Skip to main content
Kripto Haberleri

Kripto Para Alım Satım Botları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Kripto para birimi sizi özel olarak ilgi ediyor mu? En iyi işlemleri elde etmenizi sağlayacak araçlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için istekli misiniz? Bu yüzden, kripto para birimi ticaret botlarına gözlerinizi çırpsanız iyi olur. Kulağa ilginç geliyor, değil mi? Botların hemen hemen her yerde uygulama bulduğu çağda, kripto para ticaretinde bile uygulanmış olmaları şaşırtıcı değil. Bu botlar hakkında daha fazla şey öğrenelim ve temel yönleri açıklığa kavuşturalım.

Kripto para birimi (veya kripto) ticaret botları, kripto para birimlerini doğru zamanda satın almanızı ve satmanızı sağlayan bilgisayar programlarıdır. Kullanıcılarına kar getirmeyi ve uzun vadede avantajlı olmalarını sağlamayı amaçlamaktadırlar. Botlar piyasa koşullarını dikkatle gözlemler ve önceden tanımlanmış algoritmalara dayanarak işlemleri yürütür. Ayrıca, çeşitli işlemleri gerçekleştirmeye katkıda bulunacak kendi parametrelerinizi ayarlamaknda özgür olduğunuz da vurgulanmalıdır. Bu tür bir yazılım, bir insandan neredeyse bin kat daha hızlı yanıt verebilir – bu nedenle operasyonel verimliliği söz konusu değildir.

Kripto ticaret botları birçok türe ayrılabilir. Bunlar arasında trendi takip eden botları, arbitraj botlarını ve scalping botlarını bulabilirsiniz. Ancak, bitcoin.com göre, en popüler olanlar arbitraj botlarıdır.

Stratejilerinizi oluşturma sürecindeyken esas olarak trendlere odaklanırsanız trend botları kullanışlı olur. Bu botlar trendleri takip edebilir ve bir şey satın almanın ve / veya satmanın ne zaman karlı olduğuna karar verir.

Scalping programları, kullanıcılarının yan pazarlarda daha verimli performans göstermelerini kolaylaştırır. Bu, ‘scalpers’ (bu kullanıcıların sıklıkla atıfta bulunduğu gibi) düşük bir fiyata bir şey satın almayı ve daha yüksek bir pazarlık fiyatına yeniden satmayı başardığı anlamına gelir.

Arbitraj botlarına gelince, birden fazla borsada fiyatları inceleyerek ve sonuç olarak fiyat tutarsızlıklarından yararlanarak kar elde etmek içindir.

Bir kez veya pratikte kripto para birimi ticaret botları uygulamayı denemeye karar verdiyseniz, hangisinin iş ihtiyaçlarınızı karşılayabileceklerini düşünmelisiniz. Tüm botların yazılım ve donanım açısından farklı gereksinimleri olduğunu unutmayın. Kararınızı vermeden önce tüm yönleri göz önünde bulundurun.

Tüm formaliteler hallolduktan sonra, yükleme prosedürüne ulaşabilirsiniz. Aslında, aşağıdaki 3 seçeneklerden herhangi birine başvuran bir ticaret botu elde edebilirsiniz:

  • Açık kaynaklı bir platform üzerinden ücretsiz olarak alın;

  • Lisanslı bir botun ücretli sürümünü alın;

  • Bir ticaret botu oluşturun (yeterli teknik bilgi ve beceriye sahip olmak koşuluyla).

Yukarıdaki tüm ayrıntıları işledikten sonra, muhtemelen kripto ticaret botları hakkında bir fikir oluşturmuşsunuzdur. Yine de, insanlara karşı sahip oldukları tüm avantajları özetleyelim.

  • Hız: Botların insanlardan yüz kat daha hızlı çalıştığına şüphe yok

  • Dayanıklılık: botlar herhangi bir mola vermeden 7/24 çalışabilir

  • Kapasite: botlar saniyede gigabayt veri işleyebiliyor

  • %100 objektiflik: botlar herhangi bir duyguya eğilimli değildir. Sadece yapmaları gerekeni yaparlar.

Bununla birlikte, birçok uzman bazı vakaların öznel düşünme gerektirdiğini ve bu şekilde insanların kalpsiz botlardan daha iyi performans görebildiğini savunuyor. Ancak bunlar bireysel durumlardır ve botların çok fazla muazzam fırsat sunduğu göz önüne alındığında, önceliğinizi onlara verdiğinizde daha iyi olmak zorundasınız.

Gördüğünüz gibi, kripto para alım satım botları gerçekten yararlı ve çok işlevli olduğunu kanıtlayarak çok fazla kar elde etmenizi sağlar. Onlara tam oyun vermek için botların özelliklerini incelemeniz gerektiğini unutmayın. Ve sonra bu dahice teknolojiden faydalanmak için ayakta durma şansını denesiniz.