Skip to main content
Kripto Haberleri

Kendi Kripto Para Borsası Platformunuzu Ayarlamayı Düşünüyor musunuz?

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Son zamanlardaki en etkili gelişmeye bakarsak, şüphesiz aklımıza gelen ilk şey kripto para birimidir. İnsanlar bitcoin ve daha fazlası gibi kripto para birimlerine doğru zamanda yatırım yaparak büyük karlar elde etti. Birçok kişi de sadece yatırımcılara kripto para ticareti yapmak için bir kripto para borsası platformu sağlayarak bir gün yapmayı başardı.

Takas ayarlamak oldukça kolaydır. ancak kendi borsanızı kurmadan önce birkaç temel şeyi bilmeniz gerekir.

Onlara bir göz atalım.

Aklınızda bir hedef kitle var mı?

Herhangi bir iş platformu kurmadan önce göz önünde bulundurulacak en önemli şeylerden biri hedef kitleyi bulmaktır. Burada da durum aynı.

Bir bitcoin değişim platformu kurmaya plan yaparken, analiz etmeniz ve anlamanız gereken ilk şey hedefleyeceğiniz kitledir.

Örneğin, bitcoin durumunda hem yerel hem de küresel kitleyi hedefleyebilirsiniz. Bu nedenle, hedef kitlenizin hangisi olduğunu bulmanız ve ardından geliştirme süreciyle planlamanız gerekir. Bu neden önemli? Bunu aşağıdaki bölümlerde bileceksiniz.

Yasal şartları anlıyor musun?

Göz önünde bulundurmanız gereken ikinci şey, uymanız gereken yasal hüküm ve koşullardır.

Kripto para birimi ile ilgili yasal yönler hakkında büyük bir hullabaloo var, ancak bitcoin işlemlerinin hala sınırsız olduğu 96 ülke olduğunu bilmek sizi şaşırtabilir.

Bu nedenle, bu ülkeleri hedeflerken bir kripto para borsası platformu oluşturmak en iyi fikir olabilir.

Gerçekleştirmeyi planladığınız bölgede operasyonel olan yasal yönergelere her zaman ayrıntılı bir göz atarak unutmayın.

Ortak bankanız var mı?

Burada hatırlanması gereken bir başka şey de ortak bir bankaya ihtiyacınız olacağıdır. Bunun arkasındaki basit neden, finansal işlemlerle uğraşacak olmanızdır.

Finansal işlemlerin sorunsuz ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamak için ortak banka şeklinde doğru desteğe sahip olmanızı sağlamanız gerekir.

Bu nedenle, size yardımcı olup olmadıklarını görmek ve hüküm ve koşullarını anlamak için birkaç bankacılık kuruluşuyla iletişime geçmeniz gerekir.

Platformu geliştirmek için doğru ortağınız var mı?

Sürecin en önemli adımı, güvenli bir platform geliştirmenize yardımcı olabilecek doğru profesyoneli bulmaktır. Güvenli terimi özellikle belirtmemiz nedeni, kripto para biriminin muazzam popülaritesinin bu borsaları bilgisayar korsanları için ilk hedef haline getirmiş olmasıdır.

İstenmeyen bir şey nedeniyle itibarınızın vurulmamasını sağlamak için güvenli bir platform oluşturmaya odaklanmanız gerekir. Bunu, sektörün tüm in ve çıkışlarını bilen deneyimli bir geliştiriciyi işe alarak kolayca başarabilirsiniz.

Örneğin, bir kötü amaçlı yazılım saldırısını taklit ederek platformu test edebilir ve kripto para borsası platformunuzun buna karşı nasıl durduğunu görebilirler.

Son

Bu son nokta, kendiniz için bir kripto para değişim platformu kurmayı planlarken aklınızın bir arkasında tutmanız gereken temel şeyleri özetler. Bu sorulara bir cevap aldıktan sonra, kolayca devam edebilir ve gelişime devam edebilir ve biraz kar elde edebilirsiniz.

Ancak, uzun süre bu oyunda olmak istiyorsanız gerekli tüm yasal, uyumluluk ve güvenlik önlemlerini almayı unutmayın.

Buna hazır mısın?