Skip to main content
Kripto Haberleri

Kripto Para Birimi Bitcoin Kullanmak İçin İyi Nedenler

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Bitcoin, ana akım piyasalara yeni vurmaya başlayan nispeten yeni bir para birimi türüdür.

Eleştirmenler Bitcoin kullanmanın güvenli olmadığını belirtiyor çünkü –

  • Otantik bir değerleri yok.
  • Bunlar düzenlenmemiştir
  • Yasadışı işlem yapmak için kullanılabilirler.

Yine de tüm büyük piyasa oyuncuları Bitcoin’ler hakkında konuşuyor. Aşağıda, bu kripto para birimini kullanmaya değer olmasının bazı iyi nedenleri verilmiştir.

Hızlı ödemeler – Ödemeler bankalar kullanılarak yapıldığında işlem birkaç gün sürer, benzer şekilde havaleler de uzun sürer. Öte yandan, sanal para birimi Bitcoin işlemleri genellikle daha hızlıdır.

“Sıfır onay” işlemleri, satıcının riski kabul ettiği ve bitcoin blok zinciri tarafından hala onaylanmamış olan anlıktır. Satıcının onayı gerekiyorsa işlem 10 dakika sürer. Bu, bankacılıklar arası transferlerden çok daha hızlıdır.

Ucuz – Kredi kartı veya banka kartı işlemleri anında gerçekleşir, ancak bu ayrıcalığı kullanmak için sizden bir ücret alınır. Bitcoin işlemlerinde ücretler genellikle düşüktür ve bazı durumlarda ücretsizdir.

Kimse onu alamaz – Bitcoin merkezi değildir, bu nedenle hiçbir merkezi otorite mevduatlarınızdan yüzde alamaz.

Geri ödeme yok – Bitcoin’leri takas ettikten sonra, onlar gider. Alıcının izni olmadan bunları geri alamazsınız. Böylece, genellikle kredi kartı olan kişilerin yaşadığı geri ödeme dolandırıcılığını işlemek zorlaşır.

İnsanlar mal satın alır ve kusurlu bulurlarsa, ters ibraz yapmak için kredi kartları acentesine başvururlar ve işlemi etkili bir şekilde tersine çevirirler. Kredi kartı şirketi bunu yapar ve sizden 5 -15 $ arasında değişen yüksek maliyetli geri ödeme ücreti alır.

Güvenli kişisel bilgiler – Kredi kartı numaraları online ödemeler sırasında çalınır. Bir Bitcoin işleminin herhangi bir kişisel bilgiye ihtiyacı yoktur. Bir işlem yapmak için özel anahtarınızı ve Bitcoin anahtarını birlikte birleştirmeniz gerekir.

Sadece özel anahtarınıza yabancılar tarafından erişilmediğinden emin olmalısınız.

Enflasyonist değil – Federal Rezerv, ekonomi ne zaman sallanıyorsa, daha fazla dolar basıyor. Hükümet, yeni oluşturulan parayı ekonomiye enjekte ederek döviz değerinde düşüşe neden oluyor ve böylece enflasyonu tetikliyor. Enflasyon, mal fiyatları arttığı için insanların bir şeyler satın alma gücünü düşürüyor.

Bitcoin’ler sınırlı miktarda tedariktedir. Sistem, 21 milyona ulaşmak için daha fazla Bitcoin madenciliğini bırakmak için tasarlandı. Bu, enflasyonun söz konusu olmayacağı, ancak mal fiyatlarının düşeceği deflasyonun tetiklanacağı anlamına gelir.

Yarı anonim operasyonlar – Bitcoin nispeten özeldir, ancak şeffaftır. Bitcoin adresi blok zincirinde ortaya çıktı. Herkes cüzdanına bakabilir ama adın görünmez olacak.

Kolay mikro ödemeler – Bitcoins, 22 sent gibi mikro ödemeleri ücretsiz olarak yapmanızı sağlar.

İtibari para birimlerinin ikame – Bitcoin’ler, sermaye kontrolleri ve yüksek enflasyon yaşayan ulusal para birimlerini tutmak için iyi bir seçenektir.

Bitcoin’ler meşrulaşıyor – İngiltere Merkez Bankası ve Fed gibi büyük kurumlar bitcoinleri alım satım için almaya karar verdi. Reditt, Pizza zincirleri, WordPress, Baidu ve diğer birçok küçük işletme gibi giderek daha fazla satış noktası Bitcoin ödemelerini kabul ediyor. Birçok ikili ticaret ve Forex brokerleri de Bitcoin’lerle işlem yapmanızı sağlar.

Bitcoin, gelecekteki para birimine göz atmanızı sağlayan teknoloji olan yeni kripto para çağının öncüsüdür.