Skip to main content
Kripto Haberleri

Kripto Para Birimleri İçin Olumlu Görünen Şeyler

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

2018 yılında kripto para piyasasında piyasa düzeltmeleri olsa da, herkes en iyisinin henüz gelmediği konusunda hemfikir. Piyasada gidişatı iyi yönde değiştiren birçok aktivite oldu. Uygun analiz ve doğru iyimserlik dozu ile kripto piyasasına yatırım yapan herkes bundan milyonlar kazanabilir. Kripto para piyasası uzun vadeli kalmak için burada. Bu yazıda, kripto para birimlerinde daha fazla yenilik ve piyasa değerini teşvik edebilecek beş olumlu faktör veriyoruz.

1. Ölçeklemede yenilik

Bitcoin piyasadaki ilk kripto para birimidir. En fazla kullanıcı sayısına ve en yüksek değere sahiptir. Kripto para sisteminin tüm değer zincirine hakimdir. Ancak, sorun olmadan değil. En büyük darboğaz, saniyede sadece altı ila yedi işlemi kaldırabilmesidir. Buna karşılık, kredi kartı işlemleri saniyede ortalama birkaç bin. Görünüşe göre, hareketlerin ölçeklendirmesinde iyileştirme kapsamı vardır. Blockchain teknolojisinin üstünde eşler arası işlem ağlarının yardımıyla saniyede işlem hacmini artırmak mümkün.

2. Meşru ICO’lar

Piyasada istikrarlı değere sahip kriptokoinler olsa da, belirli bir amaca hizmet etmek için tasarlanmış daha yeni paralar yaratılıyor. IOTA gibi madeni paralar, Nesnelerin İnterneti’nin güç para birimleri alışverişinde piyasaya sürülmesine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bazı paralar, parayı depolamak için şifreli dijital kasalar vererek siber güvenlik sorununu ele alıyor.

Yeni ICO’lar mevcut piyasayı bozan ve işlemlerde yeni bir değer getiren yenilikçi çözümler üretiyor. Ayrıca kullanımı kolay borsaları ve güvenilir arka uç operasyonları ile piyasada otorite topluyorlar. Borsada yatırımcılara daha fazla özgürlük ve seçenek sunarak madencilik ve finansal piyasa tarafında özel donanım kullanımı konusunda hem teknoloji tarafında yenilikler yapıyorlar.

3. Yönetmelikte netlik

Mevcut senaryoda, çoğu hükümet kripto para birimlerinin toplum üzerindeki etkisini ve faydalarının topluma nasıl tahakkuk ettirebileceğini inceliyor. Çalışmalar sonucunda makul sonuçlar çıkabileceğini bekleyebiliriz.

Çok az hükümet zaten diğer pazarlar gibi kripto piyasalarını yasallaştırma ve düzenleme yolunu alıyor. Bu, cahil perakende yatırımcıların para kaybetmesini önleyecek ve onları zarardan koruyacaktır. Kripto para birimi büyümesini artıran abling düzenlemelerinin 2018’de ortaya çıkması bekleniyor. Bu potansiyel olarak gelecekte yaygın evlat edinmenin önünü açacaktır

4. Başvuru artışı

Blockchain teknolojisinin hemen hemen her sektörde uygulanması için muazzam bir coşku var. Bazı startup’lar dijital cüzdanlar, kripto para birimleri için banka kartları gibi yenilikçi çözümler üretiyor ve bu da kripto para birimlerinde işlem yapmaya istekli satıcıların sayısını artıracak ve bu da kullanıcı sayısını artıracak.

Kripto varlıkların bir işlem aracı olarak itibarı, daha fazla insan bu sisteme güvendikçe pekiştirilecektir. Bazı startup’lar hayatta kalamayacak olsalar da, rekabet ve yenilik yaratan pazarın genel sağlığına olumlu katkıda bulunacaklardır.

5. Finansal kuruluşlardan yatırım

Birçok uluslararası banka kripto para sahnesini izliyor. Bu da kurumsal yatırımcıların piyasaya girmesine neden olabilir. Önemli kurumsal yatırımların girişi, kripto pazarlarının bir sonraki büyüme aşamasını körükleyecektir. Birçok banka ve finans kurumunun fantezisini yakaladı.

Kripto para birimleri etrafındaki sürprizler ve darboğazlar arttıkça, geleneksel yatırımcılardan daha fazla alım olacaktır. Bu, büyüyen finansal piyasalar için çok ihtiyaç duyulan çok fazla dinamizme ve likiditeye yol açacaktır. Kripto para birimi tüm dünyadaki işlemler için defacto para birimi haline gelecektir.