Skip to main content
Kripto Haberleri

Kripto Para Biriminin 5 Avantajı: Bilmeniz Gereken Her Şey

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Nakit ve kredi kartlarına iyi bir alternatif arıyorsanız, kripto para birimini deneyebilirsiniz. Bugün, bu para birimi dünya çapında oldukça popülerdir. Birçok şirket artık normal bir para birimi gibi kripto para birimi aracılığıyla ödeme kabul ediyor. Bitcoin en popüler kripto para birimlerinden biridir, bu yüzden çok sayıda insan Bitcoin’lere para yatırıyor. Blockchain tarafından desteklenen, herhangi bir güvenlik riski olmadan işlem yapabilirsiniz. Bu yazıda, kripto para biriminin en belirgin avantajlarından bazılarını tartışacağız.

Kolay İşlemler

Sık sık yasal temsilciler ve brokerlarla uğraşıyorsanız, her işlem için ağır işlem ücretleri aldıklarını bilirsiniz. Bunun dışında, birçok evrak, komisyon ve aracılık hizmeti için ödeme yapmalısınız.

Öte yandan, kripto para birimi kullanırsanız, tüm aracıları ortadan kaldırabilirsiniz. Tüm işlemlerinizi gerçekleştirmek için güvenli bir ağ kullanacaksınız. Her işlem şeffaftır ve ağır işlem ücretleri içermez.

Varlık Transferleri

Kripto para biriminin sahipliğini bir kişiden diğerine aktarmak kolaydır. Blockchain tüm ekosistemlerin arkasındadır. Bu nedenle tüm işlemlerinizi güvenli ve emniyetli bir ortamda gerçekleştirebilirsiniz.

Kripto para biriminin iyi yanı, gelecekteki ödemeler için üçüncü taraf onayı eklemenize izin veriyor olmasıdır. Bu para birimine sahipseniz, herhangi bir sorun yaşamadan kolayca varlık transferi yapabilirsiniz.

Gizli İşlemler

Nakit veya kredi durumunda, her işlemin bir kaydı vardır. Ve bu kayıtlar aynı zamanda hesabınızın olduğu bankada saklanır. Ne zaman bir işlem yaparsanız, bankanız bu işlemin kaydını tutar. Bir işletme sahibi olsanız bile, bankanız banka hesabınızda ne kadar para olduğunu bilir. Bu gizlilik açısından iyi değil.

Kripto para birimlerinin güzelliği, her işlemin benzersiz olmasıdır. Her anlaşma müzakere şartlarını içerir. Bilgi alışverişinin temelini oluşturan bir itme kavramı vardır. İzin vermeniz dışında alıcıya hiçbir şey açıklanmayacaktır. Böylece, tam gizlilik ve kimlik korumasına sahip olacaksınız.

Düşük İşlem Ücreti

Banka ekstrenizi kontrol ederseniz, bankanın şimdiye kadar gerçekleştirdiğiniz her işlem için sizden bir işlem ücreti aldığını görünce şaşıracaksınız. Her gün çok fazla işlem gerçekleştirirseniz, toplam banka ücreti miktarı oldukça yüksek olacaktır.

Öte yandan, kripto para birimi durumunda işlem ücretleri çok düşüktür. Ancak, kripto cüzdanınızın bakımı için üçüncü bir tarafın hizmetlerini işe alırsanız, bu hizmet için ödeme yapmak zorunda kalabilirsiniz. Ancak bu ücretler konvansiyonel bankaların aldığı ücrete kıyasla çok daha azdır.

Gönül Rahatlığı

Kripto para birimini tamamen gönül rahatlığıyla aktarmak için interneti kullanabilirsiniz. Nitekim internete erişimi olduğu sürece herkes bu hizmeti kullanabilir. Tek yapmanız gereken kripto para ağını temel bir şekilde anlamaktır. Kısacası, bunlar kripto para birimini kullanmanın birincil avantajlarından sadece bazılarıdır.