Skip to main content
Kripto Haberleri

Kısa vadeli Bitcoin, ETH, XRP fiyat tahmini 3 Ocak 2022

Yazan Ocak 3rd, 2022Yorum Yazılmamış

Bitcoin fiyatı hala sıkışmış durumda ve 3 Aralık’taki flaş çöküşten bu yana iki ana seviye arasında dalgalandı. Bu konsolidasyon hareketi, uzun vadeli oynaklığın temelini oluşturuyor, ancak şimdilik BTC’nin aralığın üstünü yeniden test etmesi muhtemel. ETH ve XRP, önde gelen kripto para birimini ve kısa vadeli ralliyi hızla takip edecek.

Bitcoin fiyatı yükseliyor

Bitcoin fiyatı dördüncü kez destek tabanından 45.678 dolardan sıçradı ve şu anda 200 günlük basit hareketli ortalamanın (SMA) hemen altında 46.855 dolarda geziniyor. Bariyerin üzerindeki yükseliş, önde gelen kripto para birimini 50 günlük SMA ile çakışan 51.993 dolarlık bir dirence çarpmaya itmelidir. Bu çizgiyi aşan bir fiyat, onun üzerinde al-durdur likiditesi biriktirecektir.

Buradaki %13’lük bir artışın, sonunda tersine dönecek olan kâr almayla sonuçlanması muhtemeldir. Bununla birlikte, bazı durumlarda alıcılar, Bitcoin’in daha da yükselebileceğini ve 57.030 doları yeniden test edebileceğini öne sürerek, onu bir destek katına götürebildi.

Bitcoin 1

BTC / USD 4 saatlik grafik | Kaynak: TradingView

45.678 USD’de destek tabanının altına kırılma, alım baskısını hafifletmeye işaret edebilir. Bu hareket, BTC’nin %9 düşmesine ve 3 Aralık 2021’de düşük salınımı 41.672 dolardan yeniden test etmesine neden oldu.

Bitcoin fiyatının yukarı yönlü momentumu tersine çevirmek ve başlatmak için başka bir şansı olduğu yer burasıdır.

ETH fiyatı önemli engellere geri dönüyor

ETH fiyatı, 31 Aralık 2021’de üçüncü kez 3.640 dolarlık destek katına geri döndü ve mevcut değer olan 3.806 dolara %5’lik bir ralliyi tetikledi. Önde gelen kripto para biriminden farklı olarak ETH, 200 günlük SMA’nın üzerinde işlem görür.

Satın alma baskısındaki bir artış, muhtemelen ETH fiyatının 50 günlük SMA’ya denk gelen 4.113 dolarlık direnci yeniden test etmesine neden olacak. Bu ralli fiyatı %8.4 yukarı itiyor ve kısa vadeli yukarı yönlü momentumu sınırlamalı.

Alıcılar uzun siparişler vermeye devam ederse, ETH yukarıda belirtilen engellerin üstesinden gelebilir ve 4.435 $ (%16 artış) üst limitine ulaşabilir.

Bitcoin 2

ETH / USD 6 saatlik grafik | Kaynak: TradingView

Bazı durumlarda ETH fiyatı, anında dirence yaklaşmadan önce 3.640 dolara geri dönebilir. Bununla birlikte, bu seviyenin çöküşü, alıcıların yükseliş trendini sürdürmek için ek bir şansa sahip olduğu 3 Aralık 2021’de 3.456 dolardan salınan dip seviyelerinin yeniden test edilmesiyle sonuçlanacak.

XRP fiyatı düşebilir

XRP fiyatı, 0,704 ila 0,778 dolar arasındaki 3 günlük talep bölgesinin üzerinde seyrediyor ve daha yüksek hareket etmeye karar vermeden önce muhtemelen tekrar test edecek.

Bu alana düşmek yukarı doğru momentumu artıracak ve XRP’nin kuzeye hareket etmesine izin verecek. 0.892 dolardaki direnç ilk hedef olacak. Ek olarak, muhtemelen 0,939 dolar sınırının üzerinde likidite biriktirecektir.

Bazı durumlarda fiyat 1 dolara kadar çıkabilir ve muazzam bir satış baskısı ile karşı karşıya kalabilir.

Bitcoin 3

XRP / USD 4 saatlik grafik | Kaynak: TradingView

Son boğa koşusuna rağmen, XRP 3 günlük talep bölgesini kırarsa, 0.704 dolardan 0.778 dolara uzanır ve çok aşağıda kapanırsa, yükseliş tezi geçersiz olacaktır. Eğer öyleyse, fiyat düşebilir ve 0,656 dolarlık destek tabanına dönebilir.

Coin fiyatlarını buradan görebilirsiniz.

Haberleri takip etmek ve bu makale hakkında yorum yapmak için Bitcoin Magazine Telegram’a katılın: https://t.me/coincunews

evde evde

FXStreet’e göre

Youtube Kanalını Takip Edin | Telegram kanalına abone olun | Facebook sayfasını takip edin