Skip to main content
Kripto Haberleri

Kripto ile ilgili duyarlılık tekrar olumlu- Kriptonomist

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Kripto para veri ve analiz şirketine göre Omenics, kripto para piyasası duyarlılığı yeniden pozitife dönüyor gibi görünüyor, büyük kripto para birimlerinin Kasım ayında ulaşılan yükseklerden önemli düşüşler yaşadığı birkaç hafta sonra.

Nötrden pozitife kripto duyarlılığı

Bu, bir sonraki şekil piyasanın duyarlılığını tam olarak ölçen haftalık Sentscore’dan ortaya çıkan verilerden elde edilebilir. Değer, bir hafta önce kaydedilen 4,86’dan geçen hafta 5,16’da kalacaktı.

Ölçülen tüm büyük kripto para birimleri (35’i Omenics tarafından izlenir) bu rakamda bir artış kaydederdi, bitcoin ve Ethereum başı çekiyor, her ikisi de nötr bölgeden pozitif bölgeye hareket etmek.

Bitcoin ve altcoin duyarlılığı

Bitcoin son 24 saat içinde 7 puanla çok olumlu bölgeye bile taşınacaktı.

Bununla birlikte, ilk on dışındaki kripto para birimlerine gelince, Menics’teki analistler en iyisinin Özlem.Finans (YFI) 7 günlük sentscore ile 5.7, Nem (XEM) 3.8’lik sentscore ile en kötü puanı aldı.

Bu rakam, Bitcoin’in geçtiğimiz hafta içinde 200 günlük hareketli ortalamasının (şu anda 46.386 dolar) üzerinde işlem görüyor olmasıyla da desteklenecek ve bu da satış baskısının yakın vadede hafifleyebileceğini gösteriyor.

“BTC’nin 200 günlük hareketli ortalamaya meydan okumasının önceki iki katı, piyasa yapısal olarak boğa gibi kaldığı ancak sadece aşırı kaldıraçlı olduğu için iyi satın alma fırsatları olarak hizmet etti.”

İşte bu. Sean Farrell, Fundstrat Global Advisors dijital stratejisti, haftalık bülteninde yazdı.

Analiste göre, o zaman Ether, Matic ve Solana gibi son derece spekülatif olarak kabul edilen dijital varlıkların Bitcoin’i geride bıraktı olması, yatırımcıların daha fazla risk iştahına işaret edeceğini gösteriyor.

Piyasa duyarlılığına çeşitli faktörler katkıda bulunur

Kripto piyasası duyarlılığı nasıl ölçülür?

Piyasa duyarlılığı temelde tüccarların tutum ve duygularının değerlendirilmesi belirli bir varlık veya yatırım hakkında.

Genellikle sosyal kanalları, forumları, analizleri ve araştırmaları ses çıkarma belirli bir anda yatırımcıların belirli bir varlık veya emtia için piyasa hakkındaki duyguları ve fikirleri.

Genellikle kripto para birimleri dünyasında, FOMO (kaçırma korkusu): Bu, bir fırsatı kaçırma korkusuyla kitlesel olarak hızla büyüyen bir güvenlik satın alan yatırımcıların özel duyarlılığıdır.

Kripto para birimleri söz konusu olduğunda, bu duyguları ölçmek için, etkileyicilerin sosyal yorumlarından, sermaye hareketlerine kadar çeşitli endeksleri analiz ediyoruz. büyük yatırımcılar (jargon balinalarında), fonlama oranları, boğa-ayı endeksleri, teknik analiz, DeFi ve altcoin hareketleri ile ilgili TVL.

Tüm bu veriler birlikte belirli bir zamanda varlığın duyarlılığının ne olduğu hakkında temel bilgiler verebilir, ardından gelecekteki hareketleri tahmin etmek aynı fiyatların.