Skip to main content
Kripto Haberleri

Küba Kripto Para Birimlerini | Tanıdı Kriptoda Bu Hafta – 30 Ağustos 2021

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum YazılmamışMicroStrategy daha fazla bitcoin satın alıyor, Küba kripto para birimlerini tanıyor ve şehirdeki herkes için ücretsiz BTC… Ama hangi kasaba? Bu hikayeler ve daha fazlası bu hafta kriptoda.

NASDAQ listesindeki iş zekası şirketi MicroStrategy, bu kez yaklaşık 200 milyon dolar değerinde bir Bitcoin daha satın aldı. Şirket zulasına 3.907 bitcoin ekledi ve coin başına ortalama 45000 doların biraz üzerinde bir fiyatla toplam sahip olduğu bitcoini yaklaşık 109.000 bitcoin’e çıkardı.

Küba kripto para birimlerini “sosyo-ekonomik çıkar nedenlerini” gerekçe göstererek tanıyacak ve düzenleyecektir. Merkez bankası ülkedeki dijital para birimleriyle nasıl başa çıkılacağına dair yeni kurallar belirleyecek. Kripto ile ilgili hizmetlerin ticari sağlayıcılarının artık faaliyetlerine devam etmek için merkez bankasından bir lisansa ihtiyacı olacak.

Dijital ödeme platformu PayPal, kripto para desteğini Birleşik Krallık’taki müşterilere genişletiyor. İngiltere’deki yatırımcılar, bağlı banka hesaplarını veya banka kartlarını kullanarak BTC, bitcoin cash, Ether ve Litecoin gibi ana akım kripto varlıklarını satın alabilir ve satabilir. Şirket ilk olarak geçtiğimiz sonbaharda ABD’de kripto para birimi desteğini kullanıma sunmuş.

İçerik platformu Substack, abonelikleri için ödeme yapmayı kabul eden kullanıcılara sitede sunulan benzersiz içeriğe bitcoin ile özel erişim sağlayacak. Kripto ile ödeme yapan okuyucular Willy Woo bülteni, “Bitcoin Tahmini” ve Dan Held’in “Tutulan Rapor” gibi öğelere sahip olacak.

ABD’nin en büyük finans kuruluşlarından biri olan Morgan Stanley, bu hafta Grayscale Bitcoin Trust’ın 900.000’den fazla hissesine sahip olduklarını açıkladı. Son SEC dosyalarına göre, çeşitli Morgan Stanley fonları Bitcoin’e toplam değeri 27 milyon doların üzerinde olan bu hisseler şeklinde dolaylı yatırımlar yaptı.

Bir dolandırıcının Türkiye’deki yatırımcılardan 100 milyon doların üzerinde para çalmayı başardığı iddia ediyor. Lüks lokasyonlardaki toplantılarda yatırımcıları bir araya getiren “Turgut V” takma adını tespit eden polis, onları Dogecoin’i satın almaya ve ardından büyük getiri vaadiyle madencilik teknolojisine yatırım yapmaya teslim etmeye ikna etti. Turgut kaybolmadan önce yaklaşık 350 milyon Dogecoin toplamayı başardı.

İki yıl önce, adı açıklanmayan bir uyuşturucu satıcısı gözaltına alındı ve bitcoin zulası İsveç İcra Dairesi tarafından ele geçirildi. Otorite başlangıçta 36 bitcoin ele geçirse de, mahkemeler hükümetin sadece üç bitcoin almaya hak kazandığına karar verdi, yani geri kalanı yaklaşık 1,5 milyon dolar değerinde, ona iade edilmeli; Tutuklandığındaki değerin 10 katı.

Küçük bir ABD kasabasının belediye başkanı tüm sakinlerine 1.000 dolar BTC vermek istiyor. Cool Valley, Missouri, şehirdeki herkesin yararına olacak fiyat takdiri beklentisiyle kripto zulalarını bir süre boyunca tutmaları şartıyla yaklaşık 1.500 sakini için bir bitcoin hediye etmeyi düşünüyor.

Kripto’da bu hafta da böyle oldu, haftaya görüşürüz.