Skip to main content
Kripto Haberleri

Kevin O’Leary, kripto varlıklarının portföyün %20’sine ulaşabileceğini söyledi

Yazan Aralık 30th, 2021Yorum Yazılmamış


Bay Harika olarak da bilinen Shark Tank ünlüsü Kevin O’Leary, stabilcoinler hakkında daha net düzenlemeler olur olmaz kripto tahsislerini %20’ye kadar artırmaya hazır olacağını söylüyor.

Eski bir Bitcoin (BTC) şüphecisi olan O’Leary, şu anda yatırım portföyünün %10’undan fazlasını oluşturan kripto para biriminin sesli bir savunucusu.

Bay Harika, özellikle yükselen enflasyon seviyelerine karşı etkili bir korunma olarak gördüğü ABD dolarına sabitlenmiş sabit paralara odaklanıyor. Stabilcoinleri stake ederek, %6’ya varan getiri sağlayabileceğini belirtti. Cointelegraph’a şunları söyledi:

​”Enflasyon %6 olduğunda, 12 ay sonraki satın alma gücünüz %6 daha azdır. Ve hepsi bu kadar […] Bu sorunu stabilcoin ile çözmenin büyük bir savunucusuyum.”

Açık bir düzenleyici çerçeve, O’Leary’nin büyük nakit pozisyonlarını istikrarlı paralara dönüştürmesine izin verecektir. Ancak şu anda düzenleyici kısıtlamalar nedeniyle sabit paralara %5’in üzerinde yatırım yapamıyor.

“Kendi uyum departmanım, sabit paraları hisse senedinden farklı olmayan bir öz sermaye olarak görüyor” dedi.

O’Leary’ye göre, stabilcoinler konusundaki heyecanı, “arka planda sessizce çalışan” ve düzenleyicilerin harekete geçmesini bekleyen birçok kurumsal yatırımcı tarafından paylaşılıyor.

Stabilcoinlere ek olarak, Mr. Wonderful aynı zamanda Bitcoin, Ether (ETH) ve diğer kripto para birimlerinde de yatırımcıdır. Bununla birlikte, altta yatan oynaklıkları nedeniyle, bu kriptoların kurumsal bir yatırımcı portföyünün büyük bir bölümünü oluşturmasının muhtemel olmadığını iddia etti.

“Kurumsal veya egemen bir görevde Bitcoin’de %20, 30’a ulaşamayacaksınız, sadece değilsiniz. Stabilcoinler bu potansiyele sahip” dedi.

Röportajın tamamını YouTube kanalımızda izleyin ve abone olmayı unutmayın!