Skip to main content
Kripto Haberleri

Kurban, kripto para dolandırıcılığının lideri V Global için azami cezayı talep etti.

Yazan Ocak 4th, 2022Yorum Yazılmamış

Küresel‘nin şüpheli kripto borsası dolandırıcılığı kurbanları, alım satım için “azami ceza” için başvurdu platform Yöneticiler duruşmadan önce.

Kurban, kripto para dolandırıcılığı lideri V Global için azami cezayı talep etti
Kurban, kripto para dolandırıcılığının lideri V Global için azami cezayı talep etti.

Kurban, kripto para dolandırıcılığının lideri V Global için azami cezayı talep etti.

V Global’in CEO’su da dahil olmak üzere on dört yönetici, gelecek ay Suwon Bölge Mahkemesi’nin bir şubesi dışında suçlanacak, ancak yatırımcı grubunun 40 kişinin daha dolandırıcılık suçlamasıyla karşı karşıya kalması gerektiğini söylemesine rağmen.

Yöneticiler suçlu bulunmaları halinde en az üç yıl hapis cezasına çarptırılabilirler. Ancak yatırımcılar, yalnızca ilgili herkes için uzatılan hapis cezalarının, dolandırıcılığın şüpheli beyinlerini tekrar saldırmaktan caydıracağını söylüyor. Üst düzey yetkililer, şu anda feshedilmiş bir kripto para birimi değişimini içeren başka bir şüpheli MLM dolandırıcılığıyla bağlantılı.

Grubun şu sözleri aktarılıyor:

“Platform, mağdurun haksız yöntemlerle aldığı yatırımı iade etmek için hiçbir çaba göstermiyor. Mahkeme tarafından en yüksek cezayı veriyorlar. Hakim uygun bir ceza vermelidir. “

İddia edilen mağdurlar, “savcılar ve polis, gelecekte bizim gibi kurbanların olmaması için piramidin her seviyesindeki tüm üst düzey yetkilileri tutuklamalıdır” dedi.

  V Global

V The Global Exchange’in kripto para dolandırıcılığı

Bildirildiğine göre, Seul polisi, borsanın yaklaşık 2 milyar dolarlık yatırım çeken bir aldatmaca çarkının merkezinde olabileceğini öne sürdü. Platformun web sitesi, geçen yaz borsa ofislerine yapılan tutuklamalar ve polis baskınlarından bu yana çevrimdışı.

Polis, bazı hoşnutsuz yatırımcıların fonlarını borsadan çekemediklerini söylemesinin ardından geçen yılın başlarında borsayı araştırmaya başladı. Çalışanlar, olağanüstü büyüme vaadinin 52.000’e kadar müşterinin ilgisini çektiğini tahmin ediyor.

Bununla birlikte, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve büyük altcoinler gibi büyük kripto para birimleri için gerçek zamanlı fiyat izleme bilgileriyle platformun diğer kripto ticaret platformları gibi eğitimsiz göründüğü açıktır.

Mayıs 2021’de çalışanlar, şirketin 214 milyon dolar değerindeki varlıklarının bir kısmını dondurdu.

V Global, platformda yeni jetonlar listelendiğinde, tek airdrop hizmetinin kendi V Cash jetonlarını ödediğini belirtti. Ancak polis, platformun yasadışı olarak çok düzeyli pazarlama (MLM) yöntemlerini kullandığını söylüyor.

Katı Kore düzenlemeleri, tüm MLM projelerinin düzenleyici kuruma kaydolmasını ve Kapıdan Kapıya Satış Talebi Yasası hükümlerine uymasını gerektirir.

Yonhap’a göre, iddia edilen mağdurlar grubu, yatırımcıların platformun “üyesi” olmak için fiat veya kripto para biriminde en az 5.000 dolar toplaması gerektiğini belirtti.

Facebook grubumuza ve Telegram grubumuza katılın Coincu Haberleri 10.000’den fazla kişiyle sohbet etmek ve kripto para piyasası hakkında bilgi paylaşmak için.

Önemli Not: Sitede yer alan tüm içerikler bilgilendirme amaçlı olup, hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. Senin paran, seçim senin.

","author":{"@type":"Person","name":"Annie","url":"https://news.coincu.com/author/anhlinh/"} ,"makaleBölüm":["Market"],"image":{"@type":"ImageObject","url":"https://news.coincu.com/wp-content/uploads/2022/01/coin-v -global-1.jpg","width":1000,"height":668},"yayıncı":{"@type":"Organization","name":"Coincu","url":"https: //news.coincu.com","logo":{"@type":"ImageObject","url":"https://news.coincu.com/wp-content/uploads /2021/06/a.png"},"sameAs":["https://www.facebook.com/coincunews","https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMMHIpwswrtO_Aw?oc=3&ceid=US:en","https://www.youtube.com/channel/UCkkfURZDXOqYFInLj3Vdqhg"]}}