Skip to main content
Kripto Haberleri

Kripto Para Borsası için Yeni Başlayanlar Kılavuzu

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Kripto Para Borsası veya Dijital Para Borsası, kripto para biriminin para veya başka bir dijital para birimi gibi diğer varlıklarla değişimini içeren bir iştir. Elektronik formlarda elektronik işlemler sağlayan ve bunlar için ücret alan bir web hizmetidir.

Dijital Para Borsası’na yapılan her türlü işlem veya işlem banka ve kredi kartları, posta havalesi veya başka her türlü para transferi yoluyla yapılabilir. Bu makale, yeni başlayanlar için kripto para birimi ticaretini kolaylaştıran çeşitli kripto para borsalarını ve kullanılabilirlik, kullanım kolaylığı, güvenlik, para yatırma/çekme yöntemleri ve ücretler açısından neler sunduklarını tartışmakla ilgilidir. Bu kripto para birimi ticareti kılavuzunun kripto para borsalarına başlamanıza yardımcı olabileceğini umuyoruz.

Coinbase/GDAX

Coinbase, San Francisco, Kaliforniya merkezli en büyük kripto para borsalarından biridir. 32 ülkede mevcuttur ve şu anda 10 milyondan fazla müşteriye hizmet vermektedir. 2012 yılında piyasaya sürülen bu arayüz, Dijital Para Birimi Değişimi’ni teknik olmayan bir kişi için kolay bir iş haline getiren kullanımı kolay bir arayüze sahiptir. Hem iOS hem de Android için de kullanılabilir. Ne yazık ki, Coinbase yeni başlayanlar için kripto para birimi madenciliği sağlamaz ve sadece bir borsadır.

Şu an itibariyle Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum ve Litecoin olmak üzere dört coin sunuyor. Dijital para birimini ABD doları, Euro ve Büyük İngiliz Sterlini ile değiştirir. Minimum transfer ücretleriyle Coinbase, dijital para birimi değişimi için mükemmel bir platform haline getiren herhangi bir güvenlik ihlali yaşamamıştır. Buna ek olarak, Coinbase ayrıca GDAX adı verilen tam teşekküllü gelişmiş bir borsa da sunuyor. Coinbase’den daha gelişmiş özellikler ve farklı ve daha iyi işlem ücretleri sunar.

Bitstamp

Bitstamp, dijital para birimi değişimi sağlayan başka bir platformdur. Kullanımı nispeten kolaydır ve TradeView aracılığıyla daha gelişmiş özellikler sunar. Bitstamp Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve ripple gibi koinler sunar. Dijital para birimini ABD doları ve Euro ile değiştirir. Bu borsada en son kripto para birimi alım satım tekniklerini uygulamaya koyabilirsiniz.

Banka havaleleri yoluyla sabit depozitolar sunar ve banka/kredi kartlarını destekler. Belki de Bitstamp’ta bulabileceğiniz tek dezavantaj, biraz yüksek ücretler ve 7 yıllık çalışmasında bir güvenlik ihlaline maruz kalmasıdır. Bununla birlikte, en güvenilir borsalardan biridir. Hem iOS hem de android’de mevcuttur.

Gemini

Gemini, Winklevoss ikizleri tarafından 2015 yılında kurulan İngiltere merkezli bir şirkettir. ABD, Kanada, Hong-Kong, Singapur ve Güney Kore dahil olmak üzere birkaç ülkede mevcuttur. Bu platformun dezavantajlarından biri, özellikle kullanıcı dostu olmamasıdır. Bu nedenle, yeni başlayanların bu platformu kullanmaları önerilmez.

İki madeni para ve 1 DÜZ para birimi Bitcoin Cash, Ehtereum ve ABD Doları sunar. Gemini, güvenlik söz konusu olduğunda katı protokollere uyuyor ve 2018 itibarıyla tek bir güvenlik ihlaliyle karşılaşmadı, böylece en güvenli ve güvenilir dijital para platformlarından biri haline geldi. Ancak, ticarete başlamadan önce dijital para birimi yatırım stratejilerine sahip olmak önemlidir.

