Skip to main content
Kripto Haberleri

Kongre, Ukrayna’ya yardım ederken DOS’tan kripto ödeme bildirimi talep ediyor

Yazan Eylül 20th, 2022Yorum Yazılmamış

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı’nın (DOS) kripto para birimlerini kullanarak ödüllendirdiği ödemelerden önce bir kongre bildirimi talep eden yeni bir yasa tasarısı, ABD Kongresi’nin yaptırımlardan kaçınma konusundaki endişelerini dile getirmesiyle ortaya çıktı.

Dışişleri Bakanı tarafından yürütülen bir terörle mücadele ödül programı olan Adalet İçin Ödüller Programı, uluslararası terörizmi önleyen bilgiler için ödüller sunar. Yaptırımları atlatmak için kripto para birimleri kullanan daha önce yaptırım uygulanan rejimler olarak Rusya ve Beyaz Rusya örneklerinden bahseden HR 7338 yasa tasarısı şunları talep ediyor:

“Dışişleri Bakanı, kripto para biriminde bir ödül ödemeden en geç 15 gün önce uygun kongre komitelerini bilgilendirecektir.”

Kongre, Birleşmiş Milletler’in 12 milyon Ukraynalının insani yardıma ihtiyaç duyacağına ve kripto para birimlerinin “Ukrayna Hükümetine, Ukrayna ordusuna ve finansal kaynaklara sınırlı erişimi olan Ukraynalı mültecilere milyonlar göndermek için etkili bir sınır ötesi ödeme aracı olarak kullanıldığına dair bulgularını vurguladı. Hizmetler.”

Tasarı değişikliği, Dışişleri Bakanının, DOS’un neden kripto para biriminde ödül ödeme kararı aldığını açıklayan raporları kongre komitelerine sunmasını talep ediyor.

Yasaya göre imzalanırsa, fatura DOS’un daha önce sağlanan her bir kripto ödemesini listelemesini gerektirecektir. Ayrıca, federal departmanın ayrıca kripto para ödemelerinin ABD doları veya diğer ödüllerle ödüllendirmeye kıyasla neden bilgi uçuranları bilgi paylaşmaya teşvik edeceğine dair kanıt sağlaması gerekecek.

Bunu yaparken, DOS, kripto ödüllerinin USD’nin küresel rezerv para birimi olarak hakimiyetini nasıl baltalayabileceğine dair bir analiz sergilemelidir.

İlişkili: Beyaz Saray OSTP departmanı, ABD için 18 CBDC tasarım seçeneğini analiz ediyor

ABD Başkanı Joe Biden’ın Dijital Varlıkların Sorumlu Gelişimini Sağlamaya ilişkin yürütme emrini takiben, federal kurumlar sorumlu dijital varlık gelişimi için net bir çerçeve ifade etmek için bir bilgi formu yayınlamak üzere el ele verdiler.

Beyaz Saray tarafından yayınlanan “ilk” bilgi notu yedi bölümden oluşuyordu: (1) Tüketicileri, Yatırımcıları ve İşletmeleri Koruma; (2) Güvenli, Uygun Maliyetli Finansal Hizmetlere Erişimi Teşvik Etmek; (3) Finansal İstikrarın Teşvik Edilmesi; (4) Sorumlu İnovasyonu Geliştirmek; (5) Küresel Finansal Liderliğimizi ve Rekabet Gücümüzü Güçlendirmek; (6) Yasadışı Finansmanla Mücadele ve (7) ABD Merkez Bankası Dijital Para Biriminin (CBDC) Keşfi.

Bazı bölümler özellikle yeni bilgiler içermese de, federal kurumlar, 2023’te piyasaya sürülmesi beklenen FedNow gibi anlık ödeme sistemlerinin benimsenmesini teşvik etmenin yanı sıra banka dışı ödeme sağlayıcıları için federal bir çerçeve oluşturulmasını tavsiye ediyor.