Skip to main content
Kripto Haberleri

ICO’lar Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

ICO nedir: Çok uzun zaman önce, Bitcoin, dijital para birimine yönelik mantıksız bir adım olarak yorumlansa ve anlaşılsa da, potansiyel bir geleceğin ortaya çıkma ve vaatlerini tutma sürecinden geçti. Bitcoin’in olgunlaşmasını takip eden yıllarda, kripto para ekosistemi patladı. Yeni piyasaya sürülen paraların ağırlaşan doğum hızının ortasında, “İlk Coin Offering” veya ICO adlı bir işlem türü vardır. Bir ICO, mevcut cyptocurrencies’in hızlı bir değeri karşılığında uzun vadede hedeflenen kriptokoinlerin ticaretini içeren finansal destek arayan bir araçtır. The Financial Times’a göre ICO’lar, yatırımcıların para toplayabilirleri kriptokoin tedariki ve dağıtımı yasaları tarafından denetimsizdir.

Öte yandan The Economist, ICO’yu günlüklerin ve blockchain’lerin kaçınılmaz dağıtımı üzerine yayınlanan dijital belirteçler olarak tanımlıyor.

Sarmalama, ICO’ların yeni el mancınıkları olduğunu söyleyebiliriz.

Yasalar: Smith + Crown, çoğu ICO’nun satın alınmadan önceki zamanla ilgili satılan yazılım belirteçleri olduğunu açıklar. Yasal gereklilikleri aşmak için, ICO’lar yerine ‘crowdsale’ veya ‘bağış’ artık yaygın olarak kullanılan dillerdir.

ICO’nun yavaşlama ihtimali var mı: Bu bağlamda Crypto Hustle, yakın tarihli bir makalede ICO histerisinin en erken Ethereum’u benimsemiş ve şimdi geri dönüşlerle ilgilenen insanlar yüzünden olduğunu yazıyor. Bu nedenle, zevkleri takip etme aşamalarının uzun süre devam edip etmeyeceği tahmin edilebilir, ancak düzeltmeler geldiğinde, hangi kriptoların yerinde kaldığını göreceğiz.

ICO güvenli bir satın alma ise: Kapitalizmin sonuna dikkat etmeden veya bu konunun sizi sermayesiz bir şekilde toprağa gömebileceği gerçeğine dikkat etmeden risk alan biriyseniz, bu sizin çağrınızdır.

Şimdi ICO’lar hakkında bilgi toplandığımıza göre, en büyük soruya gelelim.

ICO’nun geleceği nedir: 2017’de yapılan bir anketin raporlarına göre, “ICO’ların yaklaşık% 46’sı yaklaşık 104 milyon dolar toplamasına rağmen meyve verme aşamasına gelmedi.”

Neden:

  • Kripto para birimine yatırım yapma riski arttı.
  • Draconian kuralları.
  • Zorlu yarışmalar.
  • Azalan getiriler.
  • Kripto para biriminin uçucu doğası.

Çin ICO’ları yasakladı ve Rusya, yatırımcıların jetonlarını geri satabilecekleri vaadiyle ICO için tamamen farklı bir dizi kural ve düzenlemeyi gün ışığına çıkardı. Google’da ve yüz kitabında ICO’nun tanıtımları zordur ve Twitter kasıtlı olarak dolandırıcılık kripto hesaplarını yasakladı. Yüksek makamlar blok zincirinin yaşayan bir geleceği olduğuna inanıyor ama ICO? Geleceği, güvenilirliklerini kanıtlamak için ekstra köprüyü geçmek için kendi mücadele derilerinin içinde çürüyor.

Yani, evet. ICO’nun ölümü gerçekten havada büyük bir yer tutuyor ve biz farkına bile varmadan, ekonomide hiç var olmamış gibi karışıp yok olabilir. Ancak yine de bir sonraki Bitcoin’lere dönebilecek bazı paralar var, bu yüzden en iyi ICO’ları aramanız gerekiyor.