Skip to main content
Kripto Haberleri

Kripto Para Birimlerine Yatırım Yapmadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken 5 İpucu

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Zor kazandığınız parayı kripto para birimine yatırmak ister misiniz? Öyleyse, son kararı vermeden önce kriterleri karşıladığınızdan emin olun. Önemli faktörleri göz önünde bulundurmadan, paranızı kaybetme riskiniz olabilir. Blockchain veya Bitcoin gibi birçok kripto para birimi var. Bu kılavuzda, paranızı yatırmadan önce takip edebileceğiniz birkaç ipucunu sizinle paylaşacağız. Daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

1. Çok Fazla Yatırım Yapmayın

Her şeyden önce, yolda kaybetmeyi göze alamayacağınız bir miktar yatırmayın. Başka bir deyişle, rutin ihtiyaçlarınızı karşılamanız gerek olmayan bir miktar para olmalıdır. Yatırımınızı kaybederseniz, hayatınız etkilenmemelidir. Kripto para birimine yatırım yapmak için tüketici kredisi almak iyi bir fikir değildir.

2. Önce Konuyu Inceleyin

Bir yatırım yapmadan önce, önce konuyu incelediğinize emin olun. Ne de olsa, hakkında hiçbir fikriniz olmayan bir şeye yatırım yapmak akıllıca bir hareket değildir. Örneğin, her taraftan bakmadan bir ev satın alacak mısınız? Kimse bunu yapmaz.

Ancak, bu, bu yatırımı yapmadan önce uzman olmak zorunda olduğunuz anlamına gelmez. Yapmanız gereken, sektörle ilgili genel terimleri anlamaktır.

3. Yatırımlarınızı Çeşitlendirın

Bir diğer şey de çeşitlendirmeye odaklanmak. Nitekim iş yapmak istediğiniz alan türü ne olursa olsun bu kavram önemlidir.

Başka bir deyişle, tüm paranızı sadece bir işe yatırmak istemeyebilirsiniz. Örneğin, 10 yumurtanız varsa, hepsini bir sepete koymak istemeyebilirsiniz. Bunun yerine iki sepet kullanın. Bu şekilde bir sepet düşürseniz ve tüm yumurtaları kırsanız bile, yumurtaların yarısı ikinci sepette olacaktır.

Bu nedenle, yapmanız gereken paranızı gayrimenkul ve kripto para birimi gibi farklı işletmelere yatırmaktır.

4. Değişimler Arası Transferler

İyi bir kripto para platformu kullandığınızdan emin olun. Bu platformun yardımıyla, ETH ve BTC gibi popüler kripto para birimlerinden herhangi birini satın alabilirsiniz. Farklı bir para birimi satın almak istiyorsanız, para biriminizi bir borsaya aktarmanız gerekir. Bu borsalarda döviz çiftinizi sorunsuz bir şekilde takas edebilirsiniz.

5. Kendi Araştırmanızı Yapın

Daha önce de belirtildiği gibi, bir hamle yapmadan önce araştırmanızı yapmak isteyebilirsiniz. Bir arkadaşınızın veya akrabanızın tavsiyesine dayanarak yatırım yapmak iyi bir fikir değildir. Google, Skype, Discord, Telegram, Twitter, tartışma forumları ve teknik inceleme gibi ödevlerinizi yapmak için sadece birkaçını adlandırmak için farklı araçlar kullanabilirsiniz. Bir projeye para yatırmadan önce zaman ayırdığınız önemlidir.

Bu nedenle, paranızı kripto para dünyasına yatırmadan önce bu ipuçlarını takip ettiğinizden emin olun. Bu şekilde çoğu yatırımcının yaptığı yaygın hatalardan kaçınabilirsiniz. Umarım bu yardımcı olur.