Skip to main content
Kripto Haberleri

Kripto ve hisse senetleri Fed faiz artışı öncesinde yumuşadı, ancak XRP, ALGO ve LDO ‘ilginç’ görünüyor

Yazan Eylül 21st, 2022Yorum Yazılmamış

Tüccarlar Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın bir sonraki faiz oranı artışının boyutuna ilişkin açıklamasını beklerken fiyatlar piyasada yumuşak kalmaya devam ediyor.

Şu anda, piyasa konsensüsü 0.75 baz puanlık bir faiz artışı ve bir grup analist %1’e bankacılık yapıyor.

Hisse senetleri ayrıca Dow’un %0,75 değer kaybetmesiyle ve S&P 500 ile Nasdaq’ın %0,79 ve %0,64’lük kayıp kaydetmesiyle günü kırmızıyla kapatma yolunda görünüyor. Bitcoin 19.000 $ seviyesinde kaybedilen bir savaş gibi görünen savaşa devam ederken, Ether (ETH) gün içi en düşük seviyesi 1.329 $ yaparak Birleşme sonrası düşüşüne biraz daha derine indi.

BTC, Ether ve altcoinler, piyasa yapısı ve teknik analiz açısından mevcut düşüş trendine meydan okuyan kayda değer hareketler yapmıyor olsa da, meydana gelen birkaç ilginç gelişme var.

Lido (LDO), Birleştirme ticareti hevesinin azaldığı için Ethereum ile birlikte düzeltme yaptı, ancak varlık şu anda bazılarının boğa bayrağı olarak adlandırdığı bir şekilde işlem görüyor. ETH boğaları ve tüccarları uzun Ether pozisyonlarında kar elde etmiş olsa da, Birleştirme başarılı oldu, pay sahipleri ve doğrulayıcılar hala altcoinden verim alıyor ve yatırımcıları Ether’de yükselişe geçiren temeller mevcut.

İdeal olarak, Ether’in DApp’leri ve aktif kullanıcıları genişlemeye devam ederse ve tüccarlar birikim yapmaya devam ederse, aksi takdirde aşağı yönlü bir piyasada verim bir sermaye mıknatısı olmalı değil mi?

LDO/USDT 1 günlük grafik. Kaynak: TradingView

Piyasa yapısı açısından bakıldığında, Ripple (XRP) ilginç görünüyor ve son zamanlarda Twitter’da bununla ilgili bir ton sosyal sohbet var. Alışılmış hopium bağlantılı anlatıyı takiben, XRP ordusunun üyeleri, XRP SEC davasını geçerse ve bir menkul kıymet olarak kabul edilmezse, fiyatın “ay” olabileceğini öne sürüyorlar.

Tabii ki, yeni adres aracılığıyla sağlam temeller ve büyüme işaretleri ve talep edilen bir ürünün pazara uygunluğu yatırımları yönlendirmelidir, ancak bunun yokluğunda pazar yapısı ilginç görünüyor.

XRP/USDT 1 günlük grafik. Kaynak: TradingView

Temel olarak, son 137 günden görebildiğimize biraz benzeyen bir yuvarlanma dibi içinde uzun bir konsolidasyon aşamasının boğa öncesi piyasası emsali var. Hacimler artıyor, fiyat, tarihsel olarak direnç görevi gören uzun vadeli azalan bir trend çizgisini kırdı ve XRP’nin HTF piyasa yapısı perspektifinden bakıldığında, bir fiyat dibinin bulunduğu sonucuna varılabilir.

Ancak bir uyarı olarak, yutturmaca ve beklenti, hacim artışlarını tetikleme eğilimindedir. SEC’in XRP’nin bir menkul kıymet mi yoksa tam tersi mi olduğuna karar vermesine bakılmaksızın, yatırımcı heyecanı hala azalabilir ve fiyat kalıcı olarak veya “bir sonraki boğa piyasasına” kadar aynı yatay aralıkta işlem görebilir.

İlişkili: Fiyat analizi 9/19: BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, MATIC, SHIB

ALGO/USDT 2 günlük grafik. Kaynak: TradingView

Algorand’ın (ALGO) piyasa yapısı da ilginç görünüyor. Fiyat, tam boğa piyasası rallisinin izini sürdü ve şimdi 2019 ve 2020’de olduğu gibi aynı aralıkta işlem görüyor. Ara sıra alım hacmi patlamaları 0,40 dolar seviyesini geçecek kadar uzun süre devam etmedi, ancak günde birkaç tane olursa işler baharatlı olabilir. bu bölgenin üzerinde kapanır ve 0,48 $’da 200-MA testi gerçekleşti.

Daha geniş pazar konsolide olmaya başlarsa ve ALGO alım hacmi devam ederse, bu hareketli ortalamayı desteğe çevirmek 0,69 ABD dolarına kadar yükselebilir ve 0,80 ABD dolarının üzerindeki günlük kapanışlar, trendin tersine çevrildiğinin onaylandığını gösteren önemli bir yüksek seviye oluşturacaktır.

Bir sorumluluk reddi olarak, bu çizelgeler basitçe “ilginç” görünen varlıkları yansıtır. Şu anda, piyasa ezici bir şekilde düşüşte ve BTC ve ETH gibi büyük sermayeler henüz bir dip bulamamış durumda.

Sonuç olarak, kripto gibi riskli varlıklarda neler olduğuna dair kararları veren Federal Rezerv. Bu yüzden bu anlık görüntüleri bir miktar tuz tanesiyle alın ve dikkatli bir şekilde ilerleyin.