Skip to main content
Kripto Haberleri

Kripto yatırım fonları, piyasadaki kargaşaya rağmen 36 milyon dolarlık sermaye çekiyor

Yazan Mart 1st, 2022Yorum Yazılmamış

Kripto para yatırım fonları geçen hafta girişlerde önemli bir artış kaydederek kurumsal yatırımcıların piyasadaki aşırı oynaklığa rağmen hala dijital varlıklara maruz kaldıklarının sinyalini verdi.

CoinShares verilerine göre, dijital varlık yatırım ürünleri 27 Şubat’ta sona eren haftada 36 milyon dolarlık kümülatif giriş kaydetti. Bölgesel olarak, yeni yatırımlar ağırlıklı olarak tek taraflıydı; Amerika kıtası 95 milyon dolarlık giriş gördü ve Avrupa yatırım ürünleri 59 milyon dolarlık çıkış kaydetti.

Bitcoin (BTC) ürünlerine girişler 17 milyon dolar artarak, o dönem boyunca toplam 239 milyon dolarlık girişlerin art arda beşinci haftasına işaret ediyor. Eter (ETH) ürünlerinde 4,2 milyon $’lık küçük girişler görüldü. Yatırımcılar, Solana (SOL) ve Litecoin (LTC) fonlarının sırasıyla 2,6 milyon dolar ve 500.000 dolar çıkış kaydetmesiyle çoğu altcoin ürünündeki varlıklarını azalttı.

Bitcoin ürünlerine girişler, 2022 için pozitife döndü ve bu, kurumsal yatırımcıların önemli bir oynaklık döneminden sonra yeniden birikim yaptığının bir işareti. Doğu Avrupa’daki gerilimler Rusya’nın komşu Ukrayna’da askeri operasyonlar başlatmasıyla tırmanırken bile geçen hafta BTC fonlarından satın almaya devam ettiler. CoinShares verilerine göre, Rus Rublesi ile ticaret yapan kripto borsalarındaki hacimler geçen hafta %121 arttı.

İlişkili: Wall Street open, son BTC fiyat artışı %6’yı geçtiği için Bitcoin’i 40 bin dolara gönderiyor

Hisse senetleri yeni satış baskısına yenik düşse de kripto piyasaları Pazartesi günü jeopolitik gerilimlerden etkilenmemiş göründü. Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’e göre, Bitcoin fiyatı günde 41.476 dolara kadar yükseldi. Bu arada hisse senetleri %1’in üzerinde değer kaybetti.

Bitcoin fiyatı, Kasım ayında başlayan büyük bir düşüş trendinin üstesinden gelmeye çalışıyor. Kaynak: Cointelegraph Markets Pro

Cointelegraph Markets Pro’dan alınan veriler, BTC cirosunun ortalamadan %27 daha yüksek olduğu işlem hacimlerinde büyük bir artış olduğunu da ortaya koydu.