Skip to main content
Kripto Haberleri

JP Morgan: Bitcoin Altından Daha İyi

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum YazılmamışJP Morgan Bitcoin’i yeni enflasyon hedgesi olarak adlandırır, SEC bir Bitcoin ETF’sine en yakın şeyi onaylar ve kripto bağımlısıysanız bir rehabilitasyon kliniği size yardımcı olabilir. Bu hikayeler ve daha fazlası bu hafta kriptoda.

JPMorgan, müşterilerine kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e geri dönüyor gibi göründüğünü gözlemleyen bir not gönderdi ve bunu altından daha iyi bir enflasyon hedgesi olarak gördü. Yatırımcılar arasında enflasyon endişelerinin yeniden ortaya çıkması, bitcoin’in bir hedge olarak kullanılmasına olan ilgiyi yeniledi. Bu yılın başlarında JP Morgan Bitcoin için 140.000 dolarlık bir fiyat hedefi belirlemişti.

SEC, Volt Equity’nin ETF’sini onayladı. Fon, net varlıklarının çoğunu Bitcoin’de tutan veya gelirlerini madencilik, borç verme veya madencilik ekipmanı üretimi gibi bitcoin ile ilgili faaliyetlerden elde eden şirketleri izler. SEC, piyasa tarafından merakla beklenen 20’den fazla önerilen Bitcoin ETF’sinden herhangi birini henüz onaylamadı.

Dünyanın önde gelen stablecoin ihraççısı Tether tarafından verilen milyar dolarlık krediler ortaya çıkarıldı. Tether, kripto borç verme ağı Celsius’a bir milyar dolar ve bir dizi büyük Çinli firmaya kısa vadeli kredi verdi. Tether, makaleye katılan kişileri “hoşnutsuz” olarak nitelendirerek yanıt verdi ve “işletmenin faaliyetleri hakkında doğrudan bilgi sahibi olmadıklarını” söyledi.

Blockchain analiz firması Chainalysis tarafından yayınlanan yeni bir rapor, Çin’in son birkaç aydır aldığı olumsuz dönüşlere rağmen, Asya’nın hala kripto işlemleri için en üst kıta olarak sıra olduğunu öne sürüyor. Kripto faaliyetleri, kurumsal yatırım ve merkezi olmayan finansta büyük bir patlama ile son bir yılda yüzde 700’den fazla arttı.

Amerika’nın en büyük beşinci finans kuruluşu olan U.S. Bank, profesyonel tüccarlar ve fon yöneticileri için yeni bir kripto gözetim hizmetini tanıttı. Bankanın müşterileri, bitcoin, bitcoin cash ve Litecoin gibi varlıklara erişim sağlayan özel anahtarlarını saklayabilir. U.S. Bank şu anda kurumsal müşterileri için 8 trilyon dolardan fazla varlık yönetmektedir.

MoneyGram, hizmetlerine küresel olarak erişmek için Stellar Network’ün kullanıldığı kripto cüzdanları için entegre destek sunmaktadır. MoneyGram, USDC stablecoin’i kullanarak “neredeyse anında arka uç uzlaşmasını” etkinleştireceğini söylüyor. Sonuç, dünya çapında 150 milyon MoneyGram müşterisinin usdc’yi kullanarak fiziksel şubelerde hesaplarını finanse etmelerini ve çekmelerini sağlayacaktır.

Çevrimiçi kripto pazarı Compound yanlışlıkla çeşitli kullanıcıların hesaplarına 90 milyon dolarlık kripto gönderdi ve müşteriler iade etmeyi kabul etmediği sürece kayıp fonlarını geri alamıyor. Kurucu önce kullanıcılara fonları geri vermeleri için yalvardı, hatta onları IRS’ye bildirmekle tehdit etti, ancak sonunda işbirliği yaparlarsa tazminat teklif etmeye açıldı.

İskoçya’daki bir kale kendini kripto bağımlıları için bir rehabilitasyon merkezine dönüştürdü. Castle Craig, kripto hastalarının sayısının geçen yıl on kat arttığını gördü. Bazıları kriptoya bahis oynayarak milyonlar kaybederken, bazıları kripto satın almak için işverenlerden ve sevdiklerinden çalmak gibi aşırı önlemlere bile gitti.

Bu hafta sponsorumuz olduğu için Durdurulamaz Alan Adlarına çok teşekkür ederiz. Unstoppable Domains’in en büyük kripto cüzdan satıcılarıyla yaptığı işbirliği sayesinde artık tek, basit ve unutulmaz .wallet <dot wallet> kullanıcı adıyla kripto gönderip alabilirsiniz. 30’dan fazla farklı cüzdandan herhangi biriyle kullanın ve yanlış adresler kullanma konusunda endişelenmeyi bırakın. Aşağıdaki açıklamada yer alan bağlantı ile kişiselleştirilmiş kullanıcı adınızı alıp alın!

Kripto’da bu hafta da böyle oldu, haftaya görüşürüz.