Skip to main content
Kripto Haberleri

İsviçre, UBS’nin Credit Suisse’i devralması için acil durum önlemleri hazırlıyor: Rapor

Yazan Mart 19th, 2023Yorum Yazılmamış


İsviçre Ulusal Bankası (SNB) ve İsviçre mali düzenleyicisinin, yatırım bankası Credit Suisse’in İsviçre’nin en büyük bankası olan UBS tarafından satın alınmasının Credit Suisse’de bir “güven çöküşünü” önlemek için “tek seçenek” olduğuna inandıkları bildiriliyor.

Financial Times’ın 18 Mart’ta duruma aşina olan üç kişiye atıfta bulunan bir haberine göre, İsviçre, satın almayı “piyasalar Pazartesi günü açılmadan” önce tamamlamak amacıyla UBS’nin Credit Suisse tarafından devralınmasını hızlandırmak için “acil durum önlemlerini” uygulamaya hazırlanıyor.

Uygulanan acil durum önlemlerinin, hissedarların “devralma konusunda danışması” için “altı haftalık” bir istişare süresi gerektiren olağan İsviçre düzenlemelerini atlayarak, anlaşmanın hissedarların oyu olmadan ilerlemesine izin vereceği kaydedildi.

SNB ve İsviçre Finansal Piyasa Denetleme Kurumu’nun (FINMA) Cumartesi gecesine kadar “düzenleme anlaşmasına varmak” için çalıştıkları ve uluslararası mevkidaşlarına UBS ile “tek seçenek” olarak “bir anlaşma” gördüklerini söylediği bildirildi. Credit Suisse’de bir “güven çöküşü”.

Bu gelişmekte olan bir hikaye ve daha fazla bilgi mevcut olduğunda eklenecektir.