Skip to main content
Kripto Haberleri

Kripto Para Birimlerine Yatırım Yapmanın 6 Faydası

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Bitcoin’in 2009’da doğuşu, tamamen yeni bir varlık sınıfı olan kripto para biriminde yatırım fırsatlarına kapı açtı. Çok erken uzaya girdi.

Bu yeni başlayan ama gelecek vaat eden varlıkların muazzam potansiyeli ilgi çekici, ucuz fiyatlarla kripto satın aldılar. Sonuç olarak, 2017’nin boğa koşusu onları milyoner / milyarder gördü. Fazla para yatıramayanlar bile iyi karlar elde etti.

Üç yıl sonra kripto para birimleri hala karlı olmaya devam ediyor ve piyasa kalmak için burada. Zaten bir yatırımcı / tüccar olabilir veya belki de şansınızı denemeyi düşünüyor olabilirsiniz. Her iki durumda da, kripto para birimlerine yatırım yapmanın faydalarını bilmek mantıklıdır.

Kripto Para Biriminin Parlak Bir Geleceği Var

Deutsche Bank tarafından yayınlanan Imagine 2030 başlıklı bir rapora göre, kredi ve banka kartları eskiyecek. Akıllı telefonlar ve diğer elektronik cihazlar bunların yerini alacaktır.

Kripto para birimleri artık dışlanmış olarak değil, mevcut parasal sistemlere alternatif olarak görülecektir. Güvenlik, hız, minimum işlem ücretleri, depolama kolaylığı ve dijital çağdaki alaka düzeyi gibi avantajları tanınacak.

Somut düzenleyici yönergeler kripto para birimlerini popülerleştirecek ve benimsenmesini artıracaktır. Rapor, 2030 yılına kadar 200 milyon, 2035 yılına kadar ise neredeyse 350 milyon kripto para cüzdanı kullanıcısı olacağını tahmin ediyor.

Büyüyen Bir Topluluğun Parçası Olma Fırsatı

WazirX’in #IndiaWantsCrypto kampanyası kısa süre önce 600 günü tamamladı. Hindistan’da kripto para birimlerinin ve blockchain’in benimsenmesini destekleyen büyük bir hareket haline geldi.

Ayrıca, RBI’nın 2018’den itibaren kripto bankacılık yasağını geçersiz kılan son Yüksek Mahkeme kararı, Hint bitcoin ve kripto para yatırımcıları arasında yeni bir güven patlaması aşıladı.

2020 Edelman Trust Barometre Raporu, insanların kripto para birimlerine ve blockchain teknolojisine olan artan inancına da dikkat çekiyor. Bulgulara göre, Hintlilerin% 73’ü kripto para birimlerine ve blockchain teknolojisine güveniyor. %60’ı kripto para/blockchain’in etkisinin olumlu olacağını söylüyor.

Bir kripto para yatırımcısı olarak, gelişen ve hızla büyüyen bir topluluğun parçası olmak zorundasınız.

Artan Kar Potansiyeli

Çeşitlendirme önemli bir yatırım başparmak kuralıdır. Özellikle, covid-19 salgınının yol açtığı ekonomik sıkıntılar nedeniyle varlıkların çoğunluğunun ağır kayıplar verdiği bu zamanlarda.

Bitcoin’e yapılan yatırım yıl ortasından bugüne kadar %26 getiri sağlarken, altın %16 geri döndü. Diğer birçok kripto para birimi üç haneli yatırım getirisi kaydetti. Hepimizin bildiği gibi borsalar kasvetli performanslar sergiledi. Ham petrol fiyatları Nisan ayında 0’ın altına düştü.

Bitcoin veya portföyünüzdeki diğer kripto para birimleri de dahil olmak üzere, bu tür belirsiz küresel piyasa durumlarında fonunuzun değerini koruyacaktır. Bu gerçek, bir ay önce Bitcoin’e yatırım yapmayı planladığını açıkladığında milyarder makro hedge fon yöneticisi Paul Tudor Jones’un da etkilenmesinden etkilendi.

Kripto Para Birimleri Piyasaları 24X7X365’te

Her zamanki piyasaların aksine, kripto para piyasaları bir yıl içinde tüm günler yorulmadan 24 saat çalışır. Bunun nedeni, dijital para birimi sistemlerinin esasen kriptografi tarafından güvence altına alınan yazılım kodu parçaları kullanılarak tasarlanmasıdır.

Operasyon planı insan müdahalesi içermiyor. Bu nedenle, istediğiniz zaman kripto ticareti yapmakta veya dijital varlıklara yatırım yapmakta özgür olursunuz. Bu büyük bir fayda! Kripto para birimleri piyasaları bu açıdan çok verimlidir.

Örneğin, Bitcoin kurulduğu 2009 yılından bu yana %99,98 çalışma süresi ile işlemleri başarıyla işlemiştir.

Tweet: https://twitter.com/fernandoulrich/status/1185368277557620736

Evrak veya Formalite Gerekmez

Gereksiz bir hüküm ve koşul olmadan her yerde ve her zaman bitcoin veya başka bir kripto para birimine yatırım yapabilirsiniz.

Kendinizi ‘akredite bir yatırımcı’ olarak kanıtlamak için absürt derecede yüksek miktarda belgenin gerekli olduğu geleneksel yatırım seçeneklerinin aksine, kripto yatırımı herkes için ücretsizdir. Aslında, kripto para birimlerinin başlangıcından sonraki amaç buydu. Finansın/paranın demokratikleşmesi.

Herhangi bir kripto para birimi satın almak için Wazirx, banka hesap bilgileriniz de dahil olmak üzere bazı temel ayrıntıları sağlamanız gereken bir hesap açmanız gerekir. Doğrulandıktan sonra, birkaç saat içinde gitmeye hazırsınız.

Yatırımda Tek Mülkiyet

Bitcoin veya başka bir kripto para birimi satın aldığınızda, söz konusu dijital varlığın tek sahibi olursunuz. Hareket heşler arası bir düzenlemede ekler.

Tahvillerin, yatırım fonlarının, borsacıların aksine, hiçbir üçüncü taraf sizin için ‘yatırımınızı yönetmez’. Ne zaman istersen, alış ve satış çekimlerini sen yapıyorsun.

Kullanıcı özerkliği, ana sermayenize ‘bağımsız olarak’ yatırım yapmak ve bir corpus oluşturmak için inanılmaz fırsatlar sağlayan kripto para sistemlerinin en büyük avantajıdır.

Bunlar kripto para birimlerine yatırım yapmanın faydalarından bazılarıydı. Umarız onları kripto yatırım yolculuğunuzu başlatacak kadar yararlı ve ikna edici bulursunuz.