Dijital Keneler

Dijital keneler, bu sektörde oyun değiştirici olmayı amaçlayan modern bir kripto borsasıdır. Herkesin ticarete başlamasını kolaylaştıran en son tekniklerin çoğunu uyguladılar.

Yatırımcıların tüm tutma pozisyonlarını tek bir portföyde görmelerini sağlayacak Tek Portföy Görünümü adı verilen benzersiz bir özelliğe sahiptir. Yatırımcıların bu benzersiz özelliği kullanarak kripto para borsası ile ilgili bilinçli kararlar vermesi kolay olacaktır. Ayrıca Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Dashcoin’i de destekler.

Kraken

Kraken en eski kriptocurreny değişim platformlarından biridir. 2011 yılında piyasaya sürülen kraken, EUR işlem çiftleri için hacim ve likidite açısından en büyük borsadır. ABD de dahil olmak üzere dünya çapında hizmet vermektedir.

Kraken, Bitcoin Cash, Ethereum, Monero, Augur, Litecoin ve daha birçok coin’i sunar. Ayrıca banka havaleleri ve kripto para birimleri aracılığıyla para yatırma/çekme işlemlerini de destekler. Çok arkadaş canlısı olmayan bir kullanıcı arayüzüne sahip olması, aynı zamanda istikrar ve performans sorunlarından muzdariptir, ancak yine de kripto para borsaları için iyi bir platformdur.

Bitfinex

Bitfinex en büyük kripto para borsası platformudur. 2012 yılında piyasaya sürülen, kullanımı kolay bir arayüze sahiptir ve marj ticareti, marj finansmanı vb. Hem iOS hem de android platformları için kullanılabilir. BTC, BCH, ETH, LTC, IOTA, XMR ve NEO sunar.

Önceki kripto para borsalarında olduğu gibi, ABD d kullanarak para çekme işlemlerini desteklerollars ve Euro banka havaleleri yoluyla. Bitfinex iki güvenlik ihlali yaşadı, ilki Mayıs 2015’te oldu ve bu da 330.000 dolar zarara neden oldu. ve ikincisi Ağustos 2016’da 72 milyon dolarlık bir kayıpla sonuçlandı.

EtherDelta

EtherDelta, eşler arası bağlantıyı doğrudan destekleyen merkezi olmayan bir borsadır. Daha önce tartışılan kripto para birimi değişim platformundan çok farklı. Burada, paralar, para yatırmak ve çekmekten yalnızca sizin sorumlu olduğunuz bir Ethereum ağında akıllı bir sözleşmede tutulur. Şu anda EtherDelta yalnızca Ehtereum tabanlı belirteçleri desteklemektedir.

EtherDelta, kullanıcıların kripto para borsası işlemlerini gerçekleştirmesini zorlaştıran oldukça kafa karıştırıcı bir arayüze sahiptir. Bir keresinde, birisi her biri 0.007 ETH için 750 Kyber satın almaya çalıştı, ancak 750 ETH’de 0.007 KNC satın aldı.

Son

Çeşitli kripto para takas platformlarına baktıktan sonra coinbase ve Bitstamp’ın güvenlik, kullanıcı dostu arayüz, çoklu para çekme/aktarma yöntemleri ve daha birçok iyi özelliği açısından öne çıktığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Onlara mükemmel demezdim ama yapabileceğin en güvenli bahis olmasını tavsiye ederim. Her kripto para birimi değişim platformu kendine özgü bir platformdur ve hem avantajları hem de dezavantajları vardır. Sadece ihtiyaçlarımıza uygun olanı seçmeliyiz. Temel kripto para birimi değişimi ve ticareti ile ilgili bu kılavuzun, Kripto para birimi ticareti yolculuğunuzda size bir avantaj sağlayacağını umuyoruz.