Skip to main content
Kripto Haberleri

Kenevir yetiştiricisi kitle fonu davası, yerleşimdeki hisseleri tokenize ediyor

Yazan Ocak 5th, 2022Yorum Yazılmamış


Kenevir yetiştiricisi Apothio, Republic yatırım platformunda İlk Dava Teklifi olarak bilinen şey aracılığıyla Kern County, California’ya karşı bir dava için 330.000 dolar topladı.

Yatırımlar USD cinsinden kabul edilir, ancak yatırım kanıtı Çığ üzerinde dijital belirteçler olarak verilir (AVAX) blok zinciri ağı. Bu, ilk Dava Teklifi (ILO) Cumhuriyet 2016 yılında başlatılan ve eşitlik için tasarlanmış platform kitle fonlaması.

kenevir yetiştiricisi arayan Milletvekilleri ve Kaliforniya Balık ve Yaban Hayatı Departmanı’nın iddiaya göre değeri 1 milyar dolara kadar çıkan 450 akrelik ürünü buldozerle yıktığı iddia edildiğinde meydana gelen zararlar için ilçeden tazminat.

Apothio’nun avukatı Kyle Roche, Cointelegraph’a kripto para yatırımları yoluyla yasal davaları kitle fonlaması yapmanın birçok faydası olduğunu söyledi:

“Mahkeme sistemleri gerçekten iyi çalışıyor, sadece pahalılar. Sermayenin gerektiği yerde sisteme akmasına izin vererek maliyete dayalı engelleri düzeltebilirseniz, ILO’ların adalete erişim için olumlu bir güç olabileceğine inanıyorum.”

Dava finansmanı yatırımı, bir davayla ilgisi olmayan üçüncü taraf yatırımcıların bir davada davacıya fon sağlayabileceği ve davanın sonucuna göre yatırımlarından geri dönüş sağlayabileceği yerdir. Bir ILO kapsamında, fona katkıda bulunanlar, davadaki karar sonucunda geri kazanılan zararların bir kısmına hak kazanan dijital jetonlar alırlar.

Küresel dava finansmanı yatırım pazarının değeri 2019’da 11.4 milyar dolar olarak belirlendi ve 7 Aralık 2021’de yayınlanan bir rapora göre 2028 yılına kadar iki katına çıkarak 24 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Araştırma Yuvası.

Roche, pazarın büyümesine rağmen, ağırlıklı olarak özel kurumlara ayrıldığını kaydetti. Daha fazla vaka ILO kullandıkça, yasal yatırımlara girişin önündeki yüksek engelin kripto tarafından azaltılacağını umuyor:

“Kripto kullanmak zor değil, ancak düzenleyici araçların ILO’nun yaptığı şey için çalıştığından emin olmamız gerekiyor.”

Kenevir yetiştiricisinin davası, davanın devam etmesi için minimum 250.000 $ hedefini aştı. ILO jetonları 90 gün boyunca yatırımcıların cüzdanlarında dondurulacak ve ardından transfer edilebilecekler.

Bir davada karar verildikten sonra, token sahiplerine yapmış oldukları iadeler ne olursa olsun verilecek ve tokenler tekrar dondurulacaktır. Belirteçlerin kilidi açıldıktan sonra bir dava ilerledikçe, yatırımcılar bir davanın sonucunda daha büyük bir hisseyi bırakmak veya satın almak isteyebilecekleri için belirteçler için spekülatif bir pazar açılabilir.

İlişkili: Kriptoyu yasaklayan ülke sayısı üç yılda ikiye katlandı

2021’de Roche’un hukuk firması, şu anda piyasada bulunan Ryval adlı kendi tokenize ILO pazarını başlatmak için planlar oluşturmaya başladı. Çığ üzerinde gelişme. Roche, ILO konseptinin Ryval aracılığıyla hem Amerika Birleşik Devletleri’nde hem de dünyada trend olmaya başlayacağını umuyor.

ILO konsepti, kripto para biriminin tokenizasyon yoluyla gerçek dünya uygulamalarını benimsemesi için başka bir yol da sunuyor. Dava finansmanı yatırımı, figible olmayan jetonlar aracılığıyla modern sanata katılacaktır (NFT), sosyal medya etkileşimleri, gayrimenkul yatırımı, ve hatta petrol ve gaz endüstrisi tokenizasyonun gerçeğe dönüştüğü sektörler olarak.