Skip to main content
NFT Haberleri

Konstantinos Giannopoulos NFT fotoğrafçı röportajı (NSFW)

Yazan Mart 18th, 2023Yorum Yazılmamış

Röportaj, Almanya’da yaşayan portre ve nü fotoğrafçısı Kosta olarak da bilinen Konstantinos Giannopoulos ile. Kosta, fotoğrafçılığı pratik ve internet aracılığıyla öğrendi ve Şubat 2022’de Foundation’da NFT’ler oluşturmaya başladı. İnsanların korku ve endişelerinden, modellerin hikayelerinden ve ailesiyle birlikte ziyaret ettiği yerlerden ilham almayı seviyor. Yaratıcı süreci esnektir, bazen net bir vizyona sahip olur ve çekimi planlar, bazen de çekimin organik olarak gelişmesine izin verir. Kosta’nın tarzı, gün ışığında çekim yapmayı içeriyor ve tarzında olumlu bir gelişme görüyor. NFT’lerin önünde harika bir gelecek olduğuna ve birçok gizli yetenek için kapılar açacağına inanıyor. Kosta’nın uygulayacağı pek çok fikri olduğu için yaklaşan düşüşleri biraz zaman alacak.

Bize geçmişinizden ve NFT sanatı yaratmaya nasıl başladığınızdan bahseder misiniz?

Kosta: Merhaba, ben Konstantinos Giannopoulos, ama herkes bana Kosta der. Almanya’da yaşayan portre ve çıplak fotoğrafçısıyım ve 60’ların sonunda gelen Yunan göçmenlerin oğluyum. 43 yaşındayım, evli ve üç çocuğum var. Çocukluğumdan beri fotoğrafçılığa ilgim var ama analog dönemde film geliştirmek ucuz değildi. Normal bir meslek öğrendim ve maddi durumum müsait olunca ilk çocuğumuzun fotoğrafını çekmek için ilk aynalı DSLR fotoğraf makinemi aldım. İşimin yanı sıra fotoğrafçılıkla da uğraşıyorum ve belki de bundan geçinmeyi başarırım ki bu benim hayalim olurdu. Fotoğrafçılık eğitimi almadım veya öğrenmedim. Her şeyi pratik yaparak ve internetten öğrendim. NFT’leri ilk olarak Şubat 2022’de çıplaklık düzenlemeleri nedeniyle Instagram’dan Twitter’a geçtiğimde okudum. Kingofmidtown.eth’den birkaç gönderi okuduğumda, gerçekten bunun bir parçası olmak istedim çünkü çalışmalarımla sosyal medyada beğeni almaktan daha fazlasını elde etmek istiyordum.

İlk NFT’nizi ne zaman şekillendirdiniz? Hangi platformu seçtiniz ve neden?

Kosta: İlk NFT’mi Şubat sonunda Foundation’da şekillendirdim. Site düzenini beğendim ve orada yüksek kaliteli fotoğrafçılık NFT’leri bulmak daha kolaydı.

Bize onsuz yaşayamayacağın bir şey söyler misin? (ve neden)

Kosta: Ailem, çünkü tutkularımın peşinden gitmem için beni desteklediler.

Hem geleneksel hem de NFT alanında en sevdiğiniz sanatçılardan bazıları kimler?

Kosta: Bu zor bir soru çünkü farklı türlerden pek çok farklı sanatçıyı seviyorum. Seçime karar veremiyorum.

Yarattığınız ve özellikle gurur duyduğunuz belirli bir NFT sanat eseri hakkında konuşabilir misiniz?

Kosta: Cevap vermek zor çünkü bir sanatçı olarak yarattığınız şeyle izleyiciden farklı bir ilişkiniz var. Örneğin, “A Summer Day in the Corn Field” şu anda Pekin’de gösteriliyor ve “Superbadgirl” NFT NYC 2023’te gösterilecek, bu ikisinin gösterilmesi beni gururlandırıyor ama onları daha fazla sevmiyorum diğer NFT’lerden daha fazla.

Nasıl ilham alıyor ve sanatınız için yeni fikirler bulmaya devam ediyorsunuz?

Kosta: Farklı şekillerde ilham alıyorum. Ben çok empatik bir insanım. Örneğin, Foundation’da “Trapped In Me” koleksiyonumu oluşturmadan birkaç gün önce, bir koleksiyoncuyla sohbet ettim ve bana, çevredekilerin tepkilerinden korktuğu için çıplak resim toplamayı sevdiğini çevresindeki hiç kimsenin bilmediğini söyledi. diğerleri. Bu resim serisi ile gerçek beni göstermeye cesaret edemeyen ve kendi içinden çıkan insanların korkularını ve endişelerini temsil etmek istedim. “Ninfa’da Umut” koleksiyonumda modelden daha çok etkilendim. Ukrayna’dan kaçtığı için, ön görüşme sırasında bana oradaki savaşın onu tetiklediğine dair endişelerinizi ve korkularınızı açıkladı. Ailemle yürüyüşler gibi, bir modelle çekimi doğrudan hayal edebileceğim yerler gördüğüm durumlar da var. Sonra bunu nasıl uygulamak istediğimi ve modelin nasıl görünmesi gerektiğini vb. Birçok yönden ilham alıyorum veya etkileniyorum.

Bize yaratıcı sürecinizden ve fikirlerinizi hayata geçirme konusunda nasıl ilerlediğinizden bahseder misiniz?

Kosta: Yaratıcı sürecim oldukça esnek ve projeye bağlı. Bazen ne elde etmek istediğime dair net bir vizyonum oluyor ve mekan, model ve gardıroptan kamera ayarlarına ve aydınlatmaya kadar çekimi buna göre planlıyorum. Diğer zamanlarda kabaca bir fikrim olur ve modelin enerjisi, çevre ve sezgilerimin rehberliğinde çekimin organik olarak gelişmesine izin veririm. Sette her zaman modelin kendini güvende hissettiği, kendini özgürce ifade edebildiği rahat ve saygılı bir atmosfer oluşturmaya çalışırım. Çekimden sonra, estetik niteliklerini geliştirmek ve aklımdaki ruh halini ve mesajı iletmek için en iyi görüntüleri seçip son işlemede düzenlerim.

Dünyanın herhangi bir yerine seyahat edebilseydiniz, nereye giderdiniz ve neden burası?

Kosta: New York’u ziyaret etmek çok büyük bir hayaldi, sonunda bu yıl gerçekleştirebileceğim ve NFT’lerimden birinin gösterildiği gibi bir NFT ile NYC’yi ziyaret edeceğim. Aksi takdirde, ABD’ye seyahat etmeyi çok isterim çünkü bu ülkede muhteşem manzaralara sahip çok güzel yerler var.

Kendine özgü tarzını nasıl buldun?

Kosta: Söylemesi zor ama belki de bir atölyede çıplak fotoğrafçılıkla ilk temasımdan etkilenmiş olabilir. Bu, ışığın çıplak fotoğrafları çekmek için inanılmaz olduğu eski bir prodüksiyon odasındaydı. O zamandan beri her çekimde sadece gün ışığı ile çekim yapmak istiyorum. Ama ne yazık ki, bu her zaman mümkün olmuyor çünkü kışın günler kısa ve Almanya’da hava her zaman harika değil, bu yüzden stüdyoya gitmem gerekiyor.

Tarzınız yıllar içinde nasıl gelişti?

Kosta: Tarzımda olumlu bir gelişme görüyorum. Her zaman bir şeyler öğreniyorum ve eğer böyle olmasaydı üzücü olurdu çünkü daha fazla gelişme yok.

NFT sanatının geleceği olarak neyi görüyorsunuz ve gelişimini nasıl görüyorsunuz?

Kosta: NFT sanatının önünde harika bir gelecek var ve biz hala yolun başındayız. Ortalama bir tüketici için teknik olarak daha kolay hale geleceğini ve böylece daha fazla sanatçı ve koleksiyoncunun geleceğini tahmin ediyor ve umuyorum.

NFT sanatı yaratmanın teknik yönleri ile yaratıcı tarafı nasıl dengelersiniz?

Kosta: Yaratıcı aşamaya geldiğimde, artık NFT’leri düşünmüyorum – bu çok dikkat dağıtıcı olurdu.

NFT’lerin sanat dünyasını nasıl değiştirdiğini düşünüyorsunuz ve uzun vadede nasıl bir etkisi olacağını düşünüyorsunuz?

Kosta: Daha yolun başındayız ama olacak. Uzun vadede birçokları için dünyanın kapılarını araladığı için vazgeçilmez olacaktır. Keşfedilmemiş pek çok gizli yetenek var ama NFT’lerle sanatınızı internetin olduğu her yerden sergileyebilirsiniz.

Kendinizi ve çalışmalarınızı gelecekte nereye götürüyorsunuz ve NFT sanat kariyeriniz için hangi hedefleriniz var?

Kosta: Ayı piyasasında cevap vermek zor. Umut ve görmek, soruyu cevaplayamadığım için oldukça farklı. Sadece gelecekte daha fazlasını umuyorum.

Koleksiyonerler çalışmalarınızı nerede bulabilir?

Sosyal bağlantılar:

pazar yeri bağlantıları:

Posta Konstantinos Giannopoulos NFT fotoğrafçı röportajı (NSFW) ilk ortaya çıktı NFT KÜLTÜRÜ.