Skip to main content
Kripto Haberleri

Kripto Haberleri 29 Aralık: FTX, Dogecoin, NFT, SundaeSwap’tan gelen haberlerle Bitcoin’in piyasa hakimiyeti %40’ın altına düştü

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

BTC’nin piyasa hakimiyetinin keskin bir şekilde düştüğünü algılayan Alibaba’nın başkan yardımcısı, kripto para birimlerini sevdiğini söyledi. İşte kripto piyasasından bazı önemli noktalar.

kalay-van-kripto-29-12

Bitcoin haberleri

Bitcoin’in piyasa hakimiyeti bu hafta %40’ın altına inerek düşüşünü sürdürüyor. Bu, Ocak 2018’deki % 36,7’lik düşük (ATL) çok yakın.

Bitcoin’in (BTC) piyasa hakimiyeti, BTC’nin piyasa değeri ile kripto para biriminin toplam piyasa değeri arasındaki oranı ifade eder.

Bu, 2021’de hakimiyet oranının ilk kez düşmesi değil. Mayıs ayı başlarında BTC hakimiyeti %40.3’e geriledi ve Eylül ayında gösterge aynı seviyeye ulaştı.

Bitcoin eleştirmeni ve Europac Başkanı Peter Schiff Çarşamba günü etkinlik hakkında bir tweet atarak bunun BTC’nin “ilk hamle rekabet avantajını kaybettiğinin” bir işareti olduğunu söyledi.

TradingPlatforms tarafından yapılan araştırma Pazartesi günü, verilerin yaklaşan bir “altcoin sezonunun” sinyalini verebileceğini söyledi. Son yedi yılda, altcoin pazarının hakimiyeti 2014’teki% 21’den bu ay yaklaşık% 60’a üçe katlandı.

Ether’in (ETH) pazar hakimiyeti% 20’nin üzerinde kalır ve geçen yılki% 10’dan iki katına çıkan yaklaşık 500 milyar dolarlık bir sermayelendirme ile.

Altcoin analisti Sherpa hafta sonu attığı bir tweette “altcoin sezonunun” geldiğini belirtti. Analist, BTC’nin piyasa hakimiyetini takip eden bir tabloya işaret ederek düşüş trendinin devam edebileceğini öne sürdü.

Ancak, büyük kurumların yatırımlarının gelecekte bu gösterge üzerinde büyük bir etkisi olup olmayacağını tartmak zorundayız. Genesis Trading pazarlama direktörü Noelle Acheson Salı günü CNBC’ye verdiği röportajda, piyasanın 2022’de kurumsal kripto yatırımlarında büyüme konusunda “güçlü işaretler” olduğunu söyledi.

Ekim ayı başlarında JPMorgan analistleri, o zamanki BTC rallisinin büyük kurumlardan gelen yatırım girişlerinden kaynaklandığını söylediler. Yetkililer, “kurumsal yatırımcıların bitcoin’i altından daha iyi enflasyon koruması olarak gördükleri için geri dönüyor gibi göründüklerini” kaydettiler.

Glassnode’un çevrimiçi verilerine göre, uzun vadeli sahipler 2021’de depolama alanlarına% 16 BTC ekledi, ancak kısa vadeli BTC arzı% 32 azaldı.

FTX iletileri

FTX türev borsası, bankalardan öne çıkmalarını ve stablecoin’leri 1 milyon dolarlık bir ödül karşılığında kabul etme olasılığını tartışmalarını istiyor.

FTX, Salı günü yaptığı bir Twitter paylaşımında, kullanıcıların stablecoin’ler aracılığıyla “neredeyse anında ve ücretsiz olarak para gönderip çekebilmeleri” için farklı bölgelerdeki bankalarla ilişkiler kurduğunu söyledi.

Borsa, her bölgedeki ilk bankaya jetonu kabul eden ilk bankaya 1 milyon dolarlık bir fiyat sunma fikrini ortaya attılar.

Dogecoin haberleri

Lex Fridman’ın en son podcast’inde milyarder Elon Musk, Dogecoin’in temelde şimdiye kadar gördüğü her şeyden daha iyi olduğunu belirtti.

Musk, Bitcoin ve Doge’yi karşılaştırır ve mem sikkeyi savunur. Fridman’a Dogecoin’in dünyanın önde gelen kripto para birimine kıyasla daha yüksek işlem hacmine ve çok daha düşük işlem ücretlerine sahip olduğunu hatırlattı.

Kullanıcılar, çok yüksek işlem maliyetleri nedeniyle Bitcoin’i çoğu şey için etkili bir şekilde kullanamazlar. T’nin başıesla ve SpaceX, Bitcoin’in işlem hızının 2021’deki diğer tokenlara kıyasla çok yavaş olacağını söylüyor.

NFT haberleri

Scuderia Ferrari, hayranları için NFT geliştirmek için İsviçreli teknoloji şirketi Velas Network AG ile çok yıllık bir ortaklık imzaladı. Bu, ekibin dijital varlık endüstrisiyle ilk etkileşimidir.

Ünlü spor otomobil üreticisi yaptığı resmi açıklamada, Velas Network AG’nin ortak olmasının “çok mutlu” olduğunu duyurdu. Ferrari ve Co., hayranlarına Mart 2022’den (bir sonraki Formula 1 sezonunun başladığı zaman) dijital NFT koleksiyonlarına sahip olma fırsatı sunacak.

Anlaşmaya göre Velas, Ferrari Esports Series, çevrimiçi franchise zinciri “The Prancing Horse” ve F1 şampiyonluğu için yarışacak espor takımına da sponsor olacak.

Haberler SundaeSwap

SundaeSwap merkezi olmayan borsa, doğrulama araştırma firması Runtime Verification (RV) ile ortaklaşa bir güvenlik denetimi gerçekleştirdiğini duyurdu.

Sınav, protokoldeki birkaç önemli noktanın belirlenmesine yardımcı oldu. Bu konuda daha fazla ayrıntı yakında ayrı bir raporda sunulacaktır.

SundaeSwap Labs’ın baş teknoloji sorumlusu Pi Lanningham, DEX’in artık topluluk standartlarını karşılayabildiğini söylüyor. Proje, denetim tamamlandıktan sonra gelecekteki güncellemeler için karavan ile çalışmaya devam edecektir.

Diğer haberler

Alibaba başkan yardımcısı elektronik perileri sevdiğini söyledi

Çin hükümeti kripto para piyasasını çökertiyor. Yine de, endüstri muazzam bir şekilde büyüdü ve birçok insanı çekmeye devam ediyor.

Çinli e-ticaret devi Alibaba’nın Başkan Yardımcısı Joe Tsai, duygularını Twitter’da paylaşıyor: “Kriptoyu seviyorum”. Joe Tsai’ın kripto para konusundaki son hamlesi hararetli bir tartışma dalgasına yol açtı.

Tsai, National Basketball Association (NBA) takımlarından Brooklyn Nets’in de sahibi olan Tayvanlı milyarder. İlginçtir ki, Brooklyn Nets’in büyük futbolcusu Kevin Durant, Bir Coinbase yatırımcısı. NBA yıldızı ve şirketi Thirty-Five Ventures kısa süre önce bir kripto borsası ile stratejik bir ortaklığa girdi.

Ayrıca, bu Tsai’ın kripto para birimlerini ilk kez savunduğu bir durum değil. Röportajda Yönetici, Ağustos ayında Brendan Coffey ile medya, spor bahisleri ve kriptonun yakınlaşması hakkında konuştu.

Haberleri takip etmek ve bu makale hakkında yorum yapmak için Bitcoin Magazine Telegram’a katılın: https://t.me/coincunews

Sentetik Takım

Bitcoin dergisi

Youtube Kanal | Takip Edin Telegram kanalına abone ol | Facebook sayfasını takip edin