır. Bir jeton satın aldıktan sonra, ‘kripto danışmanının’ ve ‘teknik whizkids’in değeri, jetonlarınızın ay’a olan potansiyeliyle ilgili olarak sıfıra iniyor.

Bu gerçekliğin ardından, akıllı bir kripto alıcısı veya yatırımcısının bir projenin kaç kripto danışmanına sahip olduğuna veya ekibin teknik olarak ne kadar sağlam olduğuna (şirketin altı çizili işi doğası gereği teknik olmadığı sürece) daha az odaklanması ve şirketin bir ICO aracılığıyla fon toplamasının yönetimsel, pazarlama ve potansiyel müşteri tabanına daha fazla odaklanması gerektiğini düşünüyorum.

Başka bir deyişle, para toplandığında pazarda jetonunuza yardımcı olmayacak teknik jargonlar yerine ICO’nun iş ve yönetim tarafında daha fazla puan ayırın!