Skip to main content
Kripto Haberleri

Kripto Para Ticaretinin 5 Faydası

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Kripto para birimleri ticareti söz konusu olduğunda, seçtiğiniz piyasanın değerinin yükselip yükselmeyeceğini tahmin etmek zorundasınız. Ve ilginç olan şey, dijital varlığa asla sahip olamayacaksın. Aslında, ticaret CFD’ler gibi türev ürünlerle yapılır. Kripto para birimleri ticaretinin faydalarına bir göz atalım. Daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Uçuculuk

Kripto para birimi yeni bir pazar olsa da, kısa ömürlü spekülatif ilgi nedeniyle oldukça değişkendir. Bitcoin fiyatı 2018 yılında 19.378 dolardan sadece bir yıl içinde 5851 dolara düştü. Ancak, diğer dijital para birimlerinin değeri oldukça istikrarlı, bu iyi bir haber.

Bu dünyayı bu kadar heyecan verici yapan şey kripto para biriminin değerinin volatilitesi. Fiyat hareketleri tüccarlar için birçok fırsat sunuyor. Ancak, bu da çok fazla riskle birlikte gelir. Bu nedenle, pazarı keşfetmeye karar verirseniz, araştırmanızı yaptığınızdan ve bir risk yönetimi stratejisi oluştururken emin olun.

Çalışma Saatleri

Tipik olarak, piyasa herhangi bir hükümet tarafından düzenlenmediği için 7/24 ticarete açıktır. Ayrıca, işlemler dünya çapında alıcılar ve satıcılar arasında yapılmaktadır. Altyapı güncelleştirmeleri gerçekleştiğinde kısa kapalı kalma süreleri olabilir.

Geliştirilmiş Likidite

Likidite, dijital para biriminin nakit olarak ne kadar hızlı satılabileceğini ifade eder. Bu özellik, daha hızlı işlem süreleri, daha iyi doğruluk ve daha iyi fiyatlandırma sağladığı için önemlidir. Genellikle, finansal işlemler farklı borsalarda gerçekleştiğinden, piyasa bir tür yasadışıdır. Bu nedenle, küçük esnaf fiyatlarda büyük değişiklikler getirebilir.

Kaldıraçlı Pozlama

CFD ticareti kaldıraçlı bir ürün olarak kabul edildiğinden, “marj” dediğimiz bir pozisyon açabilirsiniz. Bu durumda, mevduatın değeri ticaret değerinin bir kısmıdır. Böylece, çok fazla para yatırmadan piyasaya harika bir şekilde maruz kalmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Zarar veya kar, pozisyonun kapanış anındaki değerini yansıtacaktır. Bu nedenle, marjda işlem yapıyorsanız, az miktarda para yatırarak büyük karlar elde edebilirsiniz. Bununla birlikte, bir işlemdeki depozitonuzu aşabilecek kayıpları da artırabilir. Bu nedenle, CFD’lere yatırım yapmadan önce pozisyonun toplam değerini dikkatediğinizden emin olun.

Ayrıca, uygun sınırlar ve duraklar içermesi gereken sağlam bir risk yönetimi stratejisi izlediğinizi sağlamak önemlidir.

Hızlı Hesap Açma

Kripto para birimleri satın almak istiyorsanız, bunu bir borsa aracılığıyla yaptığınızdan emin olun. Tek yapmanız gereken bir döviz hesabına kaydolmak ve para birimini cüzdanınızda tutmaktır. Bu sürecin kısıtlayıcı olabileceğini ve çok fazla zaman ve çaba sarf edebileceğini unutmayın. Ancak, hesap oluşturulduktan sonra, sürecin geri kalanı oldukça sorunsuz ve komplikasyonlardan arındırılmış olacaktır.

Uzun lafın kısası, bunlar burada ve şimdi kripto para birimi ticaretinin en belirgin faydalarından bazılarıdır. Umarım, bu makaleyi oldukça yararlı bulacaksınız.