Skip to main content
Kripto Haberleri

İşte Kripto Para Birimi Dash’in Bitcoin’i Neden Utandırıyor?

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Kripto para birimleri şu anda çok popüler.

Her yerde, bitcoin gibi “coin”ler için etkileyici bin yüzdelik kazançlara sahip başlıklar görüyorsunuz. Ama onlara değer veren nedir? Ne zaman bitcoin kullandın?

Gerçek şu ki, şu anda pratik değil, öncelikle bir işlemi tamamlamak için gereken süre nedeniyle. Ancak bitcoin’in 1 numaralı kripto para birimi olarak başarılı olması için uygun adaylar olarak ortaya çıkan başka koinler de var.

Kripto para birimlerinin incelikleri hakkında anlaşılması gereken çok şey var, ancak bu makale arkalarındaki bilimi açıklamaktan çok bir yatırım fırsatı bulmakla ilgili.

Bitcoin’de Bir Baloncuk mu?

Bilinmesi gereken bir şey varsa o da “madencilik” kavramıdır. Kripto para birimlerinin temeli budur. Yeni bitcoinler bu şekilde yapılır.

Basit bir ifadeyle, “madenci”, özel bir yazılım aracılığıyla karmaşık bir matematik sorununu çözer ve sonuç olarak yeni bitcoinlerle ödüllendirilir. Daha sonra işlem blockchain’de saklanır ve bu yeni bitcoinler resmen dolaşımdadır.

Daha fazla bitcoin dolaşımda olduğu için, madencilik daha karmaşık ve zaman alıcı ve daha az karlı hale gelir. Yani şu anda olası bitcoinlerin yaklaşık %80’i dolaşımda olsa da sonuncusu 2140 yılına kadar çıkarılmayacak.

Şimdiye kadar çoğu insanın bildiği gibi, Bitcoin bu yıl dev bir ralli gördü. Aslında, geçen yıl yaklaşık % 1,200 arttı, bu da birçok insanın bir balonun içinde olduğunu düşünmesine neden oldu.

Dolaşımdaki bitcoinlerin toplam değeri şu anda 150 milyar doların üzerinde. Bitcoin bir şirket olsaydı, ABD’nin en büyük 50’sinde olurdu.

Şahsen bitcoin’in diğer kripto para birimlerinden çok daha değerli olmasının tek nedeninin ana akıma ilk giren bitcoin olması olduğuna inanıyorum. Yine de bu önemli. En azından, diğer coin geliştiricilerine geliştirecekleri bir şey verir.

İyi olan şey, bitcoin ile tekneyi kaçırdığınızı düşünseniz bile, dışarıda birçok başka kripto para birimi olmasıdır. Tabii ki, bazıları dolandırıcılıktır, ancak diğerleri gerçek potansiyele sahiptir.

Gerçek, pratik kullanıma sahip olduğuna inandığım kişilerden birinin adı Dash.

Dash: Dijital Nakit

İlk olarak, Dash kolaylık açısından oyunun önünde. Şu anda bitcoin işlemleri ortalama 10 dakika ila bir saat arasında sürmemektedir. Dash, taraflar arasında anında (bir saniyeden kısa sürede) aktarılabilen birincil kripto para birimi olmak için yola çıkıyor ve bu da çevrimiçi veya bir mağazadan bir şeyler satın alma konusunda çok daha pratik hale getiriyor.

Dash’in en çekici özelliklerinden biri, yeni çıkarılan paraların% 10’unun Dash DAO’ya (merkezi olmayan özerk organizasyon) verilmesidir. Basitçe söylemek gerekirse, DAO Dash’in hazinesi. Coin başına 600 dolardan fazla olan mevcut fiyata, kullanabileceği aylık 4 milyon dolar.

Başka hiçbir madalyonun bu tür sürekli bir finansmana sahip olmadığını bilmek önemlidir. Bu parayla, Dash DAO para birimini geliştirebilir ve pazarlayabilir.

Ayrıca, herkes Dash’in değerini artırmak için bir proje için bir fikir gönderebilir. Ardından, proje binlerce Dash geliştiricisi tarafından oylanır. Bir örnek, Dash’i malları için uygun bir işlem aracı haline getirmek için mağazalarla ortaklık yapmak olacaktır.

Tabii ki, bu geliştiriciler Dash’ten para kazanıyor, bu yüzden para birimine fayda sağlayan ve teşvik eden her şey cazip olacaktır.

Bu, para biriminin daha iyi finanse edildiği ve pazarlandığı için fiyatta değerlendiği, daha sonra DAO’nun daha fazla para ettiği ve Dash’i daha da pazarlayabildiği döngüsel bir etki yaratır.

Dash için Bir Atılım

Şimdiye kadar Dash, mal veya hizmet satın almak için 300’den fazla fiziksel mağazada ve 100’den fazla web sitesinde kullanılabilir. Ama bunun için atılım marihuana endüstrisinden gelebilir.

Şu anda bankaların marihuana işlemleriyle bir ilgisi yok; Her şey nakit olarak yapılmalı. Satıcılar satışlarından bankaya para bile koyamıyorlar.

Bu sadece soyulma riskini getirmekle kalmaz, aynı zamanda bu şirketler nakit depolama ve nakliye için ödeme yapmak zorunda. Bu çabuk ortaya çıkıyor.

Dash’i kullanabilmek bu satıcılar için çok büyük olacaktır. Dash fiyatı için de harika anlamlar ifade eder.

İyi haber şu ki, ilerleme kaydetti bile. Nisan ayında Dash, ülkenin önde gelen dispanser işletme yönetimi yazılım şirketlerinden bazılarıyla ortaklıkları olan Alt Thirty Six adlı bir dijital ödeme sistemiyle ortaklık kurdu.

Bu yazılım şirketleri yüzlerce dispanser ve teslimat hizmeti için işlemleri izler. Bu, Dash kullanıcılarının zaten yüzlerce para birimini kullanmanın yollarının.

Dash resmi olarak 11 Ekim’de Alt Thirty Six’te bir ödeme yöntemi haline edildiğinden, fiyatı% 118 arttı. Bu sadece bir buçuk ay sonra.

Sadece Başlangıç

Bitcoin’in 156 milyar dolarına kıyasla sadece 4.8 milyar dolarlık piyasa değeriyle Dash’in hala ileriye doğru tırmanmak için bol miktarda alanı olduğuna inanıyorum.

Marihuana endüstrisi Dash için sadece bir başlangıç, ama harika bir tane. 2016 yılında yasal satışlar yaklaşık 7 milyar dolardı. Bir diğer tahmini 46 milyar dolar da karaborsada satıldı.

Ve daha fazla mağaza açıldıkça ve marihuana daha fazla eyalette yasallaştıkça, bu yasal sayının 2021’e kadar 23 milyar dolar ve 2026’ya kadar 50 milyar dolar olması bekleniyor.

Tekrar söylüyoruz, bu Dash için sadece bir başlangıç. Benzersiz acil işlem özelliği, onu nakit paraya uygun bir alternatif haline getirerek bitcoin gibi diğer kripto para birimlerine karşı avantaj sağlar.