Skip to main content
Kripto Haberleri

Kripto TREND 2017-01

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Herkes Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin bir yıl kadar önce satın alanların milyonerlerini nasıl yaptığını duydu. % 1.000 veya daha fazla kazanç sadece mümkün değildir, bu kripto para birimlerinin çoğuyla ortak bir yer olmuştur. Mayıs 2016’da 500 doların altında Bitcoin satın alan biri, yaklaşık 17 ay içinde% 1,400’lük bir kazanç elde edecekti. Sonra son birkaç gün içinde Bitcoin’in neredeyse 1.000 dolar kaybettiğini gördük, bu yüzden bu kripto para birimlerinin değişken olduğunu söylemek büyük bir yetersizlik olurdu.

Bitcoin’in 2008’deki kuruluşundan bu yana, Trend News olarak kripto para birimlerinin tüm işlemleri görmek ve vergilendirmek isteyen hükümetler için çok açık bir tehdit sundukları göz önüne alındığında, hayatta kalma yeteneklerine şüpheyle yaklaştık. Ancak gerçek kripto para birimleri konusunda hala temkinli olsak da, bu elektronik para birimlerine güç veren temel teknolojinin potansiyelinin çok farkındayız. Aslında, bu teknolojinin verilerin nasıl yönetileceğinde önemli bir bozucu olacağına ve internetin medyayı nasıl etkilediği gibi küresel ekonominin her sektörünü etkileyeceğine inanıyoruz.

İşte başlamamız için bazı sorular ve cevaplar…

S: Kripto Para Birimleri Nelerdir?

En iyi bilinen kripto para birimi (CC) BITCOIN’dir. 2008’de başlayan ilk CC idi. Bugün Ethereum, Litecoin, Dash, Zcash, Ripple, Monero dahil olmak üzere 800’den fazla CC var ve hepsi “sanal”. “Fiziksel” para veya para birimi yoktur.

S: CC’ler nasıl çalışır?

CC’ler çok büyük dağıtılmış veritabanlarında bulunan sanal para birimleridir. Bu veritabanları BLOCKCHAIN teknolojisini kullanır. Her Blockchain veritabanı yaygın olarak dağıtıldığından, merkezi bir saldırı noktası olmadığı ve her işlem ağdaki herkes tarafından görülebildiği için bilgisayar korsanlığı konusunda bağışık olduğu düşünülmektedir. Her CC’de, işlemleri doğrulayan genellikle “madenciler” olarak adlandırılan bir yönetici grubu vardır. Ethereum adlı bir CC, işlemleri doğrulamak için “akıllı sözleşmeler” kullanır. Crypto TREND, gelecek haber yayınlarında daha fazla ayrıntı sağlayacaktır.

S: BLOCKCHAIN nedir?

Blockchain, tüm CC’lerin temelini oluşturur. CC’leri satın alma, satış veya takas için her hareket zincire eklenen bir BLOĞA girilir. Bu teknoloji karmaşıktır ve burada açıklanmayacaktır, ancak işlemler hızlı ve kolay bir şekilde yürütülebileceği, ücretleri azaltabileceği veya ortadan kaldırabileceği için finansal hizmetler endüstrisinde devrim yaratma potansiyeline sahiptir. Teknoloji, diğer birçok endüstrideki uygulamalar için de incelenmektedir.

S: CC Borsaları hükümet tarafından düzenleniyor mu?

Çoğunlukla, cevap, bazı kullanıcılar için bu pazarın büyük bir cazibe merkezi olan HAYIR’dır. Şu anda “vahşi batı”, ancak çoğu gelişmiş ülkedeki hükümetler hangi düzenlemeye ihtiyaç duyulabileceğine karar vermek için bu pazarı inceliyorlar. Büyük bir karar, CC’lere bir para birimi veya bir emtia / güvenlik olarak davranılıp davranılamayacağıdır. Kanada ve ABD şimdiye kadar CC’lerin yasal olduğunu açıkladı, ancak durum raporlama ve vergi etkileri için akıcı olmaya devam ediyor. Crypto TREND bu gelişmeleri takip edecek ve raporlayacak.

S: Bu pazara nasıl yatırım yapabilirim?

Aracılık görevi gören özel “Borsalar” hizmetlerini kullanarak CC’leri satın alabilir, satabilir ve değiştirebilirsiniz. Bir Exchange seçerek, bir hesap açarak ve hesabınıza itibari para transferi yaparak başlarsınız. Daha sonra AL ve SAT CC siparişlerinizi verebilirsiniz. Dünyada birçok borsa var. Hesap açmak oldukça basittir ve bu borsaların hepsinin ilk finansman ve para çekme konusunda kendi kuralları vardır.

Kripto TREND gelecekte CC Değişimleri önerecektir.

S: CC’mi nerede saklarım?

Kripto para birimlerinizi taşıma ve faturaları ödeme özgürlüğüne sahip olmak için dijital bir cüzdana sahip olmanız gerekir. Bu cüzdanlar masaüstü, bulut tabanlı, donanım (USB), cep telefonu ve kağıt gibi çeşitli biçimlerde gelir. Birçoğu ÜCRETSİz Ancak, hiç kimse cüzdanını kaybetmek veya çaldırmak istemediği için güvenlik büyük bir faktördür. Crypto TREND gelecekte dijital cüzdanları önerecek.

S: CC’mle ne yapabilirim?

CC ürünlerine yatırım yapmanın yanı sıra, para transferleri ve fatura ödeme gibi bazı finansal işlemler için kripto para birimini de kullanabilirsiniz. Kripto para birimini kabul eden şirketlerin listesi hızla büyüyor ve Microsoft, GAP, JC Penny, Expedia, Shopify, Bloomberg.com, Dish Network, Zynga, Subway ve WordPress gibi büyük hitterleri içeriyor.

S: Sırada ne var?

Başlarken, Crypto TREND makalelerinin her birini kısa tutacağız ve her birinin kapsamını mümkün olduğunca dar tutacağız. Daha önce de belirttiğimiz gibi, kripto para birimi teknolojisinin bir oyun olacağına inanıyoruz bunun gibi değiştirici ve potansiyel yatırım fırsatları hayatta bir veya iki kez gelir. Hata yapmayın, bu sektöre erken yatırım yapmak sadece en spekülatif sermayeniz, kaybetmeyi göze alabileceğiniz paranız için olacaktır.

Şu anda yatırım yapmak istemeseniz bile, bu yeni yıkıcı teknolojiyi erken anlamak, ilerlerken tavsiyelerimizden kar etmek için sizi avantajlı bir konuma getirecektir.

İlk başta yabancı bir orman gibi görünebilecek bu yolculuğa başlarken Crypto TREND’den daha fazla haber ve özel öneriler görmeyi bekleyin. Bu değişken bir piyasadır ve tüm yatırımcılara hitap etmeyebilir, ancak hazırsanız ve hazır olduğunuzda Crypto TREND rehberiniz olacaktır.

Bizi izlemeye devam edin!