Skip to main content
Kripto Haberleri

Kripto Para Toplulukları

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Blockchain döneminde daha aktif ve etkileşime girmek istiyorsanız, destekleyici bir kripto para topluluğunun parçası haline etmenin zamanı geldi. Ancak bunu yapmadan önce, kesinlikle topluluklar hakkında bilgi edinmeniz gerekir.

  1. Bitcoin (BTC) Topluluğu

Öncü blockchain varlığı Bitcoin’di. Söylentilere göre bitcoin’in yaratıcısı hala kripto alanına salınmayan bir milyon bitcoin tutuyor. Topluluk, neredeyse zor durumdaki destekçilerin büyük ve sadık bir takipçisine sahip. Hem miktar hem de kalite açısından deneyimlidirler.

Topluluğun sayısız yüksek vasıflı kripto etkileyicisi barındırdığı söyleniyor. Topluluk, kripto dünyasındaki en büyük ağlardan biri olmaya devam ediyor.

  1. Ethereum (ETH) Topluluğu

Topluluk, önemli yatırımcılarla güçlü ağlara sahiptir. Bu yatırımcılar projelerini sürekli olarak finanse ediyor. Ağ ile çalışan girişimlerin bir beyni olan Ethereum Topluluk Fonu tarafından öne sunun. Toplum Fonu’nun büyük bir takipçi kitlesi çektiği kaydedildi. Topluluk, Ethereum ağında altyapı oluşturmaya çalışan projeleri finanse eder.

Platform esnektir ve çeşitli hedeflere ulaşabilen bir platformdur ve geliştiriciler için tercih edilen bir hedef haline getirir.

  1. Substratum (SUB) Topluluğu

Toplumun temel amacı interneti merkeziyetsizleştirmektir. Bu amaç, çok sayıda takipçi kazanmasına yardımcı oldu. Yıllardır var olan internetin tekelini değiştirerek internetin ademi merkeziyetçiliğini sağlamayı amaçlamaktadır. Merkezi sunucular kullanmaz.

SUB’nun temel vizyonunun bir parçası olarak topluma odaklandığı bilinmektedir.

  1. Baytcoin (BCN)

Bytecoin öncü gizlilik paraları arasındadır. Kripto iyi bilinmeden önce de vardı. Topluluğun çabalarıyla, çatalları aracılığıyla sanal para birimlerinin başarılı bir şekilde oluşturulması mümkün olmuştur. Bu, Bytecoin’in popülaritesini artırdı. Bu nedenle topluluk, platformun davasını büyük bir güvenle desteklemektedir.

  1. Dalgalar platformu (WAVES)

WAVES, belirteç çıkarma ve kitle fonlama süreçlerini kitleler için daha uygun hale getirmeye çalışan platformlar arasında yer alıyor. Başlıca hedefleri arasında belirteç verme ve kitle fonlaması alanlarında devrim yapmaktır.

Topluluk, tutkulu geliştiricilerin ve topluluğun büyük takibinden hoşlanıyor. Dahası, Waves Community Token (WCT), topluluğun Waves ekibine olan katılımını geliştirdi. Jeton, sahibinin gelecekteki ödüllere erişmek için platforma katılan yeni projeleri derecelendirmesini sağlar.

  1. Lisk (LSK)

LSK, güçlü bir topluluğun takibinden hoşlenen merkezi olmayan bir projedir. Platform yazılım geliştirmeye odaklanıyor. Ek olarak, fiyat dinamiklerinden şikayet etmenin gerçek iyileştirmelerine odaklanır.

Platform, yapısının yönetimine üst düzey bir toplum katılımından yararlanır. Platform zaten topluluk katılımından çok şey kazanıyor.

Kripto para kültürü zaten her geçen yıl coşku ve kabul görüyor. Blockchain döneminin faaliyetleriyle ilgilenenlerin kripto alanı hakkında daha fazla şey bilmeleri gerekiyor. Bu topluluklara ek olarak, dogecoin, Monero, Nano, EOS ve Ripple gibi diğerleri de vardır.

Kripto para topluluklarının büyümesi, Metcalfe’nin şu şekilde belirten yasasından kaynaklanmaktadır: Bir ağın değeri, bu ağdaki katılımcı sayısıyla doğru orantılı olarak artar.