Skip to main content
Kripto Haberleri

Kasım ayında oluşturulan Bitcoin cüzdan adresleri 1 milyona ulaştı

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Perakende yatırımcılar Bitcoin’e (BTC) geri akın ediyor olabilir mi? Glassnode verileri, 2022’nin yükselişe geçmesine yönelik cesaret verici işaretlerde, bu yılın Kasım ayından Aralık ayının başlangıcına kadar 913.000 yeni Bitcoin adresi eklandığını ortaya koyuyor.

BTC için bir nimet olan zincir analisti On-Chain College, perakende benimseme ve daha geniş benimseme eğilimlerinin potansiyel başlangıçları hakkında içgörülü veriler paylaştı. Yılı tamamlamak için en önemli paket, Kasım ayında Bitcoin ağına 1 milyona kadar yeni katılımcının katılmasıdır.

Kısa vadede ayı fiyat eylemine rağmen, Twitter sel BTC için makro görünümünün sağlam kaldığını gösterir. Tabloya göre, Haziran 2020’den Aralık 2021’e kadar, bakiyesi sıfırdan büyük olan cüzdan adresi sayısı 30 milyon cüzdandan 40 milyon dokunma mesafesine yükseldi.

Glassnode, sıfır olmayan bakiye ölçümini, pozitif (sıfır olmayan) miktarda madeni para tutan benzersiz adreslerin sayısı olarak tanımlar. Sayı arttığında, yeni kullanıcılar Bitcoin ağına girer.

Bu yıl Mayıs ayından Temmuz ayına kadar grafikteki turuncu çizgide görselleştirildiği gibi, trendleri aşağı doğru hareket ettiğinde, kullanıcıların cüzdanlarını sıfıra boşalttıklarını gösteriyor. Çıkarımla, cüzdan adreslerinin düşüşü aşağı yönlü bir fiyat eylem göstergesidir.

İlgili: Bitcoin hakimiyeti %40’ın altına düştü

Kasım’ın yeni katılanları ışığında iki soru soruyor: Bu sadece son zamanlarda tüm zamanların en yükseğine ulaştıktan sonra heyecandan beslenen bir aykırılık mı? Daha geniş bir trendin başlangıcı mıydı?

Şükran Günü, bayram kutlamaları ve Kasım ve Aralık aylarındaki Omicron korkularıyla potansiyel yatırımcıların Bitcoin’i araştırmak ve potansiyel olarak yatırım yapmak için daha fazla fırsata sahip olduğunu düşünmek yüreklendirici.

Aralık ayında raporlama, 1 BTC veya daha az tutan cüzdanlar için denge değiştiğinden -genellikle küçük ölçekli yatırımcılara yönelik olarak- Mart 2020’den bu yana en yüksek seviyeye ulaştığı için talebi destekliyor.

Ancak, perakendenin geleceği ile ilgili bir uyarı notu vardır. William Clemente, Cointelegraph’ta atıf ve BTC analisti, Tweeted “Bitcoin’e perakende ilgisi bahardan bu yana neredeyse yok oldu” mesajı içeren bir dizi grafik.

Perakende hakkında daha fazla kanıt gereklidir. Ekim ayında kurumların altın yerine Bitcoin satın aldığı yaygın olarak bildirilirken, Google Trends’in “Bitcoin” arama verileri Aralık 2017 zirvesindekinin dörtte biri. Belli ki, perakende çılgınlığı bir şekilde kapalı.