Skip to main content
Kripto Haberleri

Kripto Para Birimleri Ticareti Hakkında Pratik İpuçları

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Bir süredir, piyasanın nereye gittiğini hissetmek için kripto para birimlerinin performansını yakından gözlemliyorum. İlkokul öğretmenimin bana öğrettiği rutin- nerede uyandığınız, dua ettiğiniz, dişlerinizi fırçaladığınız ve kahvaltınızı yaptığınız yer, sadece hangi kripto varlıklarının kırmızıda olduğunu bilmek için uyanmaya, dua etmeye ve sonra web’e (coinmarketcap ile başlayarak) vurmaya biraz değişti.

2018’in başlangıcı altcoinler ve ilgili varlıklar için hoş değildi. Performansları, bankacıların kripto balonunun patlamak üzere olduğu yönündeki sık görüşleri nedeniyle sakatlandı. Bununla birlikte, ateşli kripto para takipçileri hala “HODLing” üzerinde ve gerçeği söylemek gerekirse, büyük biçiliyorlar.

Son zamanlarda, Bitcoin neredeyse 5000 dolara kadar geri çekildi; Bitcoin Cash 500 dolara yaklaşırken Ethereum 300 dolarda huzur buldu. Neredeyse her madeni para, hala heyecan aşamasında olan yeni gelenlerden ayrıldı. Bu yazı itibariyle Bitcoin tekrar rayına oturdu ve 8900 dolardan satılıyor. Yükseliş eğilimi başladığından beri diğer birçok kripto iki katına çıktı ve piyasa değeri son 250 milyar dolarlık arktan 400 milyar dolar seviyesinde.

Kripto para birimlerine yavaş yavaş ısınıyorsanız ve başarılı bir tüccar olmak istiyorsanız, aşağıdaki ipuçları size yardımcı olacaktır.

Kripto para birimleri ticareti hakkında pratik ipuçları

• Mütevazı bir şekilde başlayın

Kripto para birimi fiyatlarının fırladığlarını zaten duymuşsunuzdur. Muhtemelen bu yükseliş eğiliminin uzun sürmeyebileceği haberini de almışsınızdır. Bazı naysayers, çoğunlukla saygıdeğer bankacılar ve ekonomistler genellikle istikrarlı bir temeli olmayan zengin-hızlı planlar olarak terim almaya devam eder.

Bu tür haberler aceleyle yatırım yapmanıza ve ılımlılık uygulamamanıza neden olabilir. Piyasa eğilimlerinin ve yatırım yapmak için neden değerli para birimlerinin küçük bir analizi size iyi getiri garanti edebilir. Ne yaparsanız yapın, zor kazandığınız tüm paranızı bu varlıklara yatırmayın.

• Değişimlerin nasıl çalıştığını anlayın

Geçenlerde, bir arkadaşımın, nasıl çalıştığına dair sıfır fikri olan bir borsada ticarete devam eden arkadaşlarından biri hakkında bir Facebook yayını yayınladığını gördüm. Bu tehlikeli bir hareket. Kaydolmadan önce veya en azından ticarete başlamadan önce kullanmak istediğiniz siteyi her zaman gözden geçirin. Oynamak için sahte bir hesap sağlıyorlarsa, panonun nasıl göründüğünü öğrenmek için bu fırsatı değerlendirin.

• Her şeyi takasta ısrar etmeyin

Takas etmek için 1400’den fazla kripto para birimi var, ancak hepsiyle başa çıkmak imkansız. Portföyünüzü etkili bir şekilde yönetebileceğinizden çok sayıda kriptoya yaymak kârınızı en aza indirecektir. Sadece birkaçını seçin, onlar hakkında daha fazla bilgi edinin ve ticaret sinyallerini nasıl alacağız.

• Ayık kalın

Kripto para birimleri değişkendir. Bu onların hem bane hem de boon. Bir tüccar olarak, vahşi fiyat dalgalanmalarının kaçınılmaz olduğunu anlamalısınız. Ne zaman harekete geçnse de belirsizlik birini etkisiz bir tüccar yapar. Bir işlemin ne zaman yürütülecek olduğundan emin olmak için sabit verilerden ve diğer araştırma yöntemlerinden yararlanın.

Başarılı yatırımcılar, piyasa eğilimleri ve sinyalleri ile ilgili kripto para tartışmalarının tartışıldığı çeşitli çevrimiçi forumlara aittir. Elbette, bilginiz yeterli olabilir, ancak daha alakalı veriler için diğer tüccarlara güvenmeniz gerekir.

• Anlamlı bir şekilde çeşitlendir

Hemen hemen herkes size portföyünüzü genişletmenizi söyleyecektir, ancak kimse size gerçek kullanımlı para birimleriyle uğraşmanızı hatırlatmayacaktır. Hızlı paralar için başa çıkabileceğiniz birkaç berbat para var, ancak başa çıkabileceğiniz en iyi kriptolar mevcut sorunları çözenler. Gerçek kullanımları olan madeni paralar daha az uçucu olma eğilimindedir.

Çok erken ya da çok geç çeşitlendirmeyin. Ve herhangi bir kripto varlığını satın almak için bir hamle yapmadan önce, piyasa değerini, fiyat değişikliklerini ve günlük işlem hacimlerini bildiğinizden emin olun. Sağlıklı bir portföy tutmak, bu dijital varlıklardan büyük bir yığın elde etmenin yoludur.