Skip to main content
Kripto Haberleri

Kongre, DOS’tan Ukrayna’ya Yardım Ederken Kripto Ödemelerini Anlatmasını İstiyor

Yazan Eylül 20th, 2022Yorum Yazılmamış

Amerika Birleşik Devletleri Kongresi, yaptırımlardan kaçınma konusundaki endişelerini dile getirirken, Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı (DOS) ödüllerinin kripto para birimi kullanılarak ödenmesinden önce yasal uyarı gerektiren yeni bir önlem ortaya çıktı.
Kongre, DOS'tan Ukrayna'ya Yardım Ederken Kripto Ödemelerini Anlatmasını İstiyor

Dışişleri Bakanı’nın Teşvikleri Adalet Programı, bir terörle mücadele ödül programı, uluslararası terörizmi durduran istihbarat için ödüller ödüyor. Yaptırımlardan kaçınmak için kripto para birimini sömüren daha önce yaptırım uygulanan hükümetlere örnek olarak Rusya ve Beyaz Rusya’yı kullanarak, yasa tasarısı HR 7338 şunları gerektirir:

“Dışişleri Bakanı, kripto para biriminde bir ödül ödemeden en geç 15 gün önce uygun kongre komitelerini bilgilendirecektir.”

Kongre, Birleşmiş Milletler’in şu bulgularını vurguladı: 12 milyon Ukraynalı insani yardımın yanı sıra kripto para birimlerinin etkin bir sınır ötesi ödeme aracı olarak kullanılmasını gerektirecektir. Ukrayna hükümeti, Ukrayna ordusuve Ukraynalı mülteciler finansal hizmetlere sınırlı erişim.

Kongre, DOS'tan Ukrayna'ya Yardım Ederken Kripto Ödemelerini Anlatmasını İstiyor

Tasarı değişikliği şunları gerektiriyor: Devlet Bakanı DOS’un neden kripto para birimlerinde teşvik ödemeye karar verdiği konusunda kongre komitelerine rapor vermek.

Geçilirse, önlem DOS’un önceki tüm kripto ödemelerinin kaydını tutmasını zorunlu kılacaktır. Ayrıca, federal hükümetin kripto para ödemelerinin neden ihbarcıları ABD doları veya diğer ödüller biçimindeki ödüllerden daha fazla bilgi göndermeye motive edeceğine dair kanıt göstermesi gerekecek.

YASAL UYARI: Bu web sitesindeki bilgiler genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Haberleri takip etmek için CoinCu Telegram’a katılın: https://t.me/coincunews

CoinCu Youtube Kanalını Takip Edin | CoinCu Facebook sayfasını takip edin

harold

CoinCu Haberleri