Skip to main content
Kripto Haberleri

Kripto Kışı Çözülme İşareti Göstermediği İçin Bitfront Kapatılacak

Yazan Kasım 29th, 2022Yorum Yazılmamış

Japon sosyal medya şirketi LINE tarafından 2020 yılında başlatılan bir kripto para birimi değişim platformu olan Bitfront, Pazartesi günü yapılan duyurunun ardından artık faaliyetini durduracak.

İle gelişimyeni kayıtlar ve kredi kartıyla para yatırma işlemleri derhal durdurulurken, platform kullanıcılarına fonlarını çekmeleri için gelecek yıl 31 Mart’a kadar süre verildi.

Borsa, ticari kararının hiçbir şekilde görevi kötüye kullanmakla suçlandığı bildirilen bazı rakiplerinin durumuyla ilgili olmadığını netleştirmek için hızlı davrandı.

Göre duyuru LINE tarafından yapılmıştır, şimdi odağını yerel merkezi olmayan finans (DeFi) ağına ve LINK belirtecine çevirecek.

Kurumsal duyuru, “Bu hızla gelişen sektördeki zorlukların üstesinden gelme çabalarımıza rağmen, LINE blok zincirini ve LINK token ekonomisini büyütmeye devam etmek için Bitfront’u kapatmamız gerektiğine üzülerek karar verdik” dedi.

Image: DailyCoin

FTX Fallout: Başka Bir Kripto Borsası Kapanıyor

Şubat 2020’de Bitbox adıyla piyasaya sürülen Bitfront, tanınmış kripto para birimleri Bitcoin ve Ethereum’un yanı sıra yerel tokeni LINK için ABD doları itibari para piyasalarında alım satımları destekledi.

Blockchain kolu LVC ​​Corporation ile birlikte Tokyo merkezli bir internet şirketi olan LINE Corporation tarafından işletiliyordu.

Bu arada, Bitfront’un ana şirketi LINE, Softbank ve Güney Koreli internet şirketi Naver’in sahibi olduğu Z Holdings’in bir yan kuruluşudur.

Resmi olarak iflas ederken, kripto borsası artık en son kripto şirketlerinden biri haline geldi. kapılarını kapatma kararı Eskiden dünyanın en büyük borsalarından biri olan FTX’in çöküşünün ardından sonsuza dek.

Hatırlanacağı gibi, 11 Kasım’da kendisini büyük bir mali boşlukta bulduktan sonra, FTX, Bölüm 11 İflası için başvuruda bulundu ve daha sonra en az 3 milyar dolar borcu olduğu öğrenildi.

Şirketin paraları haftalardır sisteminde mahsur kalan kullanıcılarını nasıl tazmin edeceğine dair bugüne kadar herhangi bir güncelleme yapılmadı.

Ancak LINE, kararlarının FTX’in çöküşünü çevreleyen koşullardan etkilenmediğini zaten açıkladı.

Bitfront: LINK Jetonu Şu Anda İyi Görünmüyor

Bitfront’un kapanışının, LINK belirtecinin en son takibine göre düşüşte olduğu için zarar vermiş olabileceği ortaya çıktı. Coingecko.

Bu yazının yazıldığı sırada, kripto varlığı 24,23 dolardan el değiştiriyor ve son 24 saat içinde %6,4 düştü.

Ayrıca altcoin, tablolarını kırmızıya boyamaya devam ederken haftalık %6,3 açığa bakıyor. Umarım, LINE’ın artık token’a verebileceği ekstra odaklanma ile, yakında düşüşünden kurtulabilecek ve daha yüksek ticaret fiyatlarına tırmanabilecektir.

Crypto total market cap at $791 billion on the daily chart | Featured image from Talking Retail, Chart: TradingView.com