Skip to main content
Kripto Haberleri

İşlem hacmi düşmeye devam ederken Bitcoin fiyatı son 24 saat içinde kabaca sabit kaldı

Yazan Ocak 5th, 2022Yorum Yazılmamış

Bitcoin fiyatı 2021’de bir rollercoaster yolculuğu gördü ve BTC, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 $’dan keskin bir düzeltme yapmış olsa da, dijital varlık bugüne kadar hala %60 arttı. Yazma sırasında, BTC 46,292 dolardan el değiştiriyor.

Bitcoin-fiyatı son 24 saat boyunca-kabaca sabitti-işlem hacmi-düşüş-devam etti

BTC/USD 4 saatlik grafik | Kaynak: TradingView

ETH yeşile dönerken Bitcoin fiyatı değişmeye devam etti

Amerika Birleşik Devletleri’nde ve dünyanın diğer bazı bölgelerinde yükselen enflasyonla birlikte, Bitcoin’in altına göre üstün performansı, yatırımcıların onu altına kıyasla enflasyona karşı daha iyi bir koruma olarak görebileceğini gösteriyor.

Bitcoin daralmış bir aralıkta işlem görmeye devam etti. Yazarken, en eski kripto para birimi, son 24 saat içinde çok az değişiklik göstererek 46.000 doların biraz üzerinde işlem görüyordu. Bitcoin’in küçük hareketi, kısa vadeli sahipleri, artan satış tarafı baskısı yaratan acının çoğunu taşıyor.

Bitcoin-fiyatı son 24 saat boyunca-kabaca sabitti-işlem hacmi-düşüş-devam etti[1]

Kaynak: Glassnode

Bununla birlikte, Bitcoin 44.000-45.000 $ destek alanına düştü. BTC, Aralık ayı başlarında %20’ye yakın bir çöküşün bazı alıcıları caydırmasının ardından bir aylık ticaret aralığında sıkıştı. O zamandan beri, Göreceli Güç Endeksi (RSI), önceki sinyallere kıyasla fiyat artışlarının sessiz kalmasına rağmen, birkaç aşırı satım okumasının sinyalini verdi.

Bu arada, ETH dün bazı kayıpları telafi ederek 3.800 doların üzerine çıktı. İnternet Bilgisayarı (ICP), Cosmos (ATOM) ve Celo (CELO) gibi bir tokenin kazandığı diğer birkaç katman, günün en büyük kazananları arasındaydı.

“Bitcoin ve Ethereum’un ilgili borsa arzı, önceki iki yılın borsalardan uzaklaşan en uzun süreli madeni para çıkışı olduğunu gösteriyor. Santiment, 2 yıl öncesine kıyasla borsalarda %25 daha az BTC arzı ve %47 daha az ETH var” dedi.

Bitcoin-fiyatı son 24 saat boyunca-kabaca sabitti-işlem hacmi-düşüş-devam etti

Kaynak: Duygusallık

Göstergeler, 55.000 dolarlık dirençle sınırlanmış olsa da bir sıçramanın mümkün olduğunu gösteriyor. Yıl boyunca, toplam kripto piyasa değeri yaklaşık 3 trilyon dolara yükseldi, ancak Bitcoin Hakimiyeti yılın başında yaklaşık %70’ten %40’a düştü. Bu, bazı altcoinlerin Bitcoin’den önemli bir farkla daha iyi performans gösterdiğini gösteriyor.

Genel kripto para piyasa değeri 2.226 trilyon dolar ve Bitcoin Hakimiyeti %39.3.

Buradan bir Binance hesabına kaydolun (%10 işlem ücretlerinde indirim): https://accounts.binance.com/en/register?ref=29171587

Daha fazla oku:

Telegram’da bize katılın

Bizi Twitter’da takip edin

Bizi Facebook’ta takip edin