Skip to main content
Kripto Haberleri

İngiltere iki Crypto.com reklamını yasakladı.

Yazan Ocak 5th, 2022Yorum Yazılmamış

Şikayetin ardından, Birleşik Krallık‘in pazarlama yetkilisi Çarşamba günü Crypto.com’dan iki reklamı yasakladığını belirtti.

İngiltere, son baskıda iki Crypto.com reklamını yasakladı
İngiltere, son baskıda iki Crypto.com reklamını yasakladı

1 Eylül 2021’de Daily Mail uygulamasında görünen ilk reklam, “Bitcoin satın alın. anında kredi kartı”. 30 Temmuz 2021’de Love Balls uygulamasında görünen ikinci reklam, “pa’ya %3,5’e kadar” teklif etti. Metindeki yüzde “%8,5″e yükseldi.

Reklam Standartları Kurumu (ASA) şunları söyledi:

“Tüketicilerin, artan ‘Yıllık %3,5’e kadar kazanın’ iddiasını, ‘Yıllık %8,5’e kadar kazanın’ iddiasını, herhangi bir mevduatın gösterilen en yüksek miktarda artabileceği anlamına gelecek şekilde yorumlayacağını anladık.”

Düzenleyiciye göre, reklamlar başarısız oldu yatırımın risklerini iletmek, sorumsuz davrandılar ve müşterilerin deneyimsizliğini veya saflıklarını ihlal ettiler.

Ajans ayrıca müşterilerin krediyle kripto para birimi alması fikrine de itiraz etti. önce onlara tavsiyede bulunmadan Borçlanma riskleri hakkında.

İngiltere, son baskıda iki Crypto.com reklamını yasakladı
İngiltere, son baskıda iki Crypto.com reklamını yasakladı

Vardı sonu yok Sadece gelecekteki reklamların, bitcoin yatırımlarının değerinin düşebileceği kadar düşebileceğini açıkça gösteren gerçekleri içermesi gerektiğine dair uyarılar.

Yasak, önceki İngiltere’nin birkaçını takip ediyor düzenleyici kararlar kripto ile ilgili kuruluşlara karşı. Aralık ayında yedi kripto reklamını yasaklayarak kripto varlıklarını “kırmızı alarm” önceliği ilan etti. EXMO, Luno, Kraken ve Coinbase borsaları ve pizza restoranı Papa John’s’un bir kampanyası gibi ticaret platformları eToro ve Coinburp dahil olan kuruluşlar arasındaydı.

Aynı zamanda Crypto.com’un pazarlama çabalarıyla da örtüşüyor. Kasım ayında, Los Angeles’taki Staples Center’ı Crypto.com Arena olarak yeniden markalamak için AEG ile 20 yıllık bir anlaşma imzaladı. Duruma yakın bir kaynağa göre, sözleşme borsaya mal oldu 700 milyon dolar, spor tarihinin en büyük sponsorluk anlaşmalarından biri haline getiriyor.

Haberleri takip etmek için CoinCu Telegram’a katılın: https://t.me/coincunews

CoinCu Youtube Kanalını Takip Edin | CoinCu Facebook sayfasını takip edin

Patrick

Coincu Haberleri