Skip to main content
Kripto Haberleri

Kripto Para Analistinden Mevcut Durum Değerlendirmesi

Yazan Ocak 5th, 2022Yorum Yazılmamış

Kripto para analisti Benjamin Cowen, kripto para biriminin teknik görünümünü değerlendirdi. Bitcoin, şu anda 46.500 $ fiyat seviyelerinde işlem görüyor.

Piyasadaki Son Durum

Bitcoin69.000 $ ATH seviyesini kaydettiğinden bu yana dört saatlik grafiğinde düşen bir trend yapısı oluşturan , kritik destek seviyelerini kaybetti ve aylarca süren değer kaybının ardından 50.000 $ fiyat seviyelerinin altına düştü. Bitcoinşu anda işlem gördüğü 46.500 dolar fiyat seviyelerinden, hafta içinde birkaç kez yukarı yönlü atak girişiminde bulunsa da 48.000 dolarlık direnci aşamayarak düşüş trendini sürdürdü. Bu düşüş trendi Bitcoin kripto para piyasasına da aşağı yönlü bir ivme kazandırdı. Son zamanlarda yüksek oranlarda değer kaybeden Ethereum, son fiyat hareketleriyle 3.770 dolar fiyat seviyelerinde işlem görmeye başladı.

Kripto Para Analisti Mevcut Durumu Değerlendirdi

20 haftalık SMA’nın 53.000 dolar civarında olduğunu ve 21 haftalık EMA’nın 51.000 doların hemen altında olduğunu vurgulayan kripto para analisti, BTC’nin boğa sezonu destek bandının oldukça altında kaldığını ve önde gelen kripto para biriminin Bitcoin mevcut seviyelerinden düşmeye devam edebilir. . Analist Benjamin Cowen da son Youtube yayınında kripto para piyasasında 2023 yılına kadar yükseliş dönemi beklemediğinin altını çizdi.

Ayrıca kripto analisti, düşüş trendinin sona ermesi için aşılması gereken direnç seviyesi olarak 53.000 dolar fiyat bandını işaret etti. Bitcoin ve piyasa yeniden yükselecek.

Bu yazıda yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek oynaklıkları nedeniyle risk taşıdığını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.