Skip to main content
Kripto Haberleri

Kripto Para Biriminin 6 İnanılmaz Faydası

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Son birkaç yıldır insanlar kripto para hakkında çok konuşuyorlar. İlk başta, bu iş korkutucu geldi ama insanlar ona güvenmeye başladı. Ether ve Bitcoin’i duymuş olabilirsiniz. Her ikisi de kripto para birimidir ve blockchain teknolojisini mümkün olan en yüksek güvenlik için kullanır. Günümüzde, bu para birimleri çeşitli türlerde mevcuttur. Bu konuda daha fazla şey bilelim.

Kripto para birimi size nasıl yardımcı olabilir?

Dolandırıcılık söz konusu olduğunda, bu tür bir para birimi dijital formda olduğu için sahte olamaz ve kredi kartlarının aksine tersine çevrilemez veya taklit edilemez.

Acil yerleşim

Gayrimenkul satın almak, avukatlar ve noter gibi üçüncü tarafları içerir. Bu nedenle, gecikmeler meydana gelebilir ve ekstra maliyetler oluşabilir. Öte yandan, Bitcoin sözleşmeleri üçüncü tarafları dahil etmek veya hariç tutmak için tasarlanmış ve uygulanmıştır. İşlemler hızlıdır ve uzlaşmalar anında yapılabilir.

Daha düşük ücretler

Genellikle, Bitcoin veya başka bir para birimi alışverişi yapmak istiyorsanız işlem ücreti yoktur. Bir işlemi doğrulamak için, ağ tarafından ödeme alan reşit olmayanlar vardır. Sıfır işlem ücreti olmasına rağmen, çoğu alıcı veya satıcı cüzdanlarının oluşturulması ve bakımı için Coinbase gibi üçüncü bir tarafın hizmetlerini işe alır. Bilmiyorsanız, bu hizmetler web tabanlı bir değişim sistemi sunan PayPal gibi çalışır.

Hırsızlığın tanımlanması

Satıcınız kredi kartınızı sağladığınızda tam kredi hattınızı alır. Bu, işlem tutarı çok küçük olsa bile geçerlidir. Aslında, kredi kartlarının çevrimiçi mağazanın kartla ilişkili hesaptan gerekli tutarı çektiği bir “çekme” sistemine dayalı olarak çalışmasıdır. Öte yandan, dijital para birimleri, hesap sahibinin herhangi bir ek bilgi olmadan yalnızca gerekli miktarı gönderdiği bir “itme” mekanizmasına sahiptir. Yani, hırsızlık şansı yok.

Açık erişim

İstatistiklere göre, İnternet kullanan yaklaşık 2,2 milyar insan var, ancak hepsi geleneksel borsaya erişemiyor. Böylece, yeni ödeme yöntemini kullanabilirler.

Yerelleşme

Merkeziyetsizlik söz konusu olduğunda, Blockchain teknolojisi adı verilen uluslararası bir bilgisayar ağı Bitcoin’in veritabanını yönetir. Başka bir deyişle, Bitcoin ağın yönetimi altındadır ve merkezi bir otorite yoktur. Başka bir deyişle, ağ eşler arası tabanlı bir yaklaşım üzerinde çalışır.

Tanıma

Kripto para birimi döviz kurlarına, işlem ücretlerine veya faiz oranlarına dayanmadığından, herhangi bir sorun yaşamadan uluslararası olarak kullanabilirsiniz. Böylece, çok zaman ve paradan tasarruf edebilirsiniz. Başka bir deyişle, Bitcoin ve bunun gibi diğer para birimleri tüm dünyada tanınıyor. Onlara güvenebilirsin.

Bu nedenle, ekstra paranızı yatırmanın bir yolunu arıyorsanız, Bitcoin’e yatırım yapmayı düşünebilirsiniz. Madenci veya yatırımcı olabilirsiniz. Ancak, ne yaptığınızı bildiğinizden emin olun. Güvenlik bir sorun değildir, ancak diğer şeyler akılda tutulması önemlidir. Umarım, bu makaleyi yararlı bulacaksınız.