Skip to main content
Kripto Haberleri

Justin Kan’ın Oyun NFT Platformu, 150 Bin Dolarlık Discord Exploit’ten Geri Dönerek Canlı Yayına Başladı

Yazan Aralık 30th, 2021Yorum Yazılmamış

Orijinal makaleyi ziyaret edin*

https://www.coindesk.com/resizer/t5qXhYn6ZVkaQN77TuwXstG5EdI=/cloudfront-us-east-1.images.arcpublishing.com/coindesk/NJJQ7YJ55NGJBFXV4VOQC62UFU.jpeg

Aralık ayının başlarında oyun NFT pazarı Fractal’ı başlatma planlarını açıkladığından beri, Twitch kurucu ortağı Justin Kan, kripto dünyasının en meşgul adamlarından biri oldu.

Bir Twitter pazarlama kampanyası ve bir NFT airdrop vaadi sayesinde, Kan ve ekibinin platformun Discord grubunu 100.000’den fazla üyeye büyütmesi sadece 10 gün sürdü.

Ancak Solana merkezli pazar yerinin lansman tarihini Noel Arifesine kadar erteledikten sonra, bir dolandırıcı Fractal Discord sunucusunun doğrulama botunu hackledi ve sahte bir düşüşün bağlantısını gönderdi ve kapatılmadan önce şüpheli olmayan kurbanlardan 150.000 dolardan fazla SOL elde etti. .

Kullanıcılara kendi parasını kullanarak geri ödeme yapan Kan, CoinDesk ile yaptığı bir röportajda “Gülümseyebilirim, bilirsiniz, en azından daha kötü değildi” dedi. “Kesinlikle ekibimizi bir araya getirdi.”

Kan, o zamandan beri Fractal’ın zorlu haftasından toparlandı ve şimdi Web 3 oyun alanını büyütmeyi vaat eden bir platform başlattı. NFT’ler blok zinciri tabanlı oyunların yükselen bir köşe taşı olsa da, ticaretlerine adanmış birkaç üçüncü taraf platformu var.

amiral gemisi oyunları

Fractal’ın ilk oyun ortaklıkları listesi, kullanıcıya ait metaverse oyunu The Sandbox ve oyundan kazanılan oyunlar Genopets ve Syn City gibi bir düzineden fazla Web 3 oyununu içerir. Platform, hem kullanıcıların oyun içinde kullanmak üzere şirketlerden doğrudan NFT satın almaları için bir pazar yeri hem de eşler arası ticaret için ikincil bir pazar işlevi görür.

Daha fazla oku: Twitch Kurucu Ortağı Justin Kan, Solana’da Gaming NFT Marketplace’i Başlattı

NFT’leri video oyunlarına entegre etmek, son haftalarda genel olarak oyun topluluğundan bazı tepkiler aldı, ancak Kan, teknolojinin kaçınılmaz olarak sektördeki yerini bulacağına inanıyor.

Kan, World of Warcraft’ın altına dayalı ekonomisinin yanı sıra, kullanıcıların bir görünüm için 150.000 $ kadar ödediği Counter Strike’a işaret ederek, “Oyunlardaki öğelerin bir değeri olabileceği fikri zaten var” dedi.

Oyunlarda NFT’lerin varlığından en çok hangi tarafın yararlanacağı konusunda tartışmalar devam ederken – oyuncular mı yoksa oyun şirketleri mi – Kan, oyun varlıklarının resmi sahipliğinin nihayetinde kullanıcıları kayıracağına inanıyor.

“Bina [NFTs] Yaptığımız gibi programlanabilir bir platforma dönüştürmek, bazı insanlar henüz görmemiş olsa bile, bunun sadece çok kullanıcı yanlısı bir hareket olduğunu düşünüyorum” dedi.