Skip to main content
Kripto Haberleri

Kenya Merkez Bankası, Kripto Para Birimi Kullanım Sürecinden Endişe Ediyor

Yazan Eylül 20th, 2022Yorum Yazılmamış

Kenya merkez bankası başkanı Patrick Njoroge, ülkenin rezervlerini Bitcoin’e (BTC) dönüştürmek için kripto para birimi destekçilerinden baskı hissettiğini kabul etti.
Kenya Merkez Bankası, Kripto Para Birimi Kullanım Sürecinden Endişe Ediyor
Kenya Merkez Bankası Başkanı Patrick Njoroge

Göre Njorogekonsept çılgınca, dijital varlığın oynaklığı göz önüne alındığında rezervleri Bitcoin’e çevirmenin bir tehlike olacağını vurgulayarak, parlamento üyeleriyle yaptığı toplantıda söyledi. Eylül 19.

Ayrıca milletvekillerinin, kripto para biriminin benimsenmesi lehine yasama sürecini etkileme baskısı altında olabileceğini söyledi. Şaşırtıcı bir şekilde, vali, hükümetin onun zamanında Bitcoin’i kabul etmesi durumunda, bunun için hapse girmeye razıydı.

“Bu şeyleri zorlayan bazı insanlardan çok fazla baskı altında olduğunuzu biliyorum çünkü onlar için bu iyi. Sizi temin ederim ki, rezervlerimizi Bitcoin’e koymam için beni zorlayan birçok insan var… Bu tür bir çılgınlıkla aklımı kaçırırdım” dedi Njoroge.

Ayrıca Njoroge, hükümetin yalnızca belirli bir ihtiyaca cevap vermeleri durumunda kripto para birimleri kullanmayı seçebileceğini belirtti. Dijital varlıkları çevreleyen yutturmacadan uzaklaşmak için kripto para piyasasının gözden geçirilmesini istedi.

“Bunu belki abartılan bir şey olarak görüyoruz, ancak buna dikkatlice bakmamız ve belirli bir sorunu çözüp çözmeyeceğini anlamamız gerekiyor” diye ekledi.

Kenya Merkez Bankası, Kripto Para Birimi Kullanım Sürecinden Endişe Ediyor

Özellikle, Kenya Merkez Bankası, sakinlere kripto para birimleriyle uğraşmanın tehlikeleri konusunda uyarılarda bulundu. Ancak, sektörü yönetecek kapsamlı kurallar bulunmamaktadır.

Son rapor, rekor düzeyde dört milyon Kenyalı kripto yatırımcısının mevcut dijital varlık piyasası satışlarının bir sonucu olarak para kaybettiğini ortaya koydu ve tehlikelerin ciddiyetini vurguladı.

YASAL UYARI: Bu web sitesindeki bilgiler genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Haberleri takip etmek için CoinCu Telegram’a katılın: https://t.me/coincunews

CoinCu Youtube Kanalını Takip Edin | CoinCu Facebook sayfasını takip edin

harold

CoinCu Haberleri