Skip to main content
Kripto Haberleri

Kripto Piyasası Kızışıyor: Coinbase ve MicroStrategy Rallisi Olarak Bitcoin ve Ether Lider

Yazan Mart 19th, 2023Yorum Yazılmamış

Anahtar noktaları:

  • Bitcoin %35.05’lik bir artışla 27.401$’a ulaşırken, Ethereum da benzer şekilde %24.75’lik artışla haftayı 1.794$’dan kapattı.
  • Grayscale’in yapılandırılmış bitcoin güveni hafta boyunca %33 artarken, Ethereum güveni %16 arttı
Bitcoin ve Ethereum, bankacılık endüstrisinde devam eden kargaşanın ortasında önemli kazanımlar gördüğünden, geçen hafta kripto para piyasası için dalgalı bir haftaydı. Bitcoin %35.05’lik bir artışla 27.401$’a ulaşırken, Ethereum da benzer şekilde %24.75’lik artışla haftayı 1.794$’dan kapattı.
Coinbase ve MicroStrategy Rallisi Olarak Bitcoin ve Ether Lider

Bu arada, Silvergate Bank hisseleri %38,62 düşüşle haftayı 2,05 dolardan kapatırken, Coinbase hisseleri %33 ve MicroStrategy %30 yükseldi. Jack Dorsey’in Bloğu da %5 kazandı.

Grayscale’in yapılandırılmış bitcoin güveni hafta boyunca %33 artarken, Ethereum güveni %16 arttı. Grayscale, bankacılık krizi devam ederse, Federal Açık Piyasa Komitesi’nin 22 Mart’ta toplandığında herhangi bir faiz oranı artışından vazgeçebileceğini öne sürdü. Krizden önce, merkez bankasının oranları %0,25 oranında artıracağı yaygın olarak kabul ediliyordu.

Gri tonlamalı yapılandırılmış bitcoin güveni hafta boyunca 33 artarken, Ethereum güveni 16 arttı

Bununla birlikte, ABD Çalışma Bakanlığı’nın Ocak ayındaki %6,4’ten %6’ya düştüğünü gösteren bir raporuna göre, enflasyon Şubat ayında biraz düştü.

Bitcoin ve Ethereum’daki artış, kripto para birimlerinin geleneksel finansal araçlara alternatif yatırım seçenekleri olarak görülmeye devam etmesiyle ortaya çıkıyor. Birçok yatırımcı, enflasyona karşı bir önlem ve potansiyel bir değer saklama aracı olarak giderek artan bir şekilde dijital varlıklara yöneliyor.

Bankacılık endüstrisindeki son dalgalanma, bazı yatırımcıların onları belirsiz zamanlarda daha istikrarlı ve güvenilir bir seçenek olarak görmesiyle, yalnızca kripto para birimlerinin cazibesini artırdı.

Bununla birlikte, kripto para piyasası oldukça spekülatif olmaya devam ediyor ve aşırı oynaklığa maruz kalıyor. Bu nedenle, yatırımcılar dijital varlıklara yatırım yapmadan önce dikkatli olmalı ve durum tespiti yapmalıdır.

Geçen hafta, hem finansal hem de kripto para piyasalarında devam eden türbülansın bir hatırlatıcısıydı. Bankacılık krizi gelişmeye devam ederken, kripto piyasasının nasıl tepki vereceği ve yatırımcılar için hangi fırsat ve risklerin ortaya çıkacağı henüz belli değil.

SORUMLULUK REDDİ: Bu web sitesindeki bilgiler genel piyasa yorumu olarak verilmektedir ve yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. Yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Haberleri takip etmek için bize katılın: https://linktr.ee/coincu

Annie

Coincu Haberler