Skip to main content
Kripto Haberleri

Kriptolar düştü, ABD piyasaları yükseldi

Yazan Aralık 30th, 2021Yorum Yazılmamış

Yıl sona ererken bir bütün olarak kripto piyasası düşüşte. İlk 10 kripto paranın yazıldığı sırada daha düşük görüldüğü için son 24 saat içinde kırmızı renkteydi. Üç büyük ABD endeksi dün, SPX500’ün seansı tüm zamanların en yüksek seviyesinde bitirmek için %0.14 artmasıyla yükseldi. UK100 dün 22 ayın en yüksek seviyesini gördü ve Şubat 2020’den bu yana en yüksek seviyesini gördü.

En iyi kriptolar

Bitcoin yaklaşık %2 düştü ve bu sabah 47.000$’ın altında işlem gördü. Ethereum ve XRP yaklaşık %3 düşerken Solana yaklaşık %6 kayıp kaydetti. Dünün ilk 20’deki tek kazananı olan Uniswap, galibiyetleri tersine çeviriyor. Bugün şimdiye kadar %9 düştü. Bir sonraki sıradaki kripto para (19), Algorand, %11 artışla tam antipodu ve piyasa değerine göre ilk 20 kriptoda en büyük kazanan.

Diğer kripto haberlerinde Binance Holdings dün, Bahreyn merkez bankasından Orta Doğu ülkesinde bir kripto servis sağlayıcısı olmak için ilk onay aldığını duyurdu. Bahreyn’den gelen bu düzenleyici selam, kriptoları daha yüksek ticaret hacimlerine getirebilir ve Shark Tank’tan Kevin O’Leary’ye göre, kripto fiyatlarını yükseltebilir.

En çok değişenler

XinFin (XDC), uluslararası ticaret ve finans için optimize edilmiş, kurumsal kullanıma hazır bir hibrit Blockchain teknoloji şirketidir. XDC protokolü, akıllı sözleşmeleri, 2000TPS’yi, 2 saniyelik işlem süresini ve KYC’yi ana düğümlere destekleyecek şekilde tasarlanmıştır. XDC blok zinciri, yüksek düzeyde ölçeklenebilir, güvenli, izinli ve ticari düzeyde bir blok zinciri ağı oluşturmak amacıyla XinFin Delegated Proof of Stake kullanır. XDC, %15’lik değer artışıyla bugün ilk 100’ün en büyük kazananı.

Ekosistemdeki sürekli iyileştirmeler ve bir dizi kazançlı ortaklığın ardından, NEAR Protocol’ün fiyatı yalnızca artıyor. Bugün yüzde 14 arttı.

Cosmos’un yaratıcıları, bunu blok zinciri endüstrisinin karşılaştığı “en zor problemlerden” bazılarını çözen bir proje olarak tanımlıyor. Son 24 saatte %9 arttı.

Monero, mahremiyet, hız ve düşük ücretler üzerine kurulu merkezi olmayan bir değişim vaadini yerine getirdiğinden beri istikrarlı bir şekilde yükseliyor. Bugün %7 arttı.

Diğer kripto paraların çoğu bugün %1-6 düştü. #98’de ICON kazançlarını tersine çevirmeye devam ediyor. Son 24 saatte %14 değer kaybetti.

trend

SORA Validator Token (VAL), atomik jeton takasları, jetonları diğer zincirlere köprüleme ve dijital varlıkları içeren programatik kurallar oluşturma gibi dijital varlıkları kullanan merkezi olmayan uygulamalar için araçlar sağlamada başarılı olduğu söylenen SORA ağının jetonudur.

SORA, Kusama parachain müzayedelerine katıldı ve mevcut SORA ağı ile SORA Kusama parachain ağı arasındaki birlikte çalışabilirlik bir köprü aracılığıyla sağlanacak. VAL tokeni, muhtemelen Kusama’da bir yuvayı güvence altına alma haberi üzerine bugün %4,140 kazandı.