Skip to main content
Kripto Haberleri

Kripto Piyasası Analizi

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Kripto para birimi bir süredir var ve Kripto Para biriminin temelleri hakkında birden fazla makale ve makale var. Kripto para birimi sadece gelişmekle kalmadı, aynı zamanda yatırımcılar için yeni ve güvenilir bir fırsat olarak açıldı. Kripto piyasası hala genç ama analiz için yeterli miktarda veri dökecek ve eğilimleri tahmin edecek kadar olgun. En değişken pazar ve yatırım olarak büyük bir kumar olarak kabul edilse de, şimdi belirli bir noktaya kadar öngörülebilir hale geldi ve Bitcoin vadelileri bunun bir kanıtı. Borsanın birçok kavramı artık bazı düzenlemeler ve değişikliklerle kripto piyasasına uygulandı. Bu bize birçok insanın her gün Kripto para piyasasını benimsediğinin başka bir kanıtını veriyor ve şu anda içinde 500 milyondan fazla yatırımcı bulunuyor. Kripto piyasasının toplam piyasa değeri 286,14 Milyar dolar olmasına rağmen, yazıldığı sırada borsanın yaklaşık 65’te 1’i kadar olmasına rağmen, yaşına ve zaten kurulmuş finansal piyasaların varlığına rağmen başarı göz önüne alındığında piyasa potansiyeli çok yüksektir. Bunun arkasındaki neden, insanların bir kriptoyu destekleyen teknolojiye ve ürünlere inanmaya başlamasından başka bir şey değildir. Bu aynı zamanda kripto teknolojisinin kendini kanıtladığı ve şirketlerin varlıklarını kripto paralar veya jetonlar şeklinde koymayı kabul ettiği anlamına gelir. Kripto para kavramı Bitcoin’in başarısı ile başarılı oldu. Bir zamanlar tek Kripto Para birimi olan Bitcoin, şimdi toplam Kripto Para piyasasına sadece% 37.6 katkıda bulunuyor. Nedeni, yeni Kripto Para birimlerinin ortaya çıkması ve onları destekleyen projelerin başarısı. Bu, Bitcoin’in başarısız olduğunu, aslında Bitcoin’in piyasa kapitalizasyonunun arttığını göstermez, bunun aksine kripto piyasasının bir bütün olarak genişlediğini gösterir.

Bu gerçekler Kripto Para birimlerinin ve piyasalarının başarısını kanıtlamaya yeterlidir. Ve gerçekte Kripto pazarına yapılan yatırım, bazılarının emeklilik planlarına yatırım yaptığı ölçüde şimdi güvenli olarak kabul edilir. Bu nedenle, daha sonra ihtiyacımız olan kripto piyasasının analizi için araçlardır. Bu pazarı benzer ölçümler sağlayan borsaya benzer bir şekilde analiz etmenizi sağlayan birçok araç vardır. Coin piyasa değeri, coin sapığı, cryptoz ve yatırım dahil. Bu ölçümlerin basit olduğunu düşünerek bile, incelenen kripto hakkında önemli bilgiler sağlar. Örneğin, yüksek piyasa değeri güçlü bir projeyi, yüksek 24 saat hacmi yüksek talebi ve dolaşımdaki arzı, dolaşımdaki kripto paraların toplam miktarını gösterir. Bir diğer önemli metrik, bir kriptonun volatilitesidir. Volatilite, bir kriptonun fiyatının ne kadar dalgalı olduğudur. Kripto piyasası son derece değişken olarak kabul edilir, bir anda nakde çevirmek çok fazla kar getirebilir veya saçlarınızı çekmenizi sağlayabilir. Bu nedenle aradığımız şey, hesaplanmış bir karar vermemiz için bize zaman verecek kadar kararlı bir kriptodur. Bitcoin, Ethereum ve Ethereum-classic (özellikle değil) gibi para birimleri stabil olarak kabul edilir. İstikrarlı olmalarıyla, geçersiz hale gelmemeleri veya piyasada var olmayı bırakmamaları için yeterince güçlü olmaları gerekir. Bu özellikler bir kriptoyu güvenilir hale getirir ve en güvenilir Kripto Para birimleri bir likidite biçimi olarak kullanılır.

Kripto piyasası söz konusu olduğunda, volatilite el ele gelir, ancak en önemli özelliği de öyle, yani Ademi Merkeziyet. Kripto piyasası merkezi değildir, bunun anlamı, bir kriptodaki fiyat düşüşünün mutlaka başka bir kriptonun düşüş eğilimi anlamına geldiğidir. Böylece bize yatırım fonu olarak adlandırılan şekilde bir fırsat verir. Yatırım yaptığınız kripto para birimlerinin bir portföyünü yönetme kavramıdır. Fikir, herhangi bir kripto para ayı çalıştırmaya başlarsa ilgili riski azaltmak için yatırımlarınızı birden fazla Kripto Para Birimine yaymaktır.

Bu konsepte benzer şekilde kripto piyasasında endeks kavramı da vardır. Endeksler bir bütün olarak piyasa için standart bir referans noktası sağlar. Fikir, piyasadaki en iyi para birimlerini seçmek ve yatırımı aralarında dağıtmaktır. Bu seçilen kripto para birimleri, endeks doğası gereği dinamikse değişir ve yalnızca en üstteki para birimlerini göz önünde bulundurur. Örneğin, bir para birimi ‘X’ kripto piyasasında 11. cci30 ve crypto20 gibi bazı sağlayıcılar bu Kripto endekslerini tokenize etti. Bu bazıları için iyi bir Fikir gibi görünse de, diğerleri minimum miktarda yatırım yapılması gerektiği gibi bu belirteçlere yatırım yapmak için bazı ön şartlar olması nedeniyle karşı çıkıyor. Cryptoz gibi diğerleri metodolojiyi ve endeks değerini sağlarken, para birimi bileşenleriyle birlikte bir yatırımcının istediği miktarda yatırım yapmakta özgür olduğunu ve başka türlü bir endekse dahil edilen bir kriptoya yatırım yapmamayı seçtiğini. Bu nedenle, endeksler volatiliteyi daha da yumuşatmak ve ilgili riski azaltmak için size bir seçenek sürçme sağlar.

Son

Kripto piyasası ilk bakışta riskli görünebilir ve birçoğu hala orijinalliğine şüpheyle yaklaşabilir, Ancak bu pazarın varoluşunun kısa süresi içinde elde ettiği olgunluk şaşırtıcıdır ve orijinalliği için yeterince kanıttır. Yatırımcıların sahip olduğu en büyük endişe, endeksler şeklinde bir çözüm bulunan volatilitedir